T2 na Telekom (TS) optiki (LLU)

Vse o T-2 internetu
Odgovori

T2 na TS optiki

a) me ne zanima, baker mi zadostuje
2
1%
b) me zanima če bo cena enaka kot cena na vdslju
97
65%
c) me zanima, bi plačeval tudi 10/15 eur več kot na vdslju
51
34%
 
Skupaj glasov: 150

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8483
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: T2 na TS optiki

Odgovor Napisal/-a kitl » 25. Maj 2014 ob 00:46

Ampak ko zadeva deluje uporabnika ni več nikjer. Zanimivo je, da ko nekaj ni v redu vsi jokamo ko pa se zadeva uredi pa le malo kdo pošlje feedback, da je sedaj vse OK.
Slika


Lp, Kitl

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: T2 na TS optiki

Odgovor Napisal/-a g33k » 25. Maj 2014 ob 18:13

V tej situaciji bi ga malo kdo poslal.
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: T2 na TS optiki

Odgovor Napisal/-a Skorc » 25. Maj 2014 ob 23:35

Kulturen človek bi posredoval povratno sporočilo. g33k, na podlagi tvoje trditve bi lahko sklepal, da je večina uporabnikov na ravni goved :) (s čem se pa ne strinjam).
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

letherhosen
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 5. Avg 2006 ob 10:29
T-2: Že imam
Paket: Terra T4 na optiki TS
Kraj: Erde

Re: T2 na TS optiki

Odgovor Napisal/-a letherhosen » 26. Maj 2014 ob 07:54

kitl napisal/-a:Ampak ko zadeva deluje uporabnika ni več nikjer. Zanimivo je, da ko nekaj ni v redu vsi jokamo ko pa se zadeva uredi pa le malo kdo pošlje feedback, da je sedaj vse OK.
Uporabnik je tukaj. Vendar se včasih zgodijo tudi stvari v življenju, ki so "malce" hujše kot prekinjen optični kabel in 20 dni brez interneta ...
Kapetan Von LetherHosen

Slika>> Doma
Slika >> Služba

letherhosen
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 5. Avg 2006 ob 10:29
T-2: Že imam
Paket: Terra T4 na optiki TS
Kraj: Erde

Re: T2 na TS optiki

Odgovor Napisal/-a letherhosen » 26. Maj 2014 ob 08:40

Zdravo,

Se opravičujem za pozni odgovor, imel sem izreden dogodek. Včasih moraš urediti stvari, ki so bolj pomembne kot TS in nedelujoči optični kabel ... Obstaja življenje tudi na drugi strani interneta ... Šele danes zjutraj imam čas napisati zaključek ...

Torej kot je že nekdo na forumu omenil, da se je zadeva rešila v četrtek 22.6.2014. Seveda je zgodba mnogo bolj zabavna ...

Četrtek 22.5.2014

- vsakodnevni jutranji klic na T-2 tehnično podporo z enakim odgovorom TS bo predvidoma odpravil napako do 26.5.2014
- ponovni zahteve na TS ali mora njihov delavec najaviti dostop na privatno ozemlje, TS odgovori, da je delavec dolžan samo pozvoniti in da ne rabi posebnega soglasja >> me prav zanima, kako hitro bi me tožili, če bi koga ugriznil naš pes ali pa bi se zapel na ograjo
- na vprašanje, kaj pa če se delavec poškoduje pri plezanju ograje ali kdo odgovarja na storjeno škodo, TS nima odgovora
- moj dopis roma v pravno službo TS

Zgodba v ozadju, ki sem jo izvedel šele popoldne:
- v četrtek 22.5.so se pri sosedi, ki živi v dvojčku. oglasili iz GVO
- soseda je potegnila zelo močne zveze na TS, pozna nekoga, ki je delal včasih na infrastrukturi
- dejstvo je, da so nekaj hudo "polomili" pri zadnjem obisku, izgleda so uspeli "izključiti" še nekaj drugih uporabnikov
- GVOjevca sta takoj uredila njen priključek in ji zagotovili najhitreši možni preklop na T-2 ponudnika v roku 7 dni zaradi "sinhronizacije" :roll:
- soseda je potem prosila, če lahko pogledajo še naše težave
- GVOjevca sta odšla in se v cca 35 minutah oglasila nazaj pri nas doma in hvala bogu so bili otroci že doma iz šole
- GVOjevec je vstopil in prižgal TV in rekel to je to ...
- ne GVO ne TS nikoli na pokliče po telefonu, razen v primeru, da je stranka od TS
- napaka je bila "magično" odpravljena brez odpiranja omarice, pregleda zaključne doze, ... >> po moji logiki je bilo nekaj v "centrali" ...

Zgodba v ospredju:
- seveda me je sin takoj poklical v službo, da so serviserji pri nas doma
- serviserja žal ni sem dobil na telefon, ker sta takoj odšla
- seveda sin ne razlikuje serviserje od T2, TS in GVO in mi je zatrdil, da je bil serviser od T-2
- ker sem čutil dolžnost, da se osebno zahvalim T2 serviserju za to področje Dragomerja
- pokličem serviserja in začudenje - T2 ni bil pri nas in še vedno z dispečerjem razrešuje težave na našem priključku (imeli so celo sestanek na to temo dan prej)>> PANIKA*, vseeno se zahvalim ...
- ko pridem domov izvem zgodbo iz ozadja, torej je bil dejansko nekdo iz TS pri nas ...


Petek 23.5.2014
- internet dela, vendar me grabi PANIKA*, ali je T-2 sploh obveščen o odpravi napake, vsako naknadno posredovanje T-2 na TS lahko ogrozi ponovno delujoči priključek
- pokličem klicni center T-2
- operater me že osebno pozna in kar takoj odtipka 43590 :D
- operater ugotovi, da napaka še ni odpravljena in
- da je TS 22.5.2014 poskušal odpraviti napako, vendar uporabnika ni bilo na lokaciji in niso mogli dostopiti :hmm:
- operaterju povem, da smo preko "vez" dobili nazaj priključek in naj to vnese v sistem
- operater z nasmeškom vnese nova dejstva in mi zaželi lep dan ...

Nauk zgodbe
- "medoperaterske" škarje občutijo žal uporabniki
- zelo koristno je poznati nekoga, ki dela na TS >> zadeve se znatno pospešijo
- T-2 center za pomoč uporabnikom naj začne o kritičnih dogodkih in obvestilih obveščati uporabnika preko SMS s tem uporabnika pomirite in zmanjšate število klicev v center ...

Vse eno bi se rad še enkrat zahvalil slow_slow, MrTwelveTrees ter terenskemu serviserju T-2 za pomoč.

Še nekaj, vmes sem 16.5, kljub nedelujočem internetu podpisal novo pogodbo s T-2 še za dve leti ... :rtmT2:

Pozdrav,
Letherhosen
Kapetan Von LetherHosen

Slika>> Doma
Slika >> Služba

letherhosen
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 5. Avg 2006 ob 10:29
T-2: Že imam
Paket: Terra T4 na optiki TS
Kraj: Erde

Re: T2 na TS optiki

Odgovor Napisal/-a letherhosen » 26. Maj 2014 ob 08:46

NoBody napisal/-a:Mislim da se je zadeva dans vzpostavila :)

lp
Zdravo,

Zanimivo, klicni center T-2 je izvedel o odpravi napake šele po mojem klicu v petek 23.5.2014. :shock:
Ali uporabljate na T-2 vsi iste CRM programe?

Pozdrav,
Kapetan Von LetherHosen

Slika>> Doma
Slika >> Služba

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: T2 na TS optiki

Odgovor Napisal/-a nemo » 26. Maj 2014 ob 09:24

Po mojih izkušnjah imajo namesto CRM post-it listke, ki jih redno izgubljajo. To, da pridejo monterji nenajavljeno (in to ob 7h zjutraj :) ), da pride drugi serviser en dan za tem, ko je prvi serviser že vse zrihtal, da pozabijo obračunat popust ... je tako pogosto, da drugega ne morem sklepat.
Plačaš 100, dobiš 90.

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: T2 na TS optiki

Odgovor Napisal/-a g33k » 26. Maj 2014 ob 14:52

Skorc napisal/-a:Kulturen človek bi posredoval povratno sporočilo. g33k, na podlagi tvoje trditve bi lahko sklepal, da je večina uporabnikov na ravni goved :) (s čem se pa ne strinjam).
Smo se malce narobe razumeli, in ja se strinjam s tem kar si napisal.
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

Uporabniški avatar
HunterMan
Model
Prispevkov: 284
Pridružen: 19. Mar 2007 ob 22:13
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL + zamik + XL shema
Kraj: Ljubečna - 1,5km zračne linije

Re: T2 na TS optiki

Odgovor Napisal/-a HunterMan » 27. Maj 2014 ob 01:35

@letherhosen super napisano. Prava kriminalka :)
Razočaran nad T-2 od 1.5.2013

letherhosen
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 5. Avg 2006 ob 10:29
T-2: Že imam
Paket: Terra T4 na optiki TS
Kraj: Erde

Re: T2 na TS optiki

Odgovor Napisal/-a letherhosen » 5. Jun 2014 ob 23:17

Zdravo,

Malce nadaljevaje zgodbe:

05.06.2014
- Telekom Slovenije še vedno ni odgovoril na moja pisna vprašanja glede dostopa njihovih delavcev na privatno ozemlje in kakšna je bila okvara na optičnem omrežju, verjetno čakajo iztek 30 dnevnega roka
- T-2 pa me je razveselil s polnim računom za mesec maj kot, da se ni nič zgodilo ...
- Izgleda so se posredovanja Help Deska v zvezi s tem izgubila nekje na poti do naročniške službe ...

:grr:

Torej jutri nazaj v ponovni boj in dokazovanje, da nisem pripravljen plačati polne storitve za 20 nedelujočih dni v mesecu maju...
... in da je 50% popust 50% in ne 9.8% popust ... izgleda se je tudi nova pogodba nekje izgubila ...
Kapetan Von LetherHosen

Slika>> Doma
Slika >> Služba

pier
Faca
Prispevkov: 173
Pridružen: 8. Apr 2008 ob 14:58
T-2: Že imam
Paket: FTTH 105/15
Kraj: Kranj

Re: T2 na TS optiki

Odgovor Napisal/-a pier » 11. Jun 2014 ob 11:40

Kaksne omejitve so na BRO, poleg 20/20 hitrosti? Eni pravjo da Skype ne deluje, TV steka, port fwd ne deluje.. se kaj?

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: T2 na TS optiki

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 11. Jun 2014 ob 13:15

sype bi moral zdaj delovati, port fwd tudi se da nastaviti

Uporabniški avatar
Spiko
Znanec
Prispevkov: 91
Pridružen: 24. Jul 2006 ob 21:07
T-2: Že imam
Paket: net+tel
Kraj: Kranj

Re: T2 na TS optiki

Odgovor Napisal/-a Spiko » 11. Jun 2014 ob 17:35

potrebno je nastavljanje port fwdinga, skype ne dela? a je to sploh internet?

Primus92slo
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 13. Jun 2014 ob 07:29
T-2: Že imam
Paket: 1/0.256

Re: T2 na TS optiki

Odgovor Napisal/-a Primus92slo » 13. Jun 2014 ob 07:40

Pozdravljeni,

pri meni pa se je pojavil problem konkurence. Namreč v našem bloku (je na seznamu dostopnosti optike) je napeljana Telekomova optika. Dobili smo pismo od T2, da imamo lahko njihovo optiko preko optike TS. Mi smo se pozanimali in že poslali naročilnico pred 2 mesecema. Ko je minil 2 teden (od kar smo poslali naročilnico) smo dobili en SMS da imajo probleme v centrali z zasedenostjo in da jo bodo nadgradili :D. Po enem mesecu smo klical T2 in so nam povedal, da bo treba še nekaj časa čakati. Mi smo čakali še 1 mesec( to je dan 12.6.2014 ) nakar smo ponovno poklicali in so nam povedal, da Telekom ne dovoli da bi T2 imel v našem bloku optiko.

Sedaj me zanima kaj lahko ukrepam ( ne želim pa iti na Siol ker je drag in ponuja malo glede na T2) da dobim T2 optiko.

Lep pozdrav in hvala za odgovore

renegade
Faca
Prispevkov: 131
Pridružen: 18. Avg 2009 ob 14:57
T-2: Že imam

Re: T2 na TS optiki

Odgovor Napisal/-a renegade » 13. Jun 2014 ob 16:25

po moje če imaš vse pisno od T2 in Telekom, potem se obrni na Varuha konkurence.

Odgovori