T-2 Wifi oprema

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Uporabniški avatar
Sine
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 17:08
T-2: Že imam
Paket: T3 MEGA
Kraj: Krško

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a Sine » 26. Nov 2012 ob 23:04

Končno sem dobil Innbox router, vendar se nikakor ne morem povezati na wireless z iphone-om.

ko ga izberem v telefonu, me vpraša za username in password. Password ok vem....kaj je pa potem username?

in pa še eno vprašanje....innbox imam na drugi lokaciji pa bi ga rad skonfiguriral z TP Link range extenderjem. Sam extender zahteva da na innboxu pritisnem WPS tipko, ostalo pa uredi extender. A je WPS vklopljen po defaultu ali moram klicat na T-2 da mi ga vklopijo?
Slika
Slika

strojix
Novinec
Prispevkov: 17
Pridružen: 22. Okt 2012 ob 14:24
T-2: Še nimam

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a strojix » 27. Nov 2012 ob 07:00

Na nalepki modema imaš Up. ime in geslo za wifi.
WPS pa poskusi če deluje.

Uporabniški avatar
gigabit
Faca
Prispevkov: 102
Pridružen: 28. Dec 2011 ob 18:06
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a gigabit » 27. Nov 2012 ob 07:24

Mislim, da je WPS po defaultu izklopljen, klicati bo treba na T-2.

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a nemo » 27. Nov 2012 ob 09:33

Malo razmišljam o t4 tera, ampak ker imam nov usmerjevalnik me zanima, če se lahko t2jevemu wi-fiju odpovem in dobim popust, ali se mu lahko samo odpovem in ne dobim nič?
Plačaš 100, dobiš 90.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 27. Nov 2012 ob 09:44

Nič ne dobiš popusta.

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a nemo » 27. Nov 2012 ob 11:32

:(
Plačaš 100, dobiš 90.

Dadojc
Znanec
Prispevkov: 53
Pridružen: 1. Nov 2011 ob 15:02
T-2: Že imam

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a Dadojc » 28. Nov 2012 ob 11:42

Zdravo fantje imam eno vprašanje glede tega routerja, ki ga dobiš pri t2 če vzameš paket (recimo t4 tera). Sam sem kupil linksys E3200 router kakšna dva mesca nazaj in niti ni bil tako poceni in zdej doma razmišljamo, da bi vzel tale paket in da bi namesto obstoječega routerja uporabljal pač tega novega, ki ga dobiš od T-2. Zdej me pa zanima par informacij:

*Koliko je močna ta zadeva??? Bolj natančno: ali brez težav prebija strop in steno. Router ki ga imam trenutno je tega sposoben, signal sicer ni nwm kako močen, ampak je relativno ok in je stabilen (ne meče vn), prebija tudi čez dve steni in je zadeva približno enaka. Če pa ima "na poti" samo strop (oz "plato" hiše) pa dela brez težav v zgornjem štuku? Je ta router od T2 sposoben nekaj takega kot ta router ki ga imam. Namreč, če mi bo T2 router delal brez težav, bom starega (ki je v vistvu star manj kot 2 mesca in ma še garancijo) prodal, ker ga pač ne rabim in lahko (predvideva) dobim nekaj ven iz njega še.
*Zanima me tudi, če je možno prek njega gledat TV na računalniku prek VLC. Mislim seveda žično, da kabel iz "milana" pride v router, iz roterja pa potem novi kabel v računalnik. Bo VLC delal, ali bo kockalo (pri obstoječem routerju mi kocka).
*In še (mogoče najbolj pomembna zadeva) tole: Bi bilo možno prek tega routerja naprej se povezat v HDTV box. Naj ponazorim: Iz "milana" gre kabel v router, iz routerja pa potem kabel v HDTV box, še en dodatni kabel pa v računalnik za internet. Bo zadeva delovala??? Al je vse skupaj preveč?

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9110
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 28. Nov 2012 ob 15:51

Tega ti ne bo noben zagotovil koliko je močan router, pri naketari strankah dela super, pri drugih pa v drugih nadstropjih očasno prekinja, ampak spet odvisno kakšni so zidovi, itd....
preko njega VLC bo delal
je mozno, natsavit bridge na LAN portih da bi ti delal gor tv vmesnik

samm
Faca
Prispevkov: 135
Pridružen: 6. Jan 2008 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant 750/150

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a samm » 30. Nov 2012 ob 10:35

Jaz bi tudi rad uporabil mikrotik za iptv na pc na vdsl1. Ali mi lahko kdo pove kako je treba nastavit miktotik.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 30. Nov 2012 ob 11:02

Mislim da to ne bo šlo,
ti imaš VDSL1 modem in na njega vezan mikroti router,
na VDSL1 modemu so porti nastavljeni tako, da dela Tv samo preko portov na katerem je nastavljeno za TV,
npr. 1x tv na modemu lan port 4, pri 2x tv lan port 3,4, in tako naprej.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a RobertM » 30. Nov 2012 ob 14:12

Dadojc napisal/-a:*Koliko je močna ta zadeva??? Bolj natančno: ali brez težav prebija strop in steno?
No - prav tukaj se pojavi problem pri vseh wirelessih :namrec:
Pri "gips" ploščah in lesenih stropovih ali na prostem vleče v PM :mrgreen:
Pri betonskih konstrukcijah z armaturnim železom pa se stvar močno spremeni. Noben proizvajalec ti ne more zatrditi dometa v taki stavbi.
Potem pa so tukaj še vplivi drugih motečih faktorjev - drugi routerji,el. instalacije,občutljivost sprejemnika,... :namrec:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
gigabit
Faca
Prispevkov: 102
Pridružen: 28. Dec 2011 ob 18:06
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a gigabit » 2. Dec 2012 ob 05:29

samm napisal/-a:Jaz bi tudi rad uporabil mikrotik za iptv na pc na vdsl1. Ali mi lahko kdo pove kako je treba nastavit miktotik.
Gre, gre samo znati je treba RouterOS nastaviti.
Slika

http://forum.mikrotik.com/viewtopic.php ... hilit=IGMP

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a kekoke » 2. Dec 2012 ob 19:58

Sicer nimam T-2 jeve Wifi opreme ampak je tok podobna (751G), da pomoje ima smisel tukaj nadaljevati debato, ker se moja vprašanja navezujejo.

Niso mi še vse stvari čist jasne ampak napredujem. Imam sicer Vdsl2, tako da ne potrubejem dodatnega kabla iz gigabitove sheme, samo po mojih izkušnjah taka shema povzroči, da ti wifi crkne, ko gledaš IPTV na računalniku. Včeraj sem nekaj čaral in nič dočaral ter med tem očitno še porabil T2jeve IPje, ko sem prestavljal DHCP clienta na različne interface. Zato bi prosu koga z mal več pojma, da mi predlaga optimalno rešitev.

Moje želje glede usmerjevalnika so čist skromne: en računlanik preko kabla ne kateremu dela tudi IPTV, medtem pa dela WIFI popolnoma nekrnjeno in več brezžičnih naprav, na katerih bi prav tako bilo možno gledati IPTV in (optimalno) wifi bi še vedno deloval za druge odjemalce. Če to ni možno, pa bi se seveda čim bolj rad približal temu.

Najbolj enostava in neposredna je tale objava, ki se nanaša direktno na mojo napravo http://u-to-l.blogspot.com/2012/06/deal ... ic-on.html.
In glede na moje želje je pravi tretji pristop, samo več objav pa se tu nekako neha. Je to sploh možno? Kaj tale kompleksnost dejasnko prinaša? Iz tale zadnje povezave http://forum.mikrotik.com/viewtopic.php ... hilit=IGMP celo razberem, da IPTV ne bo deloval brezžično? Zakaj posebna naprava za brezžičen IPTV?

Mogoče najbolje da začnem z enostavnimi vprašanji, kaj se sploh zgodi, ko omogočiš multicast? Začnejo letet vsi UDP paketi, ki jih T-2 pošilja, po wifi v zraku in zato zmanjka prostora za druge naprave? Ali samo ker ne najdejo cilja zabašejo vmesnik, tako da se ne uspe ukvarjat s "pravimi" paketi? Ne razumem, zakaj ni najboljša rešitev številka 2, torej omejiš promet na širino TV streama, vsa ostala pasovna širina Wifija pa ostane za druge potrebe.

OK, včer sem se lotil tretje variante, ločitev portov v dva bridga povezana na gateway, tako kot v prvih treh korakih zadnjega posta opisuje noname tule. Portu 5 bi nato dodal wifi v bridge. Ampak večinoma se je zataknilo že prej, ni delal internet na obeh bridgih hkrati ipd...pri dodajanju wifi so se pa dogajale čudne stvari, usmerjevalnik se takoj reboota in se ne da povezati z njim brez reseta s tipko ob vklopu. Po veliko različnih poskusih sem nato v brezupu izvedel še korake 4, 5b in 6 iz zgoraj omenjenega prispevka, da vidim kaj s tem naredim in...od tedaj usmerjevalnik ne dobi več IPja (seveda tudi po večih resetih).

Napisal bom po korakih kaj sem počel z winboxom, da bo lahko kdo videl kaj delam narobe. Slave interface odstranit iz bridga je enostavno. Tuki ne morem zgrešit. V meniju Bridge naresti novi bridge in mu pripisati ta interface je pomoje tudi še nezmotljivo. Potem me pa stvari že malo begajo. V zavihku Ports imam po defaultu 2 vnosa, interface "ether 2..", ki je povezan v bridge "bridge -local" in "wlan1", ki je povezan v "bridge -local". Po tej logiki moram tudi "ether 5" povezati s tem novim bridgom in naj bi bil že povezan v svet? Zakaj ni nikjer nobene povezave z "ether 1"? Je avtomatsko vsak Port povezan z ether 1 (gatewayem). Kolikor se spomnim sem jaz dajal v novi bridge še ether 1 in šele takrat je internet deloval na obeh.

Nadalje sem opazil, da na novem bridgu ni delal multicast, torej predvidevam, da je potrebno vso konfiguracijo, ki sem jo vnesel za prvi bridge (LAN) skopirat še na drugega? Kako se to naredi najelegantneje? (sedaj je sicer to minimalno dela ampak če je stvari več, je kako opcija kopiraj?) So še kakšne stvari, ki so "prišle" z default nastavitvami pa sploh za njih ne vem, ki jih moram omogočiti še za ta novi bridge? V kakšnem odnosu sta potem te dva bridga? Kaj je potem z maškarado in routingom...to so verjetno že vprašanja za naslednjo lekcijo.

Mogoče še za konec, kaj narediti če tudi po 24 urah od zadnje pridobitve IPja (čez 10 minut) usmerjevalnik ne pridobi IPja?
EDIT: IP je prišel točno ;)

Vesel bom vsakršne pomoči ali povezav do virov, ki bi me lahko razsvetlili
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Markx
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 5. Apr 2012 ob 20:35
T-2: Že imam
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a Markx » 16. Dec 2012 ob 12:03

Sem preletel forum, pa nekako ne najdem odgovora na moje vprašanje, ki je popolnoma preprosto. Imam Iskratel innbox V50-U, pa me zanima, kako bi se s telefonom povezal nanj? :) Do nastavitev ne pridem, je pa neko geslo nastavljeno.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9110
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 16. Dec 2012 ob 12:43

geslo je po defaulu: INNBOX+serijska - imas napisano spodaj na modemu

Odgovori