T-2 Wifi oprema

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Uporabniški avatar
Seeker
Navdušenec
Prispevkov: 646
Pridružen: 29. Avg 2006 ob 21:41
T-2: Še nimam

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a Seeker » 25. Feb 2013 ob 18:11

slow_slow napisal/-a:Razlog tiči v tem da se mogoče določene nastavitve ne bodo dale nastavljat...
Potem pa se na to misli prej in naroči opremo, ki je vašim zahtevam kos. Npr. na MikroTikih se da za vsako stvar posebaj določit kdo ima dostop. In se uporabniku pusti LAN zadeve odprte, vi imate pa čez WAN zadeve. Tako je tudi edino fer.

Vpisovanje PSKja preko servisnih strani je pa fail 1. klase. Z razlogom so stvari tako kot so. Pa nima veze tudi če imaš še toliko drugih stvari na servisnih, PSK je lokalna zadeva ki ima veze s T-2jem točno 0%, tudi če je oprema T-2jeva. Innboxi so amaterski nateg.

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a g33k » 27. Feb 2013 ob 02:00

To je ubistvu to kar sem hotel povedati. :plosk:
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 27. Feb 2013 ob 07:49

Ja zelo preprosto je to rečt...in ja T-2jeva oprema je, torej bo tako narejeno kot so se vodilni odločili,
določene parametre(TV,telefon) ostajajo kot do sedaj zakrite....

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3487
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a madpanter » 27. Feb 2013 ob 08:52

Seeker napisal/-a:
slow_slow napisal/-a:Razlog tiči v tem da se mogoče določene nastavitve ne bodo dale nastavljat...
Vpisovanje PSKja preko servisnih strani je pa fail 1. klase. Z razlogom so stvari tako kot so. Pa nima veze tudi če imaš še toliko drugih stvari na servisnih, PSK je lokalna zadeva ki ima veze s T-2jem točno 0%, tudi če je oprema T-2jeva. Innboxi so amaterski nateg.
Innbox je čisto vredu če bi fw bil kokr tok dober. Npr jaz imam na drugi lokaciji siolovega in dela b.p. Stvar je čisto odlična samo zakaj t-2 ni omogočil dostop je pa druga stvar. Mogoče niso kakih licenc iskratelu za software plačali tako kot siol (če seveda to obstaja) in sedaj neki sami pacajo. Razlogov je več. Bi bilo pa fajn da bi kaka verzija tomato bila narejena za innbox ker modem ima broadcom chipset not samo to so mokre sanje pomoje :mrgreen: :hmm:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 27. Feb 2013 ob 08:59

software je bolj kot ne podoben,
gre se za to kar T-2 ne daje uporabnikom, točno določenih podatkov o konfiguraciji,
zato se dela na vmesniku za uporabnike.

ashrack
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 23. Jan 2011 ob 17:56
T-2: Še nimam

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a ashrack » 28. Feb 2013 ob 18:58

Kar se meni zdi totalna polomija je pa slednje, kar mi je T2 tehnik razlozil.

Naprava ki je priklopljena na INNBOX WiFi, nima dostopa do naprav ki so priklopljene na UTP kabel in vice versa. To je kao omejitev INBOXa in ce bi hotel da to deluje potem pa TV ne bi deloval.
Kako je to mogoce?

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2084
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a NoName » 28. Feb 2013 ob 19:10

ashrack - tole pa nisem čisto prepričan... med wifi in določenimi ethernet porti je čist navaden bridge... z izjemo portov, ki so namenjeni STBjem in morebitnim drugim telefonskim vmesnikom, ki so pobridgani z WAN portom, torej bodisi DSL ali FTTH
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

ashrack
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 23. Jan 2011 ob 17:56
T-2: Še nimam

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a ashrack » 28. Feb 2013 ob 19:45

@NoName
Saj meni se tudi zdi cudno. Ampak kaj naj storim, jaz rabim da se WiFi kot UTP naprave med seboj vidijo. Ampak na T2 pa pravijo da to ni mogoce in da naj si omislim svoj WiFi ruter za to.

NoBody
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 351
Pridružen: 28. Nov 2006 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: T4 100/10
Kraj: Maribor

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a NoBody » 28. Feb 2013 ob 23:02

Testiral v sluzbi in se vidijo ter pingajo med sabo :-) imas vse v isti workgroupi?

Lp
Slika

_geek_
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 16. Avg 2012 ob 11:51
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Kidričevo

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a _geek_ » 1. Mar 2013 ob 00:04

Tudi pri meni se vse naprave med sabo vidijo, vendar sem imel danes eno malce nenavadno prigodo (vsaj za mene). Namreč narihtal sem si Samsung Allshere sistem in nikakor nisem mogel usposobiti, da bi lahko gledal video vsebine iz računalnika na mobitel. In po par urah trouble shootinga sem opazil da ima mobitel (povezan preko wifija) isti IP kot pa HTPC računalnik na UTPju :hmm: . Namreč jaz sem bil prepričan, da vsaka naprava dobi svoj IP in da tukaj vrsta povezave nima vpliva. No vglavnem po spremembi IPja deluje vse like a charm.

Oh well pa smo se nekaj s5 naučili :mrgreen:

ashrack
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 23. Jan 2011 ob 17:56
T-2: Še nimam

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a ashrack » 1. Mar 2013 ob 09:16

NoBody napisal/-a:Testiral v sluzbi in se vidijo ter pingajo med sabo :-) imas vse v isti workgroupi?

Lp
Pri meni je tako, WiFi naprave se med seboj vidijo, ter UTP naprave se med seboj videjo. Ampak WiFi ter UTP se pa ne pingajo med sabo

ps. si na INNBOXU?

_geek_
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 16. Avg 2012 ob 11:51
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Kidričevo

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a _geek_ » 1. Mar 2013 ob 11:39

ashrack napisal/-a:ps. si na INNBOXU?
Jaz sem na INNBOXu, če je to vprašanje bilo meni namenjeno.

Pa še eno vprašanje za tehnike in za ostale ki morebiti poznate zadevo, a obstaja možnost spremembe kanala na katerem oddaja WiFi iz 1 na 3. Namreč imamo par sosedov, ki tudi oddajajo na tej frekvenci pa me je zanimalo če se da?

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2084
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a NoName » 1. Mar 2013 ob 12:07

Kanal se seveda da spremeniti, vendar priporočam enega izmed kanalov 1/6/11, ostalo ni priporočljivo, ker 'šumi' v druge kanale... Vsaj pri 20MHz širini... Privat mi sporoči podatke o priključku.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

KanonFuter
Faca
Prispevkov: 113
Pridružen: 8. Jun 2007 ob 19:56
T-2: Že imam
Paket: T-4 100/10 edina prava optika
Kraj: Novo mesto

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a KanonFuter » 1. Mar 2013 ob 12:45

Dodatno se lahko uporabi tudi 14. kanal, ker je toliko odmaknjen od 11. kanala da se 11. in 14. kanal ne motita med seboj. Samo ne vem če je 14. kanal legalen v Slo.
Slika

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2084
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: T-2 Wifi oprema

Odgovor Napisal/-a NoName » 1. Mar 2013 ob 13:16

14. kanal je tud okej, vendar.. nekaj naprav 14. kanala ne podpira
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Odgovori