T2 na Telekom (TS) optiki (LLU)

Vse o T-2 internetu
Odgovori

T2 na TS optiki

a) me ne zanima, baker mi zadostuje
2
1%
b) me zanima če bo cena enaka kot cena na vdslju
97
65%
c) me zanima, bi plačeval tudi 10/15 eur več kot na vdslju
51
34%
 
Skupaj glasov: 150

uty
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 21. Avg 2010 ob 12:10
T-2: Že imam

Re: T2 na TS optiki

Odgovor Napisal/-a uty » 8. Mar 2016 ob 12:05

Hvala, ni zaveden, tako da bom poizkusil drugo varianto.

levcek1
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 16. Mar 2016 ob 00:54
T-2: Že imam

Re: T2 na TS optiki

Odgovor Napisal/-a levcek1 » 16. Mar 2016 ob 01:36

Zanima me, če je možen priklop T-2 interneta na že delujočo Telekomovo optiko v sledeči situaciji:


Doma imam delujočo Telekomovo optiko in v stanovanje sta speljani dve optični vlakni:

Eno vlakno je za internet, priklopljeno na komunikacijski prehod Prospero 632.
Drugo vlakno pa je za Telekomovo kabelsko TV preko optike, priklopljeno na pretvornik za kabelsko TV ( škatlica črne barve).


Bi bilo možno, da pošljem na T2 naročilo za izbrani internet paket in jih hkrati pooblastim da v mojem imenu najprej naredijo odklop Telekomove kabelske TV in nato takoj za tem na to prosto vlakno priklopijo T-2 internet?

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: T2 na TS optiki

Odgovor Napisal/-a RobertM » 16. Mar 2016 ob 07:06

Internetne storitve se priklapljajo izključno na modri konektor.
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

levcek1
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 16. Mar 2016 ob 00:54
T-2: Že imam

Re: T2 na TS optiki

Odgovor Napisal/-a levcek1 » 17. Mar 2016 ob 00:52

Hvala za odgovor, RobertM.

Modri konektor je seveda ravno tisti za internet, ki je priklopljen na Prospero 632.

Če prav razumem, po tej logiki ni možno, da bi imel na Telekomovi optiki hkrati dva delujoča interneta od dveh različnih ponudnikov?

V tem primeru poleg Telekomovega hkrati še delujoč T-2 internet?

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9113
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: T2 na TS optiki

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 17. Mar 2016 ob 09:31

V praksi bi bilo možno, vendar se je ena pametna buča odločila da ne in tako mora biti. :suicide:

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: T2 na TS optiki

Odgovor Napisal/-a atepej » 17. Mar 2016 ob 15:04

To je na splošno debilno (zakaj vlečejo "zelen" kabel) saj je 75% ne aktivnih
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9113
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: T2 na TS optiki

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 17. Mar 2016 ob 15:06

počasi.... počasi.... daj jim čas da to skapirajo. počasi.....

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: T2 na TS optiki

Odgovor Napisal/-a atepej » 17. Mar 2016 ob 15:11

Bomo videli kdaj bo, sicer je pa sedaj preko TS optike možno naročit do 3 gbit/s
Slika

yuka
Znanec
Prispevkov: 69
Pridružen: 24. Jan 2008 ob 15:59
T-2: Že imam
Paket: 1000/100

Re: T2 na TS optiki

Odgovor Napisal/-a yuka » 30. Maj 2016 ob 17:37

Eno vprašanje, ki spada pomoje v to temo. V Trzinu je sedaj na voljo optika po TS optiki. Zanima me, ker trenutno še nimamo nič spelano (čakamo še tehnike da pridejo povlečt kabel), v hiši pa stanujeva različna stanovalca, eden je na telekomovem TV in internet jaz pa sem na T-2, ali bodo morali potegniti 2 različna kabla ali gre lahko po enem?

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9113
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: T2 na TS optiki

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 30. Maj 2016 ob 18:41

Načeloma se pelje samo 1 prikluček za 1 hišo (2 vlakna se smatra za 1 priključek)

Težko boš prišel do dveh priklučkov, če hočeš plačevati dva ločena priključka, vendar obajajo triki kako prideš do njega-
Obstoječi priključek ki je že na Telekomu (najbrž preko bakra) bo šel na optiko brez problema.
Tebi pa priporočam da naročiš svoj priključek Telekom (samo internet, brez vezave) in potem urediš prehod iz bakra T2 na optiko.

Drugače če ne boš naredil tako, bo Telekom označil za vašo hišo samo 1 optični priključek,....

Najbrž bo kakkšen tipček ali ata iz Telekoma hodil od hiše do hiše in sprejemal naročila, ti kar naroči internet Telekom brez vezave, pa mu ni treba nič omenjat da imaš T2 na bakru... in kaj bodo tvoji plani v prihodnje.

yuka
Znanec
Prispevkov: 69
Pridružen: 24. Jan 2008 ob 15:59
T-2: Že imam
Paket: 1000/100

Re: T2 na Telekom (TS) optiki (LLU)

Odgovor Napisal/-a yuka » 30. Maj 2016 ob 19:09

MrTwelveTrees, hmm ampak meni je čudno, namreč v naši hiši imamo že sedaj dva ločena priklučka in včasih so bili 3 ločeni telefoni. Kolikor so mi zagotovili naj bi bile 4 različne parice. Kako je v tem primeru?

Jaz sem osebno, že izpolnil obrazec T-2, ki sem ga dobil po pošti za prehod na optiko. Tako, da sedaj čakam kako naprej, niso mi pa nič rekli. So pa sostanovalca v spodnjem nadstropju, ki ima telekom že poklicali in vprašali, če bo menjal na optiko in je rekel da bo. Ali naj sedaj počakam, da tudi mene kliče Telekom ali kako?

Hmm, zakomplicirana situacija. Kaj pa glede vlečenja kablov? Baker oz. priključek je kar dosti oddaljen od optičnega kanala, in gre skozi vrt, ali bodo potem vse prekopali?:) Hvala bogu mi ne bo treba vrtu preštihat.So tu kakšni problemi? Pa vlečenje optike skozi hišo do 3 nadstropja?

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9113
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: T2 na Telekom (TS) optiki (LLU)

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 30. Maj 2016 ob 19:46

1 priključek na bakru rabi 1 parico, to je 2 žički, oz. 2 žici, se pravi ker imate 2 priključka so to 2 parice.
Zakaj si jih dobil ? ker je bila rezerva na voljo, proste parice, imel si srečo, v večini primerov se tega ne dobi, načeloma pripada 1 parica za 1 hišo.

Jah... prehod na optiko, zdej je odvisno ali bodo (telekomu) planirani 1 optični priključek za to vašo hišo, če je tako bo prva vloga oz. obrazec ki bo prišla za vklop, ta bo dobil prehod na optiko brez problema.

Zdej telekom lahko zamahne z roko in reče 1 optični priključek in konec, basta, če pa bo optičnih vlaken veliko oz. rezerve, pol ne bo panike, sploh pa če boš ti prvi v hiši dobil optiko za, se bodo potrudilu da bodo za svojega naročnika (sostanovalca) in mu zrihtali tudi optiko.

Sem mislu da ste 2 familije v sorodu... če boš ti prvi dobil optiko, naj se ti je*e za soseda, to je njihov problem, važn da ti dobiš. Tako se dela žal.

Telekom napelje optiko iz ulice v hišo kjer ti namontirajo dozo... to naredijo brezplačno. Od doze do modema pa napelje T2 tehnik.

Ampak pazi, lahko pride zaje*an Telekomovec in ti montira dozo čez prvi zid pa magari v kurilnici... oni so dolžni spraviti samo v stanovanje, ni pa jim mus napeljati tja kamor ti želiš.... lahko pa se zmeniš z njim mu daš kako malico ali kaj več... stvar dogovora.

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: T2 na Telekom (TS) optiki (LLU)

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 9. Jun 2016 ob 20:08

Ok, ker vidim, da je ravno o tem govor tukaj, so nas kontaktiral od Telekoma, da planirajo neki širit optično omrežje v mojem koncu in če smo kej zainteresirani, ker pol je vprašanje kdaj bojo spet delal. Zdej, optika pri T2 direktno ni bila opcija in mislim da še vedno ni. Ker je optika zame skor once in a lifetime opcija, da si povečam hitrost uploada me sedaj zanimajo opcije. Po eni strani ne bi šel rad na Telekom, ker imajo blazno čudno shemo paketov, čudne cene in nasploh je vse okoli njihove ponudbe čudno in zavito v meglo kot da te hočejo zanalašč pustit brez podatkov, po drugi strani pa sem pri T2 z vsem tem super zadovoljen ampak sem pa z linijo blazno omejen ker je na voljo samo baker. Ne krivim T2 ampak tko pač je da rabim večji upload, ki mi ga baker ne dopušča ker je že zdej na skrajni meji.

Zdej imam T-4 Mega z 20/1 linijo, sem se pa ravno konec zime zavezal za 2 leti na omenjen paket. Kakšne imam zdej kej opcije, da bi ostal na T-2 ampak da bi si pridobil optični priključek? Thx

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: T2 na Telekom (TS) optiki (LLU)

Odgovor Napisal/-a atepej » 9. Jun 2016 ob 20:36

Če boš obdržal vse isto prehod na optiko nima kaj veze pri tem
Slika

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: T2 na Telekom (TS) optiki (LLU)

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 9. Jun 2016 ob 20:38

Kako misliš "vse isto" ? Če bi imel optiko, itaq da bi vzel višji paket povezave, specifično višji upload, ker z 1Mbit zdej nimam kej počet. Mislim, uploadanje 3 minutnega 1080p posnetka na Youtube traja ene 2 uri. Na Twitch streamanje lahko kar pozabim. Sicer ne vem kakšne omejitve bi imel potem z optiko ampak sem skor ziher da 1Mbit ne bi bil maksimum...

Odgovori