T-2 Wifi oprema

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Markx
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 5. Apr 2012 ob 20:35
T-2: Že imam
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a Markx » 16. Dec 2012 ob 19:53

Pa res. Hvala!

fopi
Faca
Prispevkov: 111
Pridružen: 8. Jan 2007 ob 14:07
T-2: Že imam
Paket: T-4 Mega Optika

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a fopi » 23. Dec 2012 ob 00:48

A lahko kdo napiše kako zdaj izgleda oprema za priklop na optiko za T4 paket?

Recimo dobiš Innbox V50, na katerega priklopiš računalnik (ali ruter), telefon in STB? Ali so računalniki v notranji mreži, kot da bi bili na ruterju ali s na zunanjih IP? Koliko je potem uporaben USB? Ker če so na zunanjih IPjih potem ni ravno pametno gor devat network storage ali?

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9104
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 23. Dec 2012 ob 11:12

USB zaenkrat ni v uporabi in najbrz ne bo

vse naprave se priklopijo na modem, le tega se nastavijo porti na bridge, da tvoj router dobi zunanji ip, vse tvoje racunalnike priklopis na tvoj router

krho
Faca
Prispevkov: 106
Pridružen: 3. Mar 2008 ob 13:20
T-2: Že imam
Paket: OranžniOptimum 300/50 (FFTH)

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a krho » 30. Dec 2012 ob 17:13

Sem switchal na T3 paket prejšnji teden, pa sem rekel, da ne rabim WiFi točke...
Sedaj pa tuhtam, da bi zadeva vseeno bila uporabna, za pokrivanje mrtvih točk v pritličju.
Primarni WI-Fi AP je E3200 s DD-wrtjem, v prvem nadstropju, tegale od T-2 bi pa postavil v repeater/extender način, če se ga seveda da?

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9104
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 30. Dec 2012 ob 17:19

poklices na poslovalnico da ti rezervirajo router in ga prides iskat.

krho
Faca
Prispevkov: 106
Pridružen: 3. Mar 2008 ob 13:20
T-2: Že imam
Paket: OranžniOptimum 300/50 (FFTH)

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a krho » 30. Dec 2012 ob 21:28

Da se ga da dobit vem. Dejansko vprašanje je bilo, če se ga da postaviti v repeater oz. extender mode... Se opravičujem, če sem bil nejasen.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9104
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 30. Dec 2012 ob 22:16

da se, sam je potrebno kar nekaj nastavitev... to se bos moral pa sam ukvarjat s tem ali s pomocjo foruma

Uporabniški avatar
total
Model
Prispevkov: 201
Pridružen: 15. Okt 2006 ob 12:44
T-2: Že imam
Paket: 20/4 VDSL + 2 telefona + IPTV
Kraj: Škofja Loka

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a total » 19. Jan 2013 ob 10:53

Kateri router dobiš pri T4 Tera?
Slika
Čakal 33 dni.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a atepej » 19. Jan 2013 ob 12:16

Na VDSL SVM104 + Mikrotik na VDSL2 in FTTH INNBOX V50-U - za ftth se da tudi zmenit za MiLAN, Raisecom ali Lewel One switch.
Slika

ashrack
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 23. Jan 2011 ob 17:56
T-2: Še nimam

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a ashrack » 24. Jan 2013 ob 17:25

INNBOX v50

Bi mi lahko nastavili ga na sledece nastavitve:
dhcp: 10.0.0.x
ip naslov 10.0.0.1 se dodeli glede na mac naslov
tcp+udp port forward na ip 10.0.0.1.

ps. kje so moji manire:
trenutno sem pri T2 ravno teden dni in sem izjemno zadovljen

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9104
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 24. Jan 2013 ob 18:14

pokliči 059000002 in ti bo tehnik nastavil po tvojih zeljah....

Jaro
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 1. Feb 2013 ob 12:53
T-2: Že imam

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a Jaro » 1. Feb 2013 ob 14:23

Pozdravljeni!

Kot prvo naj navedem, da sem se na ta forum posebej registriral zato, da opišem svoje negativne izkušnje s T-2, z namenom opozoriti sedanje in bodoče uporabnike o problemih in težavah na katere lahko naletijo predvsem kar se tiče nove opreme INNBOX v50, hkrati pa se zavedam da obstaja mnogo zadovljnih uporabnikov (vključno z mano, ko stvari delujejo) T-2, ki morda nikoli niso in ne bodo imeli težav z operaterjem, ki je po mojem mnenju na slovenskem trgu še vedno najboljši.

Kot dolgoletni naročnik T-2 storitev (VDSL, potem optika, sedaj optika v paketu T3 Tera), sem pred par meseci, ko je prišla ponudba paketov T(x), se odločil, da preidem na enega izmed novih paketov. Do sedaj sem sicer že na T2 optiki, ki je delovala recimo temu super in brez probemov, ena izmed glavnih prednosti pa se mi je zdelo ravno to, da nisem bil omejen z vezavo, tako da, če s storitvijo nebi bil zadovoljen bi kadarkoli mirno lahko odšel.

Nekaj pred novim letom, ko so na trg prišli novi paketi T(x), sem se odločil za enega izmed njih, saj je bil cenovno, kot paket nekaj ugodnejši kot vse storitve, ki sem jih uporabljal do sedaj, z nekaj dodatnimi bonbončki, za katere lahko rečem, da so super (brezplačen T2 to Go, časovni zamik), kar pa spada pod drugo temo :) Odločil sem se za paket T3 tera, od obstoječih storitev, ki sem jih tako ali tako ločeno že do sedaj uporabljal, se je razlikoval po širšem bandwithu (100/10) in pa Wi-Fi opremi.

Najprej naj povem, da sem se zelo težko prisilil, za kakršnokoli spremembo, saj lahko po preteklih izkušnjah (in izkušnjah večine mojih kolegov), vsaj za svoje primere trdim, da imajo T2 najslabši center za uporabnike, naročniško službo, odzivnost itd. in če se nesramno izrazim že prav zabito obsedenost z birokracijo in papirologijo, kar sem jo izkusil pri katerem koli operaterjev do sedaj. Da ne bom izpadel preveč negativen, naj povem da so storitve ko enkrat delujejo in ko jih po nekaj tednih/mesecih dobiš super, pot do tja pa zna biti trnova in mene osebno po 3. taki epizodi, kar spreminjam storitve, verjetno zna odvrniti oz. napotiti k konkurenci, ki po novem tudi že nodi storitve na optiki tudi v mojem kraju, čeprav jih osebno ne maram.

V glavnem odločim se za T3 Tera, pri čemer na njihovem klicnem centru in kasneje tudi v poslovalnici posebej sprašujem, glede Wi-Fi opreme, ali je možno, glede na to, da že imam optiko in MILLAN switch dobiti posebej Wi-Fi router, saj mi zaenkrat deluje vse OK, tudi svoj zelo soliden Wi-Fi router že imam in ker sem predvideval, da imajo kakšno novo "multifunkcijsko" napravo - takrat še nisem vedel da bo to INNBOX v50 - razložil, da v primeru, da posebej routerja ni mogoče dobiti raje ostanem na preverjenem MILAN-u. Kot glavni argument sem jim takrat navedel, da imam MILAN na takem mestu, da če bo v novo napravo integriran Wi-Fi, da mi že zaradi same lokacije verjetno ne bo dobro lovilo, kaj šele da bi vedel za vse omejitve ki jih INNBOX v50 - oz bolje rečeno to z njim naredi T2 - prinaša. OK, prodajalka mi reče, da je možno ostati na MILLANU brez problema če ga ne želim menjati, da pa lahko dobim tudi posebej router, če so za tako rešitev razlogi (npr. prej omenjen signal). OK si rečem, zakaj pa nebi potem še routerja, mogoče bo deloval bolje. Ker sem imel do sedaj že nekaj "nesporazumov" glede opreme, prosim, če lahko nekam posebej zabeleži, da želim posebej router iz sledečih razlogov, če pa ga ne morem dobiti pa naj v skrajnem primeru mi ne spreminjajo ničesar in mi ostane tako kot je, ker deluje OK. Na njeno nesrečo mi je to na en list tudi napisala, ker se je v smehu strinjala, da bolje da je dvakrat zabeleženo, kot enkrat. Na njeno nesrečo zato - ker bom danes v poslovalnici posebej težil dokler mi ne uredijo njihove napake :) Prodajalka me prijazno odslovi in mi reče, da me bodo poklicali ko bodo dobili opremo, saj jo "zaradi velikega povpraševanja" nimajo na zalogi v roku dveh tednov, čemur sem se samo nasmehnil, saj pri T2 na opremo čakaš x 2-4 kolikor oni rečejo :), kar pa me v tistem trenutku ni motilo, saj mi je tako ali tako že vse delalo (za nove naročnike pa zna biti to malo neprijetno, ali pa se za njih posebej potrudijo in imajo kakšno prednost). Po skoraj dveh mesecih (!) danes pride monter, s tem da je bila predhodna najava taka, da je poklical ko je bil "v ulici". Seveda nikogar doma, mojo kontaktno številko so nekje založili, nekako dobili očet v službo da pokliče staro mamo da mu odpre. Seveda vse zamenja, nakar ta info pride do mene, šibam med službo domov pogledat v strahu, da je prinesel INNBOX v50, za katerega sem sedaj že vedel, da je za malo naprednejšega uporabnika katastrofa, kar sem priveril pri najboljšem prijatelju in dveh družinskih, ki so že v postopku menjave na staro opremo, bratranec pa je kar skenslal T2 in šel na SiOL optiko. Seveda pridem domov in doma INNBOX v50! Preverim, oba TV-ja in telefon, ovoje dela - vsaj to - ne bom poslušal "teženja" doma. Internet seveda ne dela, ker je pač priključil kabel za katerega ni vedel da je od routerja v gornjem nadstropju... Hitro se povežem preko kabla direktno na prenosnik - dela. OK, za silo bo. Preverim Wi-Fi... Dela - katastrofa počasi poženem bandwith test 3 m od naprave 28/11... Pričakovano slabo. Če kdo misli, da so te bandwith testi nezanesljivi, naj povem, da je moj sedanji router na Millanu vedno dosegel blizu pasovni širini, kot mi je bila dodeljena. Ostale slabosti zaradi katerih sem sploh zagnal "paniko" bom čisto na kratko opisal v naslednjem postu, saj predvidevam, da se te moje "izkušnje" marsikateremu ne bo dalo brati.

Kličem monterja, ki je bil par ulic stran in mu na hitro razložim, da sigurno nočem te opreme in da ni bilo tako dogovorjeno. Verjamem da fant ni nič kriv, sporoči mi, da mu je bil oto naročeno in da naj pokličem poslovalnico ali klicni center. OK pohiti, moj načrt je, da bi "moj" Millan lahko dobil nazaj še danes, saj je petek pri T2 pa traja preden karkoli uredijo s papriji. Na T2 sicer prijazni se strinajo z mano, me malo vežejo med centrom za uporabnike in tehniki, na koncu se vsi strinjajo z mano in pravijo da bodo dali zahtevke za spremembo itd. na kar jim na čim bolj miren način poskušam razložiti, da ne gre za mojo napako - razen tega da me ni bilo doma in mu preprosto nebi odprl brat :) da je petek in da uporabljam stvari (npr. server, games serverje itd.), ki mi ne bodo delovali tako kot je treba. Ker sem bil optimistično pragmatičen, sem jim razložil, da ni nobenega problema in da glede na to, da je monter v bližini, naj mi prinese nazaj Milan vse ostalo bomo urejali kasneje - NO GO!. Počutim se skrajno neprijetno, saj vem da z ljudmi s katerimi govorim niso nič krivi, jezi pa me, ker zadeve ne moramo rešiti - no vsaj tako oni pravijo, bomo videli popoldne v poslovalnici :) - jaz pa izpadem skrajni komplikator.

Zadeva je še v teku, sitacija pa je, da z dobljenim skrajno nisem zadovoljen in da sem kljub temu, da se imam za prijaznega in zelo razumevajočega, saj so po mojem mnenju ljudje s katerimi sem govoril na T2 skrajno prijazni in le upam, da me po vseh mojih "komplikacijah" ne bodo sovražili iz dna duše, saj sem pa tokrat prirpavljen it "a looong way", da bo zadeva rešena HITRO IN "PO MOJIH ŽELJAH" (ki nič ne odstopajo od tega, za kar smo se zmenili).

EDIT: Ker sem prvič na forumu in ker sem v to besedilo izlil vso negativno izkušnjo in se še niti nisem dotaknil slabosti INNBOX v50, mislim da sem grešil temo in da bo administrator premaknil ta post kam drugam, čeprav je "v kontekstu", bom slabosti INNBOX v50, kot jih vidim jat napisal v naslednjem postu.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 1. Feb 2013 ob 14:48

Prvo, hvala za eden najbolje napisanih postov na tem forum-u, sem ga z veseljem prebral/posredoval.

Glede tvoje izkušnje pa ti svetujem, da nek podoben post spremeniš v mail in pošlješ na vse uradne kanale T-2, ker mislim da bo kaj dobro učinkovalo za izboljšanje komunikacije.

Em sedaj pa na Innbox V50, zadeva načeloma ni tako slaba, problem je ker so pomoje jo prehitro dali v uporabo,
zato se pa sedaj hiti z nadgradnjami,...

Speedtest.net no ja, izboljšali so se tako da je verodostojno kar ti na koncu napiše.

Kar se pa tiče papirologije in birokracije, pa priznam je hudo ampak sem imel podobno hude bitke sam s simobilom in telemachom.

Pač malo morem podjetje za katero delam.

test:
Slika
test na ndt.arnes.si:
Slika

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a atepej » 1. Feb 2013 ob 14:54

Ena od teh nadgradenj je napovedana za 5.2
Slika

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a nemo » 1. Feb 2013 ob 16:22

slow_slow napisal/-a:Em sedaj pa na Innbox V50, zadeva načeloma ni tako slaba, problem je ker so pomoje jo prehitro dali v uporabo,
zato se pa sedaj hiti z nadgradnjami,...
To je pri t2 žal stalna praksa. Uporabniki smo stalno beta testerji. Redka izjema je bil TS, ki je od začetka delal v glavnem po pričakovanjih, zmaga pa je mobilno omrežje, ki je po mojih izkušnjah še danes v beta testu.
Plačaš 100, dobiš 90.

Odgovori