Paket T4 20M ali zavajanje potrošnikov?

Vse o T-2 internetu
Uporabniški avatar
Pizzicato
Nadebudnež
Prispevkov: 356
Pridružen: 25. Avg 2006 ob 16:13
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Paket T4 20M ali zavajanje potrošnikov?

Odgovor Napisal/-a Pizzicato » 18. Dec 2011 ob 08:10

S strani tehnika na T2 sem dobil informacijo, ki pa se mi zdi neverjetna. V primeru naročitve paketa T4 20M, je s pogodbo določen dostop do interneta do 20M, venar pa ker je zraven še IPTV, v primeru vkopljene TV, se od 20M odšteva še pasovna širina za TV (VDSL povezava omogoča gladek prenos brez napak 30M - preverjeno).

Torej, v primeru gledanja TV, bo hitrost 20M - TV = cca. 14M

Ko sem tehnika vprašal kako je s tem v paketu T3, kjer je dostop do 10M in ali potem ob gledanju TV pade internet na cca. 4M, je rekel, da pa v primeru T3 paketa temu ni tako in kljub temu garantirajo 10M. Potem sem mu omenil, da na spletu tako v primeru paketa T4 kot paketa T3, piše internetni dostop DO... in nikjer da pa se pri T4 odšteje še IPTV pri T3 pa se ne odšteje.

Srčno upam, da se je tehnik motil, ker če ne, je to očitno zavajanje potrošnikov.

Torej ključno vprašanje je, ali se v primeru T4 20M, odšteva še IPTV, ali pa bi bilo prav da je internet 20M (ko sinhronizacija to omogoča) tudi ko je vklopljen IPTV?
Slika

blackmack
Navdušenec
Prispevkov: 680
Pridružen: 7. Okt 2008 ob 20:14
T-2: Že imam
Paket: T4 optika

Re: Paket T4 20M ali zavajanje potrošnikov?

Odgovor Napisal/-a blackmack » 18. Dec 2011 ob 08:27

Pri T4 se odšteva, pri T3 pa ne. Če ne dosegaš dovolj sinhro pri T3, pa ga vseeno hočeš imeti, moraš podpisat izjavo, da se zavedaš in strinjaš s tem, da vedno ne boš dosegal 10mega, drugače ti ga ne bodo vklopili. Tako sem imel jaz pred T4. Zmanjkalo je kaka 2 mega do 10-ke ob vklopljenih obeh TVjih na najbolj požrešnih kanalih.
Slika

Uporabniški avatar
Pizzicato
Nadebudnež
Prispevkov: 356
Pridružen: 25. Avg 2006 ob 16:13
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Paket T4 20M ali zavajanje potrošnikov?

Odgovor Napisal/-a Pizzicato » 18. Dec 2011 ob 09:01

Zakaj se pri T4 odšteva, pri T3 pa ne? Na spletni strani pri OBEH paketih piše ENAK tekst...
Slika

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: Paket T4 20M ali zavajanje potrošnikov?

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 18. Dec 2011 ob 09:17

T4 paket se je pred meseci spremeni in se na VDSL imenuje T4 20M. Pred tem so ponujali v tem paketu internet do 4/1 in vse ostalo kar je še ponujeno v paketu. In tukaj so se zavezovali da ti dejansko ponudijo to internetno hitrost, razen v primeru ko to ni bilo mogoče s privolitvijo (podpisom) naročnika, da pristane na nižjo hitrost.
V spremenjenem paketu se pa je to spremenilo, vsem uporabnikom tega paketa so linije odprli na 20/2, vendar je ta pasovna širina namenjena za vse storitve (internet + IPTV + mogoče še en TV +.....).
Kolikor je meni znano je ta sprememba med uporabniki naletela na pozitiven odziv.
Če malo računaš, še ti vedno ostane več pasovne širine za net, kot pri starem paketu ob uporabi enega TV, ko pa ne gledaš pa laufa na polno. :car: :rtmT2:
lp, Ika13

Uporabniški avatar
luky
Model
Prispevkov: 235
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 19:11
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: Paket T4 20M ali zavajanje potrošnikov?

Odgovor Napisal/-a luky » 18. Dec 2011 ob 09:22

Ika13 pridružujem se tvojemu razmišljanju. :rtmT2: :pivo:
Lp, Luky

Uporabniški avatar
Pizzicato
Nadebudnež
Prispevkov: 356
Pridružen: 25. Avg 2006 ob 16:13
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Paket T4 20M ali zavajanje potrošnikov?

Odgovor Napisal/-a Pizzicato » 18. Dec 2011 ob 09:32

T4 20M
- Dostop do interneta prek polno ali skupno razvezanega dostopa s hitrostjo do 20/2 Mbps.
- IPTV priključek, ki vključuje standardni TV vmesnik in programsko shemo Paket S.
- Stacionarni telefonski priključek z IP telefonskim aparatom ali telefonski priključek z analognim ali osnovnim ISDN vmesnikom (ISDN-BRA) brez telefonskega aparata.
- Naročniško razmerje s SIM kartico za glasovne storitve in 100 MB podatkovnega prenosa v T-2 UMTS omrežju.
- 10 GB za osebni snemalnik.

Tu nikjer ne vidim napisano, da se IPTV odšteva od 20/2.

Če se res odšteva je to zavajanje potrošnika in bo potrebna prijava ustreznim organom.
Slika

jurcek
Navdušenec
Prispevkov: 631
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 18:03
T-2: Že imam
Paket: 20Mbps / 2Mbs
Kraj: maribor

Re: Paket T4 20M ali zavajanje potrošnikov?

Odgovor Napisal/-a jurcek » 18. Dec 2011 ob 09:35

Vsem nam, ki imamo ta paket je to znano, samo tebi ne :)
Slika

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: Paket T4 20M ali zavajanje potrošnikov?

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 18. Dec 2011 ob 09:40

Preberi si pogoje v linku, posebnost tega paketa pa je celo označena s krepkimi črkami,
http://www.t-2.net/media/Dokumenti/Splo ... T4-20M.pdf
lp, Ika13

jurcek
Navdušenec
Prispevkov: 631
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 18:03
T-2: Že imam
Paket: 20Mbps / 2Mbs
Kraj: maribor

Re: Paket T4 20M ali zavajanje potrošnikov?

Odgovor Napisal/-a jurcek » 18. Dec 2011 ob 09:58

čisto lepo piše, ko se ne bo uporabljalo drugih naročenih storitev bo hitrost takšna in takšna
Slika

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Paket T4 20M ali zavajanje potrošnikov?

Odgovor Napisal/-a RobertM » 18. Dec 2011 ob 10:33

Pizzicato napisal/-a:T4 20M
s hitrostjo do 20/2 Mbps.
Lepo piše DO :namrec:


Če boš prijavljal pa mi sporoči podatke kam.
Prejšnji teden sem bratrancu priklopil Amis "dvojka TEL Maxi" - 2x telefon + do 10M.
Seveda so mu obljubljali, da na dan preklopa pride njihov monter, pa da bo takoj šibalo,...
Dopoldne me kliče, da je telefon (ISDN) crknil in da mu deklica po telefonu pove, da pač ne bo nikogar, ker je telefon že bil, ...
Seveda je treba takoj nekoga aktivirat, da stisne prave konektorje (ISDN ima drugačne).
In to dobesedno takoj saj ti to povedo šele po preklopu, ko je telefon že gluh :namrec:
Potem pa pride na vrsto še sladica.
Modem kar nekaj časa "išče linijo" in ko se končno sinhronizira pogledam sinh. na modemu - 380/138 kb/s :shock:
Pokličem njihovo tehnično pomoč (katero moram mimogrede pohvalit) in fantina nekaj nastavlja.
Vmes mu razložim, da naj ne nastavja previsokih profilov (hitrosti), da sem z modemom na podstrešju direkt na TS kablu,...
Ko sem omenil, da sem T-2 monter in se "še kar" spoznam na zadeve je bila na drugi strani kratka tišina in potem klic nekam ...
Menda so zadevo prijavili naprej ampak tudi če bo linija spolirana v nulo se modem ne bo sinhroniziral več kot 2Mbit/s , kar je rekord v temu zaselku - to je podatek od TS rajonca :?

Ampak vseeno se modem še vedno sinhronizira do 10Mbit/s :hudicek:
Pizzicato napisal/-a:Če se res odšteva je to zavajanje potrošnika in bo potrebna prijava ustreznim organom.
Vidiš, take kot sem opisal tgoraj je treba prijavljati saj so že vsaj trije v zaselku padli na isto foro.
Pa Amisov kalkulator mi tam ponuja še TV :jao:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
Pizzicato
Nadebudnež
Prispevkov: 356
Pridružen: 25. Avg 2006 ob 16:13
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Paket T4 20M ali zavajanje potrošnikov?

Odgovor Napisal/-a Pizzicato » 18. Dec 2011 ob 10:47

Če bo novi naročnik istočasno ob uporabi storitve dostopa do interneta uporabljal tudi ostale
naročene storitve, pa se bo hitrost interneta znižala, upoštevajoč fizične omejitve linije in
potrebno internetno hitrost za ostale uporabljane storitve.

Kot sem povedal, pri meni ni FIZIČNE omejitve, saj gre skozi tudi 30M!!!

Torej, zakaj se že zniža??? In jaz internetno hitrost ne enačim s IPTV (res je da gre po istem kablu, vendar je ena storitev internet ena pa IPTV). Če naročim še HDTV se potem hitrost interneta čisto sesuje pri npr. DiscoveryHD??? Ne morete enačit storitev interneta in IPTV - internet naj gred DO 20M (odvisno od fizične omejitve), IPTV pa posebej.

Še enkrat - ZAKAJ POL TO NE VELJA PRI PAKETU T3?????
Slika

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Paket T4 20M ali zavajanje potrošnikov?

Odgovor Napisal/-a Mark » 18. Dec 2011 ob 11:00

V posebnem paketu in tudi pri naročilu paketa pridobiš vse potrebne informacije glede novega paketa T4 20M, ki je na razpolago od junija 2011, tako, da tule je vse zelo jasno označeno in ne gre niti za najmanjše zavajanje. Za enako ceno, kot prej 4/1 Mbit dobiš sedaj v kolikor sinhronizacija to omogoča do 20/2 Mbit. Nisem zasledil, da bi to kogar motilo, če dobiš za enako ceno več (takrat so padale res zelo pozitivne besede). Za nove uporabnike, ki na paket pridejo pod novimi pogoji je najnižja zagotovljena hitrost 1/256 Mbit. Če pogledaš v cenovnem kalkulatorjum se še vedno splača. Pri T3 pa je drugače, je že blackmack zelo lepo opisal, da se je nekatere "mejne" primere reševalo z dodatnimi dopisi. Piše to tudi na spletni strani, pod ponudba in paketi T3.


Spodaj par kombinacij.
  • storitve
    -Hitrost interneta 1/256 Mbit - 22 EUR
    -Fiksni telefonski priključek - 3,5 EUR
    -SD TV priključek - 9 EUR

    skupaj 34,50 EUR
    - primeru, da naročiš še paket L je cena 42,5 EUR
  • T3 VDSL
    - Internet 10/2 Mbit
    -2x naročniško razmerje za mobilno telefonijo
    -SD TV priključek
    -Programski paket L
    -20 GB prostora za snemalnik

    skupaj 42 EUR
  • T4 20M VDSL

    -Internet do 20/2 Mbit (pred 1.6.2011 - 4/1 Mbit), najnižja zagotovljena hitrost 1/256 (Tole pride v poštev pri dolgih linijah - cenovno se paket še vedno splača)
    -Fiksni telefonski priključek
    -Naročniško razmerje za mobilno telefonijo
    -SD TV priključek
    -10 GB prostora za snemalnik

    skupaj 33 EUR
    - primeru, da naročiš še paket L je cena 41 EUR
-Seveda je možno naročiti še dodatne vmesnike (IPTV, telefonske), programske pakete, itd. Želel sem predstaviti samo sam koncept.
Zadnjič spremenil Mark, dne 18. Dec 2011 ob 11:04, skupaj popravljeno 2 krat.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Paket T4 20M ali zavajanje potrošnikov?

Odgovor Napisal/-a RobertM » 18. Dec 2011 ob 11:03

Koda: Izberi vse

Kot sem povedal, pri meni ni FIZIČNE omejitve, saj gre skozi tudi 30M!!!
Seveda gre ampak kako je potem z TVjem ko je linija odprta na polno :hmm:

Pri xDSL je potrebno upoštevati še druge faktorje za zagotovitev ustreznega delovanja :namrec:
SNR =http://en.wikipedia.org/wiki/Signal-to-noise_ratio
CRC =http://en.wikipedia.org/wiki/Cyclic_redundancy_check
FEC = http://en.wikipedia.org/wiki/Forward_error_correction

Iz zgornjih linkov lahko razbereš, da mora biti signal do tebe ne samo hiter ampak tudi kvaliteten :namrec:
Sploh pa zato, ker imaš naročeno še TV, kjer je opazna vsaka napakica v povezavi - pri samo internetu je taka kratkotrajna motnja neopazna ;-)

BDW: Prejle si nažgal speedtest, ki ti je pokazal okoli 17/2 - a ne ;-)
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
Pizzicato
Nadebudnež
Prispevkov: 356
Pridružen: 25. Avg 2006 ob 16:13
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Paket T4 20M ali zavajanje potrošnikov?

Odgovor Napisal/-a Pizzicato » 18. Dec 2011 ob 11:11

To še zmeraj ni 20M - a ne?

Predlagam, da take stvari napišete na splet, ker to kar sedaj piše je zavajajoče (sedaj piše enako kot pri T3, pa vendar pravite da je pri T3 10M zagotovljen, kljub gledanju TVja).

Pa ne mi zdaj o cenah razlagat, ker sploh ni poanta v ceni, kaj je blo prej, kaj se splača... ampak v tem kaj pišete na spletu in tam piše internet do 20M odvidno od fizičnih dejavnikov. IPTV pa je ekstra naveden.
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Paket T4 20M ali zavajanje potrošnikov?

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 18. Dec 2011 ob 11:25

Je do 20 mb, če ti linija omogoča, in linijo ne uporabljaš za druge storitve, ti internet dela 20/2

v pogodbi lepo piše DO 20/2, lahko pa stranka naroči drugi paket ali vsako storitev posebej, primer 20/4 + tv + telefon, v takšnem primeru pa mora internet delovati 20/4 tudi ko je tv prizgan. (seveda če linija omogoča, drugače je stranka obveščena da to ni mogoče.)

Pizzicato: ti ne veš koliko je strank ki so srečne in imajo t4 max sinhronizacijo pa 8/1 ?? enostavno izklopijo tv pa imajo internet 8/1

vzmei si čas pa poglej še Siol (če se ne motim imajo oni internet do 10M)

Zaklenjeno