T2 na Telekom (TS) optiki (LLU)

Vse o T-2 internetu
Odgovori

T2 na TS optiki

a) me ne zanima, baker mi zadostuje
2
1%
b) me zanima če bo cena enaka kot cena na vdslju
97
65%
c) me zanima, bi plačeval tudi 10/15 eur več kot na vdslju
51
34%
 
Skupaj glasov: 150

DxZ
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 10. Feb 2014 ob 15:01
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA

Re: T2 na TS optiki

Odgovor Napisal/-a DxZ » 10. Feb 2014 ob 22:12

Nobeden ni nikjer povedal kakšne so zadeve, še ko sem klical informacije, ker je bila na pogodbi označena linija 20/10, so mi 100% zagotavljali da je na T4 GIGA paketu 100/10 linija in pika, ter da naj pač popravim na pogodbi linijo na 100/10 in to je to! Pogovori so itaaq posneti, tako da to ni problem preveriti.
Sedaj kar se tiče teh zadev, se mi zdi da bi lahko vsaj operaterji za telefoni vedeli te zadeve, ter bi te vsaj oni malo poučili o teh zadevah.
Nikjer ni bilo niti kakšnega "drobnega tiska" niti česarkoli podobnega v pogodbi.
Prav zanima me kako bi se na to odzval kakšen inšpektor. :roll:
Da ne povem kaj je z TVjem. Skorajda ni gledljivo! Šteka da je joj, internet tudi na dela kot bi moral, določene strani je treba parkrat osvežit, da se naložijo, če se sploh... Skratka porazno. Resno razmišljam o vrnitvi nazaj na VDSL, tam je vsaj delalo vse kot mora, resda je bila linija slabša, ampak je le delalo BP.
Slika

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: T2 na TS optiki

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 10. Feb 2014 ob 22:36

Štekanje na optiki ne bi smelo biti, najbolje da javiš oz prijaviš napako.

Kar se pa hitrosti tiče smo tudi zaposleni ta teden zvedeli za omejitve na BRO FTTH...

DxZ
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 10. Feb 2014 ob 15:01
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA

Re: T2 na TS optiki

Odgovor Napisal/-a DxZ » 10. Feb 2014 ob 23:03

Sem prijavil napako v soboto. Upam da se bo mogoče jutri primajal kdo mimo... :roll:
Malo je moteče(no ja, ne lih malo), še posebej sedaj ko so olimpijske, pa gledaš diapozitive. :?
Saj načeloma razumem določene stvari, mi je tudi eden vaših operatarjev lepo razložil zadeve(svaka mu čast :pivo: ).
Samo ni mi jasno, kako se lahko prodaja "megla", oz. kako se lahko prodajajo zadeve, ki jih u bistvu ni.
Pogrešam tudi recimo radio, ki ga ni mogoče poslušati, če si na telekomovi optiki, so mi povedali, da telekom nima zakupljenih pravic za predvajanje radia preko optike in da ga zato ni. :nevem:
Slika

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: T2 na TS optiki

Odgovor Napisal/-a webmaher » 11. Feb 2014 ob 00:10

a za nacionalne radije morš imet avtorske :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

DxZ
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 10. Feb 2014 ob 15:01
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA

Re: T2 na TS optiki

Odgovor Napisal/-a DxZ » 11. Feb 2014 ob 00:23

izgleda da... :jao:
Slika

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: T2 na TS optiki

Odgovor Napisal/-a Skorc » 11. Feb 2014 ob 03:02

Imaš dve možnosti, ali se sprijazniš z omejitvijo BRO ali pa zahtevaš vrnitev v prvotno stanje (VDSL). Če se odločiš za vrnitev v prvotno stanje si oproščen vseh stroškov - sklicuješ se na pogodbo. Vendar pozor! Če je v pogodbi navedena omejitev BRO, kar pa po tvojem pisanju, verjetno je, pa je normalno, da vse posledice nosiš sam. Menim, da si na spolzkih tleh v zvezi s korekcijo vsebine pogodbe ( prečrtano prvotno besedilo, 20/10 ter dodano novo, 100/10). OK, mirno kri in kulturni dialog, ko boš zadeve urejal na T-2, pa se bo lahko ugodno rešilo za obe strani.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: T2 na TS optiki

Odgovor Napisal/-a Malkec » 11. Feb 2014 ob 08:21

Eh kakšne avtorske pravice za radio... Zadeva je tehnične narave.

DxZ
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 10. Feb 2014 ob 15:01
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA

Re: T2 na TS optiki

Odgovor Napisal/-a DxZ » 11. Feb 2014 ob 09:16

Glede na to, da mi je T2 operater povedal da naj besedilo prečrtam in dodam novo, da bi naj bila to normalna praksa, ter da je verjetno samo napaka v pogodbi, po moje nisem na spolzkih tleh. :mrgreen:
So mi že ponudili "kao" T3 MEGA, samo potem me načeloma pride dražje kot T4 GIGA paket. Razen če bi črtal mobilno telefonijo, kar je pa potem s5 samo 2€ razlike pa še to brez zakupljenih enot... :roll:
Bomo videli kaj bo rekel tehnik, ki bo prišel, ko bo prišel.
Slika

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: T2 na TS optiki

Odgovor Napisal/-a Skorc » 11. Feb 2014 ob 09:38

Še zadnjič, uredi z birokracijo - finančni del. Jaz ti verjamem, da so ti take napotke dali po telefonu, zdi se mi pa, da je dokazovanje nekoliko bolj vprašljivo. To je le moje mnenje :)
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: T2 na TS optiki

Odgovor Napisal/-a Mark » 13. Feb 2014 ob 18:00

Če si dobil napačne informacije po telefonu se lahko pritožiš, saj se pogovor, da najti v arhivu. :)

DxZ
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 10. Feb 2014 ob 15:01
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA

Re: T2 na TS optiki

Odgovor Napisal/-a DxZ » 13. Feb 2014 ob 22:57

Da malo osvežim...
Po obisku tehnika(samo kapo dol, več takih!), se je zamenjal innbox.
Zadeve so se malo umirile, televizor je gledljiv, občasno še malo ponagaja, vendar v mejah normale, internet je tudi malo bolje, sicer na momente še hoče nekaj hebat, vendar manj kot prej.
Kar se pa paketa tiče, pa, no ja, naj pač ostane tole in upajmo da bo čimprej kak LLU zapel... :roll:
To da se pogovori snemajo, vem, tudi jaz imam po en izvod(če ga T2 slučajno nima v arhivu :twisted: ), tako da glede kakršnegakoli dokazovanja česarkoli nebi bilo problem, ampak naj bo, neumno se mi zdi prerekat o čemerkoli, kakorkoli se obrneš, šel sem na bolje, res da ne na to, kar bi moralo biti, jbg, kak že pravjo, bolje vrabec v roki, kot golob na strehi... (mogoče pa le dobim goloba čez kak mesc al pa dva(3,4,...). :mrgreen: )
Slika

pier
Faca
Prispevkov: 173
Pridružen: 8. Apr 2008 ob 14:58
T-2: Že imam
Paket: FTTH 105/15
Kraj: Kranj

Re: T2 na TS optiki

Odgovor Napisal/-a pier » 6. Mar 2014 ob 11:06

A ce vzames T2 prek TS dobis avtomatsko BRO?

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: T2 na TS optiki

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 6. Mar 2014 ob 11:45

Ne če je v centrali T-2 oprema te raje na njo priklopimo.

letherhosen
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 5. Avg 2006 ob 10:29
T-2: Že imam
Paket: Terra T4 na optiki TS
Kraj: Erde

Re: T2 na TS optiki

Odgovor Napisal/-a letherhosen » 8. Maj 2014 ob 12:54

Zdravo,

Ali mogoče kdo ve v kašnem času mora Telekom Slovenije odpraviti napake na svojem optičnem vodu po prijavi napake s strani T-2 tehnične službe? Malo se mi že vleče, ker sem od petka 2.5.2014 brez Interneta, Telekom Slovenije pa se od ponedeljka 5.5.2014 še ni oglasil ...

LetherHosen

PS.

Drugače kapo dol T-2 serviserju. Napako sem prijavil v soboto zjutraj in serviser je bil do 12:00 pri meni in ugotovil napako na optiki med centralo in hišnim priključkom ...
Kapetan Von LetherHosen

Slika>> Doma
Slika >> Služba

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: T2 na TS optiki

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 8. Maj 2014 ob 13:05

MrTwelveTrees bi ti mogoče lahko pomagal s tem... povprašaj ga preko ZS sporočil.

Odgovori