IP in loadbalancing

Vse o T-2 internetu
Odgovori
brix
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 9. Nov 2008 ob 18:29
T-2: Še nimam

IP in loadbalancing

Odgovor Napisal/-a brix » 25. Jun 2012 ob 20:28

Pozdravljeni!
Imam naslednji problem. Na lokaciji, kjer imamo svoj /24 subnet hočemo vzpostaviti loadbalancing rešitev. Dva routerja sta povezana na t-2 modem, trenutno je povezan samo en router na svoj wan ip ter lokalno dobimo svoj subnet.
Torej zanima me, kako vzpostaviti dva routerja z modemom, ter uporabiti carp in pfsync (trenutno testirali to opcijo) za virtualni oz. floating ip, ki si ga routerja podajata med seboj. Kasneje haproxy preusmeri promet iz virtualnega ipja na web node.
Na t-2 so nam podali opcijo dveh povezovalnih segmentov, vendar ne vidim, kje bi se lahko to uporabilo v tej situaciji.

Hvala za odgovore in lep pozdrav
brix

brix
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 9. Nov 2008 ob 18:29
T-2: Še nimam

Re: IP in loadbalancing

Odgovor Napisal/-a brix » 30. Jun 2012 ob 13:37

Sem premalo podrobno opisal problem? Nekje drugje sem dobil odgovor, da problem reši /29 povezovalni segment. Sedanje stanje je: 84.255.xxx.xxx/18 < 84.255.xxx.0/24 Lahko kdo kaj več napiše o tem?

Torej še enkrat, zanima me, kako uporabiti dva routerja (pfsense), povezana na t-2 modem, v redundanci, tako da med odpadom prvega routerja ni downtima. Incoming promet rešimo s carpom (floating ip), tabelce prek pfsync, povezava na modem z dvema routerjema nam pa še ni jasna.
Bi se moral lotiti problema na drugačen način?

hvala in lp, brix

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: IP in loadbalancing

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 1. Jul 2012 ob 09:18

Ne vem kje imaš problem. Praviš carp, če tole na hitro preberem potem ti zamenja tako lokalni kot externi (povezovalni) ip. Škatli torej zamenjata vlogi. Kaj rabiš še? Kako fizično povezat oba routerja na modem? Če imaš samo eno vtičnico pač daj vmes switch...
Slika Optika od 30.5.2008

Odgovori