Mobilni internet in Italija na območju meje

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Forenzik
Faca
Prispevkov: 150
Pridružen: 26. Avg 2006 ob 21:25
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Ljubljana

Mobilni internet in Italija na območju meje

Odgovor Napisal/-a Forenzik » 1. Jun 2010 ob 11:31

Občasno se zadržujem na območju Kopra. Zanima me kako je z mobilnim iternetom, saj me skrbi, da se bo samodejno preklopilo na Italijo. Imam modem Huawei E176G in Win 7. Na modemu ne najdem, oziroma ne morem zablokirati tujino, ker je vse zaklenjeno. Hvala za informacije.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Mobilni internet in Italija na območju meje

Odgovor Napisal/-a Cobane » 1. Jun 2010 ob 11:44

Skrbi so odveč, kajti mobilni internet še v nacionalnem roamingu ne dela... računaj, da čez mejo dela še kakšna stvar manj (in ne več)!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Mobilni internet in Italija na območju meje

Odgovor Napisal/-a kekoke » 1. Jun 2010 ob 12:44

Jah, Cobana je težko brati drugače kot sarkastično ampak vseeno za splošno obveščenost je treba napisati, da podatkovno gostovanje v tujih omrežjih deluje. Ne vem pa kako je s tem ob meji. Jaz sem itak ob meji ponavadi na No Service, dokler si ne vzamem nekaj minut da trikrat ročno izberem omrežje, nastavim potem na avtomatsko in šestkrat resetiram telefon. Potem ponavadi dobim željeno omrežje.

edit: aja, pozabu sem, vmes je treba še ene štirikrat prestavit iz roaming 1 v roaming 2 in nazaj.

še disklejmer: Postopek je opisan po spominu, a v želji, da bi bil karseda točen. Dejasnki postopek se lahko razlikuje od napisanega. Vsekakor pa več kot pol dneva še nikoli nisem bil brez signala.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

iro
Uporabnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 21. Sep 2006 ob 06:57
T-2: Že imam
Paket: 1/256
Kraj: Ljubljana

Re: Mobilni internet in Italija na območju meje

Odgovor Napisal/-a iro » 1. Jun 2010 ob 18:30

Hotu je napisat da so ene storitve že po defultu izklopljene.

Forenzik
Faca
Prispevkov: 150
Pridružen: 26. Avg 2006 ob 21:25
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Ljubljana

Re: Mobilni internet in Italija na območju meje

Odgovor Napisal/-a Forenzik » 1. Jun 2010 ob 22:56

Smo podrmali in zadevo uredili, tako, da se konektira samo na T2 omrežje.

Odgovori