e-pošta ne pošilja

Vse o T-2 internetu
Uporabniški avatar
Pizzicato
Nadebudnež
Prispevkov: 356
Pridružen: 25. Avg 2006 ob 16:13
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

e-pošta ne pošilja

Odgovor Napisal/-a Pizzicato » 30. Mar 2010 ob 17:04

Kar naenkrat Outlook javi, da ne more poslati pošte (nastavitve so vredu). A je pri T-2 kaj narobe?
Slika

7niko7
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 13. Avg 2008 ob 17:18
T-2: Že imam
Paket: 4/0,5

Re: e-pošta ne pošilja

Odgovor Napisal/-a 7niko7 » 30. Mar 2010 ob 19:39

A imas mogoce tako sporocilo

Koda: Izberi vse

Reasons for rejection may be related to content with spam-like characteristics or IP/domain reputation problems. If you are not an email/network admin please contact your E-mail/Internet Service Provider for help. 
npr. pri men se pojavlja trenutno ta napaka ob posiljanju iz t-2 na hotmail, med tem ko pa gmail deluje normalno

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2090
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: e-pošta ne pošilja

Odgovor Napisal/-a NoName » 30. Mar 2010 ob 21:20

pizzicato, privat mi javi potrebne podatke:
- kateri strežnik uporabljaš za odhajajočo pošto
- katere dodatne nastavitve imaš (smtp avtentikacijo, morebitno ssl šifriranje, ...)
- tvoj poštni naslov
- prejemnikov poštni naslov
- katero uporabniško ime imaš nastavljeno v primeru smtp avtentikacije; opozoril bi, da moraš v primeru pik v mail naslovu imeti podčrtaje v uporabniškem imenu)
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
Pizzicato
Nadebudnež
Prispevkov: 356
Pridružen: 25. Avg 2006 ob 16:13
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: e-pošta ne pošilja

Odgovor Napisal/-a Pizzicato » 31. Mar 2010 ob 08:13

7niko7 napisal/-a:A imas mogoce tako sporocilo

Koda: Izberi vse

Reasons for rejection may be related to content with spam-like characteristics or IP/domain reputation problems. If you are not an email/network admin please contact your E-mail/Internet Service Provider for help. 
npr. pri men se pojavlja trenutno ta napaka ob posiljanju iz t-2 na hotmail, med tem ko pa gmail deluje normalno
Ne, ni to. Piše da serverja ne more konektat.


Imam vse enako nastavljeno, kot že 3 leta odkar sem pri T-2. Nobeden ni nič spreminjal, poizkusil sem tudi s pošiljanjem samemu sebi, pa ne gre. Pošto pa normalno sprejemam.
Slika

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: e-pošta ne pošilja

Odgovor Napisal/-a kitl » 31. Mar 2010 ob 10:44

Tudi meni ne pošilja ne z outlooka ne iz webmaila. Tole napiše @t-2.net>: host t23.t-2.net[84.255.209.102] said: 550
Requested action not taken: mailbox unavailable 2 (in reply to RCPT TO
command)
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2090
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: e-pošta ne pošilja

Odgovor Napisal/-a NoName » 31. Mar 2010 ob 11:58

kitl, privat sporoči vse potrebne podatke... po možnosti s tvojim ip naslovom in screenshotom napake...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: e-pošta ne pošilja

Odgovor Napisal/-a kitl » 31. Mar 2010 ob 20:37

NoName zdej mi dela BP. Vseeno hvala.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
Pizzicato
Nadebudnež
Prispevkov: 356
Pridružen: 25. Avg 2006 ob 16:13
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: e-pošta ne pošilja

Odgovor Napisal/-a Pizzicato » 31. Mar 2010 ob 21:10

Tudi meni zdaj naenkrat lepo pošilja. Zgleda da je res bilo kaj na T-2 narobe.
Slika

lukec
Navdušenec
Prispevkov: 732
Pridružen: 21. Okt 2006 ob 13:34
T-2: Že imam
Paket: T4 20/2
Kraj: Rače

Re: e-pošta ne pošilja

Odgovor Napisal/-a lukec » 2. Apr 2010 ob 14:05

bom kr uporabil to temo.
ko želim na en elektronski naslov poslat mail ne gre, čeprav ga od te osebe dobim velikokrat. ko ga pa jaz pošljem nazaj pa jo zavrne.
kaj bi bilo to narobe?

lp
luka
Slika

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2090
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: e-pošta ne pošilja

Odgovor Napisal/-a NoName » 2. Apr 2010 ob 15:12

lukec, privat mi sporoči:
- tvoj mail naslov
- prejemnikov mail naslov
- datum in čas pošiljanja
- morebitno napako, ki jo vrne poštni odjemalec (lahko screenshot).
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
leroy
Znanec
Prispevkov: 52
Pridružen: 28. Jan 2008 ob 10:57
T-2: Že imam
Paket: 100/10

Re: e-pošta ne pošilja

Odgovor Napisal/-a leroy » 25. Apr 2010 ob 11:11

Imam že nekaj dni težave z elektronsko pošto. Ne morem pošiljati mailov, lahko jih dobijam.
Odjemalec: Thunderbird.
Pisal sem mail na t-2, dvakrat klical, baje da nisem na črni listi in kao da iz njihove strani je vse ok, meni se pa pojavlja to:

An error occured while sending mail. The mail server responded:
Not a valid alias for "moj mail". Please verify that your e-mail adress is correct in your Mail preferences and try again.


Webmail dela.

se komu sanja kje bi lahko bila težava? Nisem tikal nobenih nastavitev, vse se je pojavilo samo od sebe. Hvala.

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2090
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: e-pošta ne pošilja

Odgovor Napisal/-a NoName » 25. Apr 2010 ob 13:42

od oka bi rekel, da se s smtp avtentikacijo prijavljas kot en uporabnik, poslati pa hoces z drugim mail naslovom...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
leroy
Znanec
Prispevkov: 52
Pridružen: 28. Jan 2008 ob 10:57
T-2: Že imam
Paket: 100/10

Re: e-pošta ne pošilja

Odgovor Napisal/-a leroy » 25. Apr 2010 ob 22:07

to je delalo nemoteno 2 leti..

[edit] hvala za namig, med nastavitvami SMTP serverja sem imel vpisano user name and password (glavni mail naslov) in sem dal stran, tudi use secure connection je na NO in zdej dela.

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2090
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: e-pošta ne pošilja

Odgovor Napisal/-a NoName » 25. Apr 2010 ob 23:32

ne zastopi me narobe, uporaba SMTP aventikacije je vsekakor zaželjena, ... z moje strani je celo priporočena uporaba strežnika smtps.t-2.net, smtp avtentikacije in šifriranja SSL/TLS, saj slednji strežnik celo DKIM podpiše vso odhajajočo pošto z domene t-2.net, kar še nekako dodatno dvigne možnost uspešne dostave na prejemnikove poštne strežnike ter zmanjša možnost dostave v "junk" mapo...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Kleinbauer
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 26. Apr 2010 ob 11:50
T-2: Že imam

Re: e-pošta ne pošilja

Odgovor Napisal/-a Kleinbauer » 26. Apr 2010 ob 12:49

OK NoName, jaz sem eden od tistih "dumb people" in ti izgleda veš kaj govoriš....za razliko od nekaterih ljudi na tehnični pomoči. Že pred časom mi je Outlook 2003 na službenem računalniku nehal pošiljat maile, kar na lepem, ničesar nisem spreminjal. Pošto sem prek Outlooka prejemal normalno in Webmail mi deluje v obe smeri. Glede tega se nisem preveč obremenjeval, saj mi je prenosnik z Outlook 2007 še vedno pošiljal normalno in zadevi nisem niti poskušal priti do dna. Sedaj pa se mi isto dogaja tudi na prenosniku in spet nisem nič spreminjal. Nastavitve so pravilne, kot so tudi opisane na http://www.t-2.net/?AUID=DD166501142AB08000ECA. Poskusil sem tudi izbrisati račune v Outlooku in jih ustvariti na novo, pa ne pomaga, prav tako ni razlike če onemogočim firewall ali antivirusne programe. Ampak kot sem že rekel, vse je lepo delovalo nekaj let in nič nisem spreminjal. Zgodilo se je v smislu: včeraj sem poslal pošto, danes jo ne več. Edina razlika je, da sem "včeraj" bil doma, "danes" pa na drugem koncu sveta. Ampak to je najbrž naključje, saj sem v zadnjih letih bil daleč zdoma večkrat in je vedno delovalo. Poleg tega je službeni računalnik ves čas prilepljen za eno in isto mizo.
Napaka ki jo javi Outlook pri pošiljanju se glasi:
Task 'xxx@xxx.xxx - Sending' reported error (0x800CCC0F) : 'The connection to the server was interrupted. If this problem continues, contact your server administrator or Internet service provider (ISP).'
Naj še omenim da Outlook deluje brez težav z Gmailovimi računi. Lepo prosim za pomoč.

noname edit: mail naslov pobrisan...

Odgovori