Dinamicni IP na Milanu, kjer je staticni IP

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Dinamicni IP na Milanu, kjer je staticni IP

Odgovor Napisal/-a Anubis » 6. Jul 2012 ob 18:30

Zanima me, kaksno je "razmerje" med dinamicnim IPjem, ki ga DHCP dodeli PCju ali routerju, ki je priklopljen na Milana, ce ima uporabnik po defaultu staticen IP? Oz. ali je navzven to kot ista povezava (kljub temu, da sta dva razlicna IPja)? Namrec, zacasno sem nastavil dinamicni IP (DHCP), vendar router se vedno "lovi" loge, ki prihajajo na staticni IP.
Konkretno: Ce se na staticni IP izvaja DDOS napad, potemtakem nic ne pomaga, ce se na drug port na Milanu priklopi router ali PC, ki pridobi od DHCP en drug dinamicni IP, ker bo tudi ta IP v "strelni liniji" DDOS napada? Vsaj po mojih opazanjih je tako.

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Dinamicni IP na Milanu, kjer je staticni IP

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 6. Jul 2012 ob 22:23

ARP cache...ethernetu IPji ne pomenijo nič, dokler bo router imel enak MAC in bo ta cachiran v ARP tabeli bodo paketi leteli do routerja. Lahko počakaš da entry timeouta (ali pa zamenjaš MAC), potem ne bo več letelo...
Problem pri DDOSu je tudi, koliko časa ponudnik promet še routa do tebe. Lahko recimo resetiraš Milana in stem izbrišeš njegovo ARP tabelo, ampak dokler bo switch na T-2 strani vedel kje je tvoj IP, bo tvoj promet zafilan.
Slika Optika od 30.5.2008

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Re: Dinamicni IP na Milanu, kjer je staticni IP

Odgovor Napisal/-a Anubis » 6. Jul 2012 ob 22:48

Na moji strani je bilo parkrat resetirano, pa ni bilo sprememb. Se mogoce ve, na koliko cajta switch na T2 "pozablja" te stvari?

Odgovori