Menjava statičnega IP naslova, tehnično torej nemogoče ?

Vse o T-2 internetu
Gibson
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 7. Jan 2010 ob 00:43
T-2: Že imam
Paket: Internet 8/1

Menjava statičnega IP naslova, tehnično torej nemogoče ?

Odgovor Napisal/-a Gibson » 7. Jan 2010 ob 00:57

Dober dan,

rad bi zamenjal IP naslov ( statičen ), vendar mi Google pa tudi tale forum vztrajno govori, da kaj takšnega pri T-2 preprosto ni mogoče. Tega ne razumem, saj je samo IP naslov, kje je problem ? Je informacija o tem, da se statičnega IP-ja ne da zamenjati 100% točna ?

Kot sem videl po temah, je bilo dostikrat vprašanje ZAKAJ menjava IP naslova... V preteklosti sem bil na pol obseden z skrivanjem svoje identite, anonimnosti na internetu in sem se na vse strani / forume / servise registriral pod nicknamom, lažno starostjo in nikoli nisem delil svojih slik ali osebnih informacij. Zdaj bi rad bil preprosto JAZ, brez teh nepotrebnih skrivalnic ker internet tudi ni bav bav ( :) ), in se ponovno registriral na določene forume / strani pod novim imenom. Seveda bodo ugotovili da je moj IP naslov isti, kar mi ni všeč, ker na nek način iščem tudi nov začetek.

Seveda lahko uporabim proxije, ali program ki skrije IP, ampak je po mojih izkušnjah hudo hudo nepraktično, predvsem zaradi počasnosti.

Torej, menjava statičnega IP-ja, DA ali NE ? In če NE, kaj je treba naredit da se bo dalo...

Lep pozdrav,

Gibson

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Menjava statičnega IP naslova, tehnično torej nemogoče ?

Odgovor Napisal/-a Cobane » 7. Jan 2010 ob 06:12

Dobro jutro!
...ker internet tudi ni bav bav...
Aja! :neutral:
Zavedaj se, da je internet, če ga ne uporabljaš pravilno, še kako nevaren! Predlagam ti, da svojo stopnjo skrivanja identitete ohraniš še naprej, kajti s tem ni popolnoma nič narobe. Lahko se bo čez čas pokazalo, da je bila tvoja fobija zadetek v polno!
in se ponovno registriral na določene forume / strani pod novim imenom. Seveda bodo ugotovili da je moj IP naslov isti, kar mi ni všeč, ker na nek način iščem tudi nov začetek.
Ah, ne kompliciraj!
Torej, menjava statičnega IP-ja, DA ali NE ? In če NE, kaj je treba naredit da se bo dalo...
Ne, ker je takšna politika podjetja, da statičnih IPjev ne menjajo! Sicer ena možnost vseeno obstaja in ta je, da odjaviš internet in ga ponovno naročiš! Še enkrat ti bom rekel, ne kompliciraj!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Menjava statičnega IP naslova, tehnično torej nemogoče ?

Odgovor Napisal/-a Fry » 7. Jan 2010 ob 06:13

Nobeden ne pravi, da je zamenjava IP tehnično nemogoča....
Se pa T-2 tvojih skrivalniških igric ne gre ..

Uporabniški avatar
erbi
Navdušenec
Prispevkov: 648
Pridružen: 13. Sep 2008 ob 16:03
T-2: Že imam
Paket: 300M/100M+2*TV+5*telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Menjava statičnega IP naslova, tehnično torej nemogoče ?

Odgovor Napisal/-a erbi » 7. Jan 2010 ob 09:08

No, pa bom jaz temo postavil malce na glavo:

Recimo, da imam statični IP (firma), in kar naenkrat mi nekdo vdre v računalnik, oziroma to večkrat poskuša ....

Je v tem primeru možna menjava?

Nimam ga namena zamenjat, le vprašam ....

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: Menjava statičnega IP naslova, tehnično torej nemogoče ?

Odgovor Napisal/-a obi » 7. Jan 2010 ob 09:11

ja glede na to da ti je nekdo nelegalno, oz. brez tvoje vednosti oz. tvojega dovoljenja vstopal v račulanik, kateri je tvoja last oz. last tvoje firme, lahko zadevo prijaviš policiji ker na koncu koncev je to kaznivo dejanje ane. Če pa se motim bojo pa drugi povedal. V tem primeru se posipam z pepelom.
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: Menjava statičnega IP naslova, tehnično torej nemogoče ?

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 7. Jan 2010 ob 09:18

Lahko pa da so vse te trditve ,ki jih navajaš lažne da si počel neumnosti po raznih forumih in imaš prepovedan dostop in bi sedaj z menjavo ip naslova rad spet prišel do njih.

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: Menjava statičnega IP naslova, tehnično torej nemogoče ?

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 7. Jan 2010 ob 09:24

obi napisal/-a:ja glede na to da ti je nekdo nelegalno, oz. brez tvoje vednosti oz. tvojega dovoljenja vstopal v račulanik, kateri je tvoja last oz. last tvoje firme, lahko zadevo prijaviš policiji ker na koncu koncev je to kaznivo dejanje ane. Če pa se motim bojo pa drugi povedal. V tem primeru se posipam z pepelom.
Da, naredi se prijavo proti neznanemu storilcu. Če pride naročnik s tako prijavo okrepljen na T2, verjamm da menjava IPja ne bo problem.
mali-40 napisal/-a:Lahko pa da so vse te trditve ,ki jih navajaš lažne da si počel neumnosti po raznih forumih in imaš prepovedan dostop in bi sedaj z menjavo ip naslova rad spet prišel do njih.
Zelo verjetno :)
:rtmT2:

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Menjava statičnega IP naslova, tehnično torej nemogoče ?

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 7. Jan 2010 ob 10:13

če ti je heker enkrat vdiral misliš da te ne bo našel na novem ipju? :razz:
Slika Optika od 30.5.2008

Uporabniški avatar
gjural
Nadebudnež
Prispevkov: 425
Pridružen: 15. Okt 2008 ob 02:46
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: Menjava statičnega IP naslova, tehnično torej nemogoče ?

Odgovor Napisal/-a gjural » 7. Jan 2010 ob 11:11

to, da se IP-a ne menjuje se mi zdi da je pravila odločitev od t-2. če bi jaz dobil nek ip ki je benan na 30% slovenskih forumov zaradi nekoga pred mano tudi ne bi bil vesel.

razlog za menjavo ip-ja je teoretično lahko da ti nekdo hoče vdret v računalnik, v tem primeru pa se to prijavi policiji in bo zaadeva rešena. ker roko na srce, če je sposoben da ti bo vdrl v računalnik, bo še dobil tvoj ip.
erbi napisal/-a:No, pa bom jaz temo postavil malce na glavo:

Recimo, da imam statični IP (firma), in kar naenkrat mi nekdo vdre v računalnik, oziroma to večkrat poskuša ....

Je v tem primeru možna menjava?

Nimam ga namena zamenjat, le vprašam ....
to boš prijavil na policijo. ker je to kaznivo dejanje.

menjava ip te ne bo rešla, ker ip-ja ni težko dobiti.
Slika
Slika
Slika

The Menace
Model
Prispevkov: 310
Pridružen: 24. Jul 2009 ob 21:00
T-2: Že imam
Paket: Bakreno brezčasen

Re: Menjava statičnega IP naslova, tehnično torej nemogoče ?

Odgovor Napisal/-a The Menace » 7. Jan 2010 ob 11:55

Kot si verjetno razbral, ti statičnega IP-ja ne bodo zamenjali.... Če pa imaš to opcijo, si spremeni IP na dinamičnega pa boš pridobil drugega.
"Kako je lepo biti glup "

Gibson
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 7. Jan 2010 ob 00:43
T-2: Že imam
Paket: Internet 8/1

Re: Menjava statičnega IP naslova, tehnično torej nemogoče ?

Odgovor Napisal/-a Gibson » 7. Jan 2010 ob 13:40

Dober dan,

hvala vsem za vaš odgovor.

@ Cobane : prednosti in slabosti interneta sem že v celoti spoznal :) Seveda zdaj ne mislim razkrivati svojih osebnih podatkov po nepotrebnem, ampak trenutno "stanje" s katerim sem prijavljen na vse, je, da sem star 21 let, iz Latvije, iz mesta Vilnius, imam pa tudi "latvijsko ime". Svojo nalogo sem naredil dobro, tako da če me kdo vpraša za čas prek chata, kompenziram glede na latvijski čas in mu povem.

Ne kompliciram, ampak komplicirali bodo oni, ker se je na vse forume in določene strani prepovedano prijaviti dvakrat, njihove skripte pa tudi niso slepe, če je IP naslov 2x isti.


@ mali-40 : tako bi se dalo sklepati, zato sem zgodbo pojasnil. Menjava IP naslova meni osebno ni noben problem, imam izkušnje z celim kupom programov za skrivanje IP-ja, tako zastonjskih kot plačniških pa tudi z proxiji. Če bi jaz hotel priti nazaj, me noben ban ne bi ustavil :) Ampak potem bi moral imeti te programe prižgane cel čas, kar bi mi znatno upočasnilo internet.


@ gulikoza : ne razumem takšne logike razmišljanja... Da lahko ti nekomu vdreš potrebuješ njegov IP naslov. Če oseba IP naslov menja in ti ne da več "možnosti" da dobiš njen naslov, kaj lahko narediš ? Teoretično gledano je to približno tako kot, če bi ti vlomilci vlomili v hišo, ti bi se preselil drugam, nekdo pa bi ti potem rekel če misliš da te na novem naslovu ne bodo več našli :O Možnosti maš vsekakor večje ne...

@ gjural : z tehnikami pridobivanja IP naslovov na vse možne načine sem seznanjen. Ampak, vse to ni moj problem, sovražnikov na internetu nimam, IP želim menjati samo zato da mi ne bo potem osebje na forumih kompliciralo da je na tem IP naslovu že registriran account. Sicer se pa gre za tuje strani.

Torej T-2 IP-ja ne menjava, ampak samo v ekstremnem primeru kot je vdor. Kjer moraš potem prijaviti stvar na policijo, zato da ti T-2 IP menja. Samo jaz vidim nepotrebno komplikacijo ?

@ The Menace : Morda veš kako bi ugotovil, če imam to opcijo ? Je ta prehod iz statičnega na dinamičnega kar tako sploh "možen" ?

Lp

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Menjava statičnega IP naslova, tehnično torej nemogoče ?

Odgovor Napisal/-a Cobane » 7. Jan 2010 ob 14:42

@ The Menace : Morda veš kako bi ugotovil, če imam to opcijo ? Je ta prehod iz statičnega na dinamičnega kar tako sploh "možen" ?
Sam prehod ni možen (razen v primeru, ki sem ga zgoraj omenil - odjava interneta in ponovna prijava). Kar se pa tiče Menace-vega predloga, poleg statičnega ti T-2 omogoča še pridobitev dveh dinamičnih. Torej namesto statičnega nastavi v napravi (router, PC) dinamično pridobivanje IP naslova!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

The Menace
Model
Prispevkov: 310
Pridružen: 24. Jul 2009 ob 21:00
T-2: Že imam
Paket: Bakreno brezčasen

Re: Menjava statičnega IP naslova, tehnično torej nemogoče ?

Odgovor Napisal/-a The Menace » 7. Jan 2010 ob 16:25

EDIT: Kot je Cobane napisal(če ne boš znal, povej kateri OS uporabljaš pa ti lahko slike z postopkom pošljem).

Dejansko pa je ćisto pravilno da se ne menja IP naslovov, iz razlogov ki so že bili napisani... no vsaj do IPv6 ne, takrat jih boš verjetno lahko dobil cel šop :mrgreen:


P.S: Če smo že pri tem, tudi iz tvojega IP naslova je razvidno da nisi ravno iz latvije...
"Kako je lepo biti glup "

Gibson
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 7. Jan 2010 ob 00:43
T-2: Že imam
Paket: Internet 8/1

Re: Menjava statičnega IP naslova, tehnično torej nemogoče ?

Odgovor Napisal/-a Gibson » 7. Jan 2010 ob 18:17

Prehod na dinamični IP me najbolj ne zanima, kljub vsemu hvala obema.

No, do neke mere se tudi jaz strinjam z nemenjavanjem, ampak mislil sem, skoraj prepričan sem bil, da T-2 na izrecno željo uporabnika IP tudi menja.

Vem, zato pa sem se na strani za katere sem hotel ohraniti anonimnost države povezoval preko proxijev.

Še enkrat, vsem hvala za pomoč.

Lp

The Menace
Model
Prispevkov: 310
Pridružen: 24. Jul 2009 ob 21:00
T-2: Že imam
Paket: Bakreno brezčasen

Re: Menjava statičnega IP naslova, tehnično torej nemogoče ?

Odgovor Napisal/-a The Menace » 7. Jan 2010 ob 19:02

Zakaj pa ti dinamika ne diši če želiš drug IP?
"Kako je lepo biti glup "

Odgovori