Router

Vse o T-2 internetu
Odgovori
KanonFuter
Faca
Prispevkov: 113
Pridružen: 8. Jun 2007 ob 19:56
T-2: Že imam
Paket: T-4 100/10 edina prava optika
Kraj: Novo mesto

Re: Router

Odgovor Napisal/-a KanonFuter » 25. Nov 2013 ob 14:15

urisvarci napisal/-a:Kako to da ima telefon ali tablica slabši brezžični signal,kot pa računalnik?
Enostavno, antena je premajhna ker ne moreš neke hudo dobre antene vtaknit v tako majhno ohišje.
Slika

TJ14
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 22. Okt 2012 ob 19:14
T-2: Že imam

Re: Router

Odgovor Napisal/-a TJ14 » 3. Dec 2013 ob 14:18

Lp.

Kupil sem nov router. TPlink. Ob instalaciji me je vprašal kakšno povezavo želim, dinamično ali statično.
Izbral sem dinamično, ker piše da je tako v večini primerov.
Internet mi sicer super dela, a sem se spomnil, da ima T2 po defaultu statični IP.
Ali naj spremenim v nastavitvah ali kar pustim takole?

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Router

Odgovor Napisal/-a Skorc » 3. Dec 2013 ob 14:39

Ravno obratno je - za statični IP moraš dodatno zaprositi. Je pa res, da ti dodeljen IP kar lep čas drži :) Seveda ob pogoju, da odjemalec (v tvojem primeru router) ni ugasnjen ali odklopljen več kot 24 ur.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

TJ14
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 22. Okt 2012 ob 19:14
T-2: Že imam

Re: Router

Odgovor Napisal/-a TJ14 » 3. Dec 2013 ob 14:47

Meni je bilo vedno rečeno, da imam preko T2 po defaultu statični ip in za dinamičnega sploh ne moreš zaprosit, v glavnem ga ne dobiš. No, sedaj sem izbral dinamični in zaenkrat dela..(na routerju)

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Router

Odgovor Napisal/-a Skorc » 3. Dec 2013 ob 15:25

Prijavi se na servisne strani (https://servis.t-2.net/) z uporabniškim imenom in geslom, ki si ju prejel ob sklenitvi naročniškega razmerja. Nato izberi Status ter za tem Osnovni podatki. Izpišejo se ti podrobnosti o tvojem naročniškem paketu. Možna kombinacija dodeljenih IP naslovov je lahko en statični (stalni) IP naslov ter dva dinamična (dodeli DHCP strežnik, ter drži "rezervacijo" 24 ur).
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 556
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Router

Odgovor Napisal/-a starfotr » 3. Dec 2013 ob 18:04

V bistvu imaš statiko, ker se praktično nikoli ne menja, drugače je pa dinamika. Nikoli nisi brez elektrike več kot 24 ur, niti nikoli nimaš izklopljen router več kot 24 ur, tako da imaš vedno isti IP.

Dinamični IP naslovi so različni od operaterja do operaterja. Siol jih menja na 24 ur (ti prekinejo povezavo in na novo vzpostavijo), amis menja IP, če modem izgubi povezavo (če ga resetiraš ali izgubi napajanje-izpad el. napetosti). Če potrebuješ drug IP, samo resetiraš modem. T-2 pa kot že omenjeno na določeno napravo drži isti IP, če je priklopljena in od morebitnega odklopa in ponovnega priklopa ne mine več kot 24 ur.

Statika je povsod ista, potrebno je vnesti statiko v računalnik ali v router ali kako drugo napravo, da dobiš točno ta IP.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: Router

Odgovor Napisal/-a g33k » 3. Dec 2013 ob 23:10

Meni je do zdaj najboljši sistem dinamičnega IPja kot ga ima Amis, Siolov pa smrdi, ker ti dejansko na silo resetirajo povezavo samo zato da dobiš drug IP.
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

krepki
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 6. Mar 2010 ob 10:38
T-2: Še nimam

Re: Router

Odgovor Napisal/-a krepki » 29. Dec 2013 ob 16:48

Pozdravljeni,včeraj sem pri kolegu ki ima t-2 na bakru na t-2 modem priklopil wireless router.

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist ... 4xlan_fast

Router sem nastavil na DHCP zaščitil brezžično omrežje in ga priklopil na modem,kabel za internet sem vklopil v wan dva računalnika pa ki se povezujeta žično pa v lan 1 in 2 in internet je delal tudi wireless.
Zdajle pa me kliče da mu internet ne dela od tega je minilo 24 ur a je mogoče kaj nareobe nastavljeno.
LP

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9110
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Router

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 29. Dec 2013 ob 17:19

koliko racunalnikov ima, in ali so vsi priklopljeni na ta router, oz- če kakšen računalnik direktno na modem ? je kaj preklapljal kable ?

krepki
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 6. Mar 2010 ob 10:38
T-2: Še nimam

Re: Router

Odgovor Napisal/-a krepki » 29. Dec 2013 ob 17:28

Ima dva računalnika oba sta priklopljena na router,prej je imel namesto routerja switch,ker pa rabi wireless za tablico je kupil omenjen router.
Pravi da kablov ni premikal.
PS:
Sva se zdajle pogovarjala in pravi da mu na routerju ne svetijo lučke na lan 1 in 3 je kable priklopil na 2 in 4 in mu internet dela.
Zadnjič spremenil krepki, dne 29. Dec 2013 ob 17:51, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9110
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Router

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 29. Dec 2013 ob 17:49

bos moral iti tja, pa pogledat pri čem si, če je router povezan z modemom, ali dobi IP ali ne....

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Router

Odgovor Napisal/-a Skorc » 29. Dec 2013 ob 18:15

Očitno je kaj na routerju ali pa slab kontakt (konektorji na mrežnem kablu). Saj mu je začelo delati, ko je pretaknil kabla (iz porta 1 in 3 na porta 2 in 4).
Meni Canyon izdelki sicer niso bili nikoli pri srcu, kar sicer ne pomeni, da so vsi slabe kvalitete.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

krepki
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 6. Mar 2010 ob 10:38
T-2: Še nimam

Re: Router

Odgovor Napisal/-a krepki » 4. Jan 2014 ob 17:06

Problem je rešen.
Modem od t-2 je bil ta prvi svm 104 se mi zdi in nikakor se nista zastopla z routerjem,če si računalnik povezal direktno na modem potem je delalo.
Zdaj so modem zamenjali z novejšim in router se je takoj povezal.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Router

Odgovor Napisal/-a kitl » 16. Jan 2014 ob 16:51

A ma kdo slučajno kaj pojma kaj bi bilo lahko. Router imam en star pa me je začel zajebavat preko LAN-a vsake toliko časa mi prekine povezavo med tem ko preko wieless-a takrat povezava deluje normalno. Povezava preko LAN-a ne deluje potem tudi do 12 ur ne glede a resetiram router potem pa se, kar naenkrat sam od sebe pobere in LAN povezava deluje. Sumim, da bo router počasi shodil.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9110
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Router

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 16. Jan 2014 ob 17:18

probaj drug napajalnik

Odgovori