linksys wrt54gl in forwardiranje portov

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Uporabniški avatar
Zadovoljen
Model
Prispevkov: 325
Pridružen: 3. Jan 2007 ob 11:35
T-2: Že imam
Paket: 8Mbps / 1Mbps + IP tel + IP TV
Kraj: Celje

linksys wrt54gl in forwardiranje portov

Odgovor Napisal/-a Zadovoljen » 29. Dec 2011 ob 17:49

Bom še tukaj probal srečo, ker verjamem, da je ogromno strokovnjakov, ko so že reševali podobne situacije:
Torej, imam router linksys wrt54gl in sem ga primerno skonfiguriral, vse dela OK, tudi wireless.
Težave je, ko zaženem utorrent. Prej nisem imel routerja, zato sem izklopil "upnp port mapping" in "nat-pmp port mapping".
Jasno, ko sem preverjal v utorrent če je vse skonfigurirano, mi je utorrent javil, da imam izklopljene te dve nastavitvi.
Vklopil sem upnp port mapping, ponovil test, ki je bil uspešno končan (zelena klukica).

Načeloma bi moralo to biti to in tudi je, vendar... brskanje po internetu se mi upočasni do te stopnje, da strani sploh ne naloži več. Takoj, ko ugasnem utorrent, lahko zopet normalno brskam. Vendar tudi utorrenta ni treba v celoti ugasnit; dovolj je že, da izklopim upnp port mapping.

Ker nisem vedel, kaj je vzrok težave, sem naredil ročno forwardiranje portov in izklopil upnp port mapping; isto se dogaja. Ko zaženem utorrent in je forwardiranje portov vklopljeno, celotno omrežje zamrzne, (tudi wireless, vse).

Imam: T-2, privzet firmware routerja, uporabljam windows 7 64 bit OS in imam latest utorrent (3.1).

Hvala za kakšrnokoli pomoč ali nasvete.
Slika

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: linksys wrt54gl in forwardiranje portov

Odgovor Napisal/-a KoMar » 29. Dec 2011 ob 18:09

Omeji hitrost uploada v uTorrentu ;)

Uporabniški avatar
Zadovoljen
Model
Prispevkov: 325
Pridružen: 3. Jan 2007 ob 11:35
T-2: Že imam
Paket: 8Mbps / 1Mbps + IP tel + IP TV
Kraj: Celje

Re: linksys wrt54gl in forwardiranje portov

Odgovor Napisal/-a Zadovoljen » 29. Dec 2011 ob 18:18

hm, ampak če sm direktno priklopljen na t-2 modem, torej ne rabm niti portov forwardirat, dela vse ok, tut če mam ne unlimited?
itak pa ne uploadam nič, že dejstvo da je utorrent prižgan in forwardiranje portov urejeno, začne vse štekat / ne-delovat v browserju.
Slika

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: linksys wrt54gl in forwardiranje portov

Odgovor Napisal/-a Fry » 29. Dec 2011 ob 19:31

KoMar napisal/-a:Omeji hitrost uploada v uTorrentu ;)

Uporabniški avatar
Tosho
Guru
Prispevkov: 766
Pridružen: 12. Jan 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: Optično oranžen
Kraj: Idrija

Re: linksys wrt54gl in forwardiranje portov

Odgovor Napisal/-a Tosho » 30. Dec 2011 ob 09:39

Hitrost niti nima tolk veze... Utorrent 3 ima (ali pa ga je imel) nek bug, ki povzroča ta problem, kot si ga opisal. To je delalo tudi meni, dokler nisem omejil število povezav.
Slika

Uporabniški avatar
Zadovoljen
Model
Prispevkov: 325
Pridružen: 3. Jan 2007 ob 11:35
T-2: Že imam
Paket: 8Mbps / 1Mbps + IP tel + IP TV
Kraj: Celje

Re: linksys wrt54gl in forwardiranje portov

Odgovor Napisal/-a Zadovoljen » 30. Dec 2011 ob 12:21

Ne bom prehitro trdil ničesar, vendar po firmware upgradu sem vklopil samo upnp v utorrent in dela vse ok (so far). Ubistvu bliskovito hitro. Mogoče je bil firmware res outdated pa kakšen bug tam... bom poročal če se pojavijo stare težave.
Slika

Uporabniški avatar
Zadovoljen
Model
Prispevkov: 325
Pridružen: 3. Jan 2007 ob 11:35
T-2: Že imam
Paket: 8Mbps / 1Mbps + IP tel + IP TV
Kraj: Celje

Re: linksys wrt54gl in forwardiranje portov

Odgovor Napisal/-a Zadovoljen » 30. Dec 2011 ob 12:50

ok prehitro sm se veselil... najprej je delalo super, potem pa po 10h minutah pridejo iste težave nazaj: počasno odpiranje, nekatere slike se ne naložijo do konca, čidalje več strani sploh ne naloži, itd.
Slika

Uporabniški avatar
Tosho
Guru
Prispevkov: 766
Pridružen: 12. Jan 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: Optično oranžen
Kraj: Idrija

Re: linksys wrt54gl in forwardiranje portov

Odgovor Napisal/-a Tosho » 30. Dec 2011 ob 23:27

A si kaj zmanjšal število povezav?
Slika

Elysium
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 2. Feb 2008 ob 12:31
T-2: Že imam

Re: linksys wrt54gl in forwardiranje portov

Odgovor Napisal/-a Elysium » 31. Dec 2011 ob 12:47

Vazno je, da imas na uTorrentu omejeno stevilo povezav. Tile hisni routerji imajo s tem precej problemov. Jaz imam nastavljeno:

Gledas v uTorrent pod Bandwidth spodaj:

Number of Connections
Global maximum number of connections: 150
Maximum number of connected peers per torrent: 50
Number of upload slots per torrent: 4

In pa hitrosti nimam nikdar vec od 100 kB/s. Za moje potrebe je povsem sprejemljivo.
Prej, ko pa nisem imel teh omejitev, se mi je pa router povsem sesul in mreza sploh ni vec delala. Imam pa Tomato firmware.

Bi pa na tvojem mestu malo poexperimentiral in vsakih nekaj dni dvignil hitrost in bi videl do kje se dela zanesljivo. Meni se je parkrat ponoci sesulo pri hitrosti 150 kB/s, zato imam zdaj nastavljeno na 100 kB/s max.

Uporabniški avatar
Zadovoljen
Model
Prispevkov: 325
Pridružen: 3. Jan 2007 ob 11:35
T-2: Že imam
Paket: 8Mbps / 1Mbps + IP tel + IP TV
Kraj: Celje

Re: linksys wrt54gl in forwardiranje portov

Odgovor Napisal/-a Zadovoljen » 31. Dec 2011 ob 13:53

Elysium, točno isto sem naredil kot ti, imam tudi tomato firmware, vse skonfigurirano v utorrent isto, pa še vedno... :) očitno mi tole ni usojeno. takoj ko začnem uploadat, browsanje odpade, ker se slike ne nalagajo čez čas pa tudi strani ne odpira več. Ko izklopim utorrent vse dela ok. ČE se povežem direktno na t-2 modem, dela vse ok, tudi seedam lahko s polno hitrostjo, vse dela ok. Ne razumem več tega, očitno je pa v routerju problem
Slika

Elysium
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 2. Feb 2008 ob 12:31
T-2: Že imam

Re: linksys wrt54gl in forwardiranje portov

Odgovor Napisal/-a Elysium » 31. Dec 2011 ob 17:02

Je pa res, da je moj brat imel veliko problemov s tem routerjem in da jih je kar ene par zamenjal. K sreci so mu sli prodajalci na roko.

Mogoce bi bilo res najbolje, ce si omislis eno atom varianto, ki ima majhno porabo in si gor instaliras SmoothWall (http://www.smoothwall.org). Jaz sem imel pred leti to varianto in je res delalo zelo zelo zanesljivo. Teklo mi je pa na enem starem Pentiumu 1 (ena) z 200 MHz iz leta okoli 1996, ki je imel mislim da manj kot 500 MB RAM. In tudi mnogo vec nadzora je bilo, vse pa konfiguriras cez web browser, tako da se ti ni treba ukvarjati direktno z Linuxom. Ko sem iz tega sel na Linksys sem bil povsem razocaran.

Na taksnem racunalniku si instaliras 2 ali 3 mrezne kartice - tretja je za DMZ, ce potrebujes - potem je pa povsem dovolj, ce vzames 1GB Netgear switch. Jaz tudi ze pri Linksysu 54GL za notranjo mrezo uporabljam Netgear switch za 1GB, ker rabim vecje hitrosti prenosa podatkov med racunalniki.

Elysium
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 2. Feb 2008 ob 12:31
T-2: Že imam

Re: linksys wrt54gl in forwardiranje portov

Odgovor Napisal/-a Elysium » 20. Jan 2012 ob 22:35

Ravnokar preizkušam router, ki sem ga sestavil iz ene stare Dell-ove mašine iz leta 2003, ki ima 512 Mb RAM in neki Pentium 4 procesor. Nanjo sem instaliral Smoothwall 3.0 Express. uTorrent mi downloada film pri hitrosti 60 Mbps. Linksys WRT 54 GL, ki sem ga imel prej, bi se že zdavnaj totalno sesul. Zdaj moram samo pomeriti, koliko elektrike porabi ta računalnik, če je bo preveč, bom nabavil neko Atom based ploščo.

GregecSLO
Navdušenec
Prispevkov: 638
Pridružen: 29. Sep 2009 ob 18:29
T-2: Že imam
Paket: 20/10

Re: linksys wrt54gl in forwardiranje portov

Odgovor Napisal/-a GregecSLO » 21. Jan 2012 ob 11:42

SWE3 je zakon za domača omrežja!
Z intel NICami pa sploh.

Odgovori