T-2 Wifi oprema

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Uporabniški avatar
Godward
Uporabnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 15. Okt 2012 ob 16:47
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega 20/2 Mbps
Kraj: Ruše

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a Godward » 14. Feb 2013 ob 01:39

mikrotik morem vsake tolko resetirat, ker wifi preprosto zašteka. po resetu spet dela :grrpc:
Slika

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2090
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a NoName » 14. Feb 2013 ob 13:01

dej mi privat vse tvoje naročniške podatke.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Alex
Nadebudnež
Prispevkov: 355
Pridružen: 21. Mar 2006 ob 17:03
T-2: Še nimam
Paket: Nimam več!
Kraj: Vidim, da nič ne vidim.

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a Alex » 18. Feb 2013 ob 11:14

Jaro napisal/-a:Če izvzamemo to, da vsaj dvema kolegoma sedaj ko so jima zamenjali Millan na Inbox (oz stanje je sedaj že povrnjeno v prvotno, ali pa je v teku, tako kot pri meni), TV občasno malo zašteka, kar se prej ni dogajalo, to pa lahko je ali pa ne posledica Innboxa, kar ne bom trdil. Glavni problem v tem da so pri T-2 iz njim znanih razlogov (verjetno jih je kar precej utemeljenih) omejili, oziroma onemogočili vsakršen dostop do naprave.
Preprost primer, po mojem dosedanjem vedenju, ne morete spremeniti ne imena dostopne Wi-Fi točke, ne gesla za Wi-Fi... Osebno se mi sicer ne zdi to nek večji problem, teoretično pa cel T-2 ve geslo za vaš dostop do Wi-Fi, kar si osebno v primeru podjetja nikakor nebi privoščil...
Tudi po nekaj prejšnjih postih, ki ste jih napisali, sem videl da nekateri nimate problemov - kar predvidevam da tudi drži - ampak malo naprednejši (oz niti to ni nujno, recimo da uporabljate samo določene funkcije), si bo pulil lase, ker nekatere stvari ni mogoče normalno nastaviti.
Pri mojih starših so zmontirali ta Innobox in sem prav navdušen nad njim. Ne toliko glede delovanja, kar še nisem uspel dodobra preveriti in je zadeva pri hiši šele 3 dni, ampak ker je vse v eni napravi, kar pomeni le en napajalnik namesto treh.
Trenutno imam Milana in se nenormalno greje. Skupaj imam v omari še Vood in wifi router. Skupaj tvorijo prav topel radiator, elektriki pa verjetno niso najbolj prijazni.
Če vzamem tega Innobox-a in naročim izključitev WIFIja (ker imam na svojem Netgearu še udpxy in druge stvari) verjetno ne bi smel imeti nobenih težav ali pač? Porte imam itak vse odprte, ker imam statiko, tako da mislim, da bi bila menjava smiselna.

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a nemo » 18. Feb 2013 ob 13:37

Če boš ohranil svoj usmerjevalnik, potem se boš znebil točno enega napajalnika. A se splača tvegati?
Plačaš 100, dobiš 90.

Jaro
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 1. Feb 2013 ob 12:53
T-2: Že imam

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a Jaro » 20. Feb 2013 ob 12:05

Pri mojih starših so zmontirali ta Innobox in sem prav navdušen nad njim. Ne toliko glede delovanja, kar še nisem uspel dodobra preveriti in je zadeva pri hiši šele 3 dni, ampak ker je vse v eni napravi, kar pomeni le en napajalnik namesto treh.
Trenutno imam Milana in se nenormalno greje. Skupaj imam v omari še Vood in wifi router. Skupaj tvorijo prav topel radiator, elektriki pa verjetno niso najbolj prijazni.
Če vzamem tega Innobox-a in naročim izključitev WIFIja (ker imam na svojem Netgearu še udpxy in druge stvari) verjetno ne bi smel imeti nobenih težav ali pač? Porte imam itak vse odprte, ker imam statiko, tako da mislim, da bi bila menjava smiselna.
Znebiš se natančno ene napravice in sicer za telefon, to je res... Glede na moje izkušnje se tudi Innbox precej greje (vseakor vsaj toliko kot se je Millan), ampak to itaq mislim da ni problem, načeloma bi moralo biti vse varno, razen če imaš vse skupaj res stlačeno v eno mini omarico... :)

Glede na tvoj opis situacije boš Innbox uporabljal samo za kot switch, vse ostalo pa imaš priklopljeno na svoj Netgear router ne? (P.S.: Glede izklopa Wi-Fi na Innboxu ne vem če je potrebno kaj naročati, sedaj res govorim iz glave ampak mislim da je celo gumb za izklop antene - ne morem preverit, danes sem ga vrnil heh). Kar se tiče priklopa routerja na Innbox, boš imel na začetku številne porte še vedno zaprte (jaz sicer nimam statike in so bili zaprti - bratranec jo pa ima in so bili prav tako zaprti)... Ti nič ne pomaga, če imaš pri sebi na routerju vse odprto, ti bo delalo samo od z napravam povezanim na router, Innbox pa bo ovira. Do Innboxa nimaš nobenega dostopa, da bi lahko karkoli spreminjal... Lahko kličeš na tehnično pomoč in ti posamezne stvri nastavljajo, mislim pa da se lahko zmeniš in ti en port nastavijo na bridge in bo ves pretok na tem portu (na katerega maš priključen router) prost in boš potem lahko urejal s svojim routerjem, kot si predvidevam do sedaj.

V tem primeru, ti znajo stvari celo normalno delovati, ampak se vprašaj kaj si s tem dosegel :D ...Zamenjal si svoj 8-port switch (Millan), ki preverjeno svojo nalogo opravlja super in brez kakršnegakoli problema, za Innbox, na katerem imaš ko se ti s T-2 uspe zmenit en cel port ki normalno deluje... Wi-Fi si tako ali tako izključil... Da ne omenjam da kar nekaj ljudi (vključno z mano) poroča, da jim občasno, kadar je linija obremenjena televizija šteka oz preskakuje, kar se na Millanu ni dogajalo... Vse kar si dosegel je, da si se znebil ene napravice (Voon) ostalo si si pa zakompliciral :D

P.S.: Ne vem kakšno hitrost linije si naročil, ampak če nekako predvidevam, da imaš 100/10, mogoče samo v razmislek - ker nisi napisal ker Netgear imaš - preveri če nimaš morda samo b/g routerja, ki predela samo 50/50... V tem primeru (kar sicer ni krivda T-2... no deloma je, ker bi lahko uporabljal namesto routerja Innbox, če bi se ga dalo nastavljat, ki podpira b/g/n wi-fi) si še teoretično ob 50% Download linije ;)

Verjamem da nekomu lahko Innbox dela normalno, sploh nezahtevnim uporabnikom, dam pa roko v ogenj (vsaj zaenkrat) da ne bolje, kot kombinacija Millan switch + soliden wi-fi router. In ker mi je 20 min nazaj t-2 monter pripeljal Wi-fi router (več v naslednjem postu), sem ga malo za hec pobaral, ker ga na videz poznam in je povedal, da trenutno več Innboxov odpelje nazaj, kot jih pripelje novih - nekaj očitno tudi drugim ne štima...

Pa lep pozdrav in upam, da ti vse štima.

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a g33k » 20. Feb 2013 ob 17:25

Hja, tudi sam si lastim innbox modem (pri konkurenci) in morem rečt da zadeva špila brez problema (na bakru). Res mi ni jasno kaj hudiča so razmišljali, da so omejili dostop do te mere da si niti portov ne moreš odpret.

lp
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a atepej » 20. Feb 2013 ob 18:01

žnj-tič napisano v tej temi - konfiguracija innbox modema (čisto enako kot na siolu, no zraven ne bo pppoe nastavitve) bo možna preko servisnih strani

OK
Slika

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a g33k » 20. Feb 2013 ob 18:42

OmegaBlue napisal/-a:Kdo pa je dobil to briljantno idejo, da se take stvari nastavlja na servisnih straneh? Ker roko na srce, jest nočem svojega WiFi gesla vpisovat nekam v servisno stran na 3rd party strežnik.
Se strinjam z zgoraj napisanim. Zakaj nebi enostavno updetjali FW in je to to.
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a atepej » 20. Feb 2013 ob 19:11

A na tem "3rd party strežniku" so pa lahko:
- številka priključka
- geslo za email in servisne strani
- tvoji kontaktni podatki (ime priimek in telefonska številka)
- pin koda za iptv

PS: Ja bravo ful jih zanima (T-2 namreč) kašno boš mel geslo za wlan

Edit: In zakaj tebi gre na živce, če si pri konkurenci
Slika

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a g33k » 20. Feb 2013 ob 21:00

Na živce? Sploh ne. Pač t-2 mi je od vedno bil No.1 in mi je čudno da so si privoščili takšno napako. Kar sem hotel povedati je to, da zakaj bi se nekaj urejalo na servisnih straneh če pa se lahko na modemu samem. To je samo moje mnenje. Nekateri smo primorani biti pri konkurenci na žalost.

lp
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a atepej » 20. Feb 2013 ob 21:20

ne vem zakaj so se tako odločili

PS: na ZS mi sporoči sihnorizacijo, ki jo najdeš v vmesniku na modemu
Slika

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 21. Feb 2013 ob 07:44

Razlog tiči v tem da se mogoče določene nastavitve ne bodo dale nastavljat...

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a atepej » 21. Feb 2013 ob 08:07

saj ma siolu se vse nastavivne tudi ne dajo nastavit

oni si lahko:
- prestanatavljajo lan potre - data, voice in video oz. trunk
- nastavijo geslo za wlan
- odpirajo porte

sem kaj pozabil
Slika

Alex
Nadebudnež
Prispevkov: 355
Pridružen: 21. Mar 2006 ob 17:03
T-2: Še nimam
Paket: Nimam več!
Kraj: Vidim, da nič ne vidim.

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a Alex » 21. Feb 2013 ob 10:06

Jaro napisal/-a:
P.S.: Ne vem kakšno hitrost linije si naročil, ampak če nekako predvidevam, da imaš 100/10, mogoče samo v razmislek - ker nisi napisal ker Netgear imaš - preveri če nimaš morda samo b/g routerja, ki predela samo 50/50... V tem primeru (kar sicer ni krivda T-2... no deloma je, ker bi lahko uporabljal namesto routerja Innbox, če bi se ga dalo nastavljat, ki podpira b/g/n wi-fi) si še teoretično ob 50% Download linije ;)
Imam Netgear WNDR3700.

Hvala za konstruktiven odgovor. Bom še malo počakal z menjavo Milana.

Jaro
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 1. Feb 2013 ob 12:53
T-2: Že imam

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a Jaro » 22. Feb 2013 ob 12:00

Boljše od kombinacije tvojega Netgeara in Millan switcha od (T-2) skoraj sigurno ne boš dobil ne z Innboxom, ne s kombinacijo Millan + T-2 Wi-Fi router, če jim malo potarnaš in se zmeniš za slednjo kombinacijo... Lahko si zadovoljen, ker ti verjetno vse super laufa. Sicer pa ni ovira, da mogoče nebi prešaltal na kakšen nov T-2 paket, kjer vse to dobiš zraven (+ ostale stvari glede TVja...), samo polagam roko na srce, da se zmeni da obdržiš svoj Millan, potem pa če ti dostavijo zraven še Wi-Fi router je pa to pač bonus... Sam sem par dni nazaj ko so mi končno dali nazaj Millana dobil potem še TP-Linka, ki je OK routerček, ampak niti od mojega kaj šele od tvojega ni zmogljivejši... Še vedno ga lahko uporabiš če si npr. v hiši za kakšen bridge al pa kakšno ločeno omrežje za goste ali pa ga daš v omaro :) ... Osebno se mi zdi čisto legitimno s strani T-2 če ti da tako kombinacijo (Millan + Wi-Fi router)... Zadeva deluje, če pa čutiš potrebo po boljših performansih, pa kupiš pač svoj router če ga še nimaš... Važno da je do switcha vse pošlihtano in da imaš proste roke kaj hočeš delat naprej in da veš da je potem vse ostalo "pebkac" error ;)

Odgovori