Napaka pri pošiljanju preko smtp.t-2.net

Vse o T-2 internetu
Uporabniški avatar
urosbe
Znanec
Prispevkov: 80
Pridružen: 15. Jul 2006 ob 16:24
T-2: Že imam
Paket: optika 10/10
Kraj: gorenjska

Napaka pri pošiljanju preko smtp.t-2.net

Odgovor Napisal/-a urosbe » 7. Jun 2010 ob 10:42

V zadnjih dveh mesecih so se mi pričele dogajati čudne stvari pri pošiljanju e-mailov preko smtp.t-2.net.

Imam spletno aplikacijo, ki mi ob izrednih dogodkih (ko pride do napake) pošilja e-mail obvestila. Aplikacijo imam nameščeno pri strankah na 5 lokacijah (internet provider T-2) ter 5 lokacijah (internet provider Siol). Pri Siol-u in njihovem mail.siol.net še ni bilo težav, pri T-2 in smtp.t-2.net strežniku pa pride do naslednje napake pri pošiljanju e-maila:
Service not available, closing transmission channel. The server response was: t23.t-2.net: SMTP command timeout - closing connection

Dnevno gre za 5-20 mailov, nič več. Kaj bi bilo lahko narobe? Pošiljatelj je vedno strankin e-mail (od lokacije do lokacije različen), naslovnikov je pa tudi več (moj e-mail, od sodelavca, ...). Večina e-mailov pride skozi brez težav, potem se par kar iznenada pri enem ustavi.

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2083
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Napaka pri pošiljanju preko smtp.t-2.net

Odgovor Napisal/-a NoName » 7. Jun 2010 ob 15:28

za pošiljanje teh stvari vedno uporabi poštni strežnik ponudnika gostovanja elektronske pošte. v primeru gostovanja tvoje aplikacije pri drugem operaterju pa uporabi smtp avtentikacijo in šifriranje. T-2 ima zato skonfiguriran strežnik

smtps.t-2.net
vrata 25 (STARTTLS), 465 (SSL enkapsulacija), 587 (STARTTLS)
*obvezna* smtp avtentikacija
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

7niko7
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 13. Avg 2008 ob 17:18
T-2: Že imam
Paket: 4/0,5

Re: Napaka pri pošiljanju preko smtp.t-2.net

Odgovor Napisal/-a 7niko7 » 19. Jun 2010 ob 18:30

a se mogoce spet kdo igra s postnim streznikom na T-2?
kakega obvestila nisem nikjer opazil :nevem:

problem se pojavlja z odhodno posto in sicer je napaka sledeca
Slika

do sedaj je delovale vse cist normalno in v outloko ni bilo nicesar spremenjeno


ker se je ze veckrat zgodilo, da mail ni deloval takrat ko ga najbolj rabis sem danes malce testiral in ugotovil, da ce nastavis streznik za odhodno posto na smtps.t-2.net deluje vse normalno :hmm:

poleg tega pa ne deluje direktno posiljanje na hotmail naslove razen ce posljes odgovor

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Napaka pri pošiljanju preko smtp.t-2.net

Odgovor Napisal/-a Cobane » 15. Jul 2010 ob 20:13

Kakše hece se pa spet grejo tehniki na T-2? Ali jim je dolgčas? Ali pa so od vodstva dobili dekret o zmanjševanju stroškov, da je potrebno vse mail naslove različne od @t-2.net spokati na druge smtp serverje!? Očitno mesečna naročnina na internet tega več ne pokriva!?
The message could not be sent because one of the recipients was rejected by the server. The rejected e-mail address was 'xyz@hotmail.com'. Subject 'ojla', Account: 'xyz', Server: 'smtp.t-2.net', Protocol: SMTP, Server Response: '450 4.7.1 <xyz@gmail.com>: Sender address rejected: Please use smtp.gmail.com with SSL (port 465) and SMTP AUTH for outgoing mail server', Port: 25, Secure(SSL): Yes, Server Error: 450, Error Number: 0x800CCC79
Zadnjič spremenil Cobane, dne 15. Jul 2010 ob 21:00, skupaj popravljeno 1 krat.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Napaka pri pošiljanju preko smtp.t-2.net

Odgovor Napisal/-a dal » 15. Jul 2010 ob 20:36

Upoštevaj navodila v obvestilu (z naslova @gmail.com pošiljaj ven čez gmail)? :nevem:

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Napaka pri pošiljanju preko smtp.t-2.net

Odgovor Napisal/-a Cobane » 15. Jul 2010 ob 20:53

Saj sem, ker mi drugega niti ni preostalo!

Najbolje bo, če ga kar ukinejo, ker je očitno samo še samemu sebi namen! :jao:
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

The Menace
Model
Prispevkov: 310
Pridružen: 24. Jul 2009 ob 21:00
T-2: Že imam
Paket: Bakreno brezčasen

Re: Napaka pri pošiljanju preko smtp.t-2.net

Odgovor Napisal/-a The Menace » 15. Jul 2010 ob 20:59

Sigurno ni narejen T-2 SMTP da služi tvojemu Gmail računu, pa se zabijaj z glavo ob zid kolikor hočeš...
"Kako je lepo biti glup "

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Napaka pri pošiljanju preko smtp.t-2.net

Odgovor Napisal/-a Cobane » 15. Jul 2010 ob 21:05

Dragi Menace! Plačujemo storitev interneta, zato bi lahko uporabljali tudi SMTP server tudi za ne @T-2 naslove. Do nedavnega je to delovalo!

KAJ BO NASLEDNJI UKREP? Da bom za 22 € (1/256 PRD) lahko prisurfal samo še na http://www.t-2.net? Prosim, ne mi ga s takimi! :jao:
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

SoLoR
Model
Prispevkov: 291
Pridružen: 4. Sep 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant 1000/200

Re: Napaka pri pošiljanju preko smtp.t-2.net

Odgovor Napisal/-a SoLoR » 15. Jul 2010 ob 21:18

Hm a ste probal posiljat z authentikacijo na SMTP serverju? Pac na isti nacin kot lahko posiljas iz drugih ponudnikov preko t-2 smtp serverja. Mja ne vem sicer jaz itak trenutno uporabljam hotmail in mam vse postne predale preusmerjene na hotmail. Bilo bi pa malo smesno, ce t-2 ipji (oz z t-2 authentikacijo) nebi smeli posiljati poste preko t-2 mail streznika, katera nima "origin" naslova s t-2 domeno. Po drugi strani je pa tudi res, da vsak zastonjski ponudnik tudi ponuja svoj smtp server :) ampak vseeno...
The Menace napisal/-a:Sigurno ni narejen T-2 SMTP da služi tvojemu Gmail računu, pa se zabijaj z glavo ob zid kolikor hočeš...
pa ni fora t-2 smtp da sluzi gmail racunu, fora je da t-2 smtp sluzi uporabnikom t-2 interneta :)

The Menace
Model
Prispevkov: 310
Pridružen: 24. Jul 2009 ob 21:00
T-2: Že imam
Paket: Bakreno brezčasen

Re: Napaka pri pošiljanju preko smtp.t-2.net

Odgovor Napisal/-a The Menace » 15. Jul 2010 ob 21:20

A kje ti pa to piše da ti plačuješ za to da boš uporabljal ta SMTP za kar boš želel? Te bo pa ubilo ker uporabljaš Gmail SMTP, ane? :lol:
"Kako je lepo biti glup "

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2083
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Napaka pri pošiljanju preko smtp.t-2.net

Odgovor Napisal/-a NoName » 15. Jul 2010 ob 22:55

bom probal počasi natipkat, ko vem, da eni mal bolj počasi berete...

nekatere domene so pravo leglo nezaželjene pošte, spet druge domene so nekako 'zaščitene', s kakim SPF zapisom ali kaj podobnega... poštni strežniki tretjih domen pa upoštevajo te taiste restrikcije, in zato na koncu pridemo do tega, da se na določenih četrtih strežnikih začne nabirat elektronska pošta, ki je ni mogoče dostaviti. govorim o pošti, ki jih neki uporabniki pošljejo čez napačne strežnike. to pripelje do slabšega delovanja elektronske pošte tistih uporabnikov, ki pošto pošiljajo preko pravih strežnikov...

jaz osebno vedno predlagam, da se za pošiljanje uporabi poštni strežnik ponudnika gostovanja elektronske pošte, torej... če imaš gmail account, uporabljaj gmail smtp strežnik, če imaš siol, uporabljaj siolovega, če imaš yahoo, imej yahoo, in tako naprej in tako naprej.. vsekakor pa moraš vključiti smtp avtentikacijo (ker drugače tisti pravi smtp strežnik ne bo vedel, če si ti res ti), fajn pa je tudi, če uporabljaš šifriranje povezave, saj s tem veš, da pošto pošiljaš pravemu strežniku in ti nihče ne prisluškuje...

vprašanja?
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Napaka pri pošiljanju preko smtp.t-2.net

Odgovor Napisal/-a Cobane » 16. Jul 2010 ob 06:38

Ok, hvala za razlago! Razlaga je sicer logična... vendar je ukrep vseeno preveč radikalen. Bolje bi bilo, če bi dali take email naslove, ki vam bašejo SMTP strežnik, na black listo! IMHO.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2083
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Napaka pri pošiljanju preko smtp.t-2.net

Odgovor Napisal/-a NoName » 16. Jul 2010 ob 07:23

s tem bi si pa nabrali gnev vseh blacklistanih naročnikov... verjet ne morš, kak sitni so ludje, k pridejo na blacklisto... zahtevajo takojšen delisting, čeprav vzroka napake (ponavadi kak virus) sploh ne odstranijo... najbolj žalostno pa je, da se najbolj 'bunijo' tisti, ki gostijo z elektronsko pošto nekje drugje, vendar za odhajajočo pošto uporabljajo smtp.t-2.net, vendar zaradi napačne konfiguracije tistega 'njihovega' pravega poštnega strežnika pošta ne dostavlja... grozijo z apekom in podobno... kaj češ s takimi narest... to ni radikalno, to je edino smiselno narest. s tem ubiješ dve muhi na en mah, ljudje *končno* začnejo uporabljat pravi poštni strežnik ter zmanjšaš 'load' na smtp.t-2.net.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

voyager2
Guru
Prispevkov: 999
Pridružen: 9. Mar 2007 ob 17:59
T-2: Že imam
Paket: T4 300/100 Telekom GPON
Kraj: Ljubljana

Re: Napaka pri pošiljanju preko smtp.t-2.net

Odgovor Napisal/-a voyager2 » 16. Jul 2010 ob 07:41

A se nismo te igre že enkrat igrali, pa se je potem začelo port 25 blokirat, da bi se ja pošiljal preko ISPja?

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Napaka pri pošiljanju preko smtp.t-2.net

Odgovor Napisal/-a Cobane » 16. Jul 2010 ob 08:02

Voyager, saj to je tisto. Takrat so bila takšna navodila in jaz sem jih upošteval. Včeraj zvečer je pa moja morala poslati en nujen mail, ki ni mogel počakati do danes in sem moral vse dati iz rok in pogledati kaj se dogaja, pa sem naletel na hladen tuš. :nevem:

Najmanj kar pričakujem je (najmanj zaželeno), da mi moj IPS spreminja konfiguracije strežnikov, pa naj bo to SMTP, DNS ali pa kaj tretjega.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Odgovori