Težave s hitrostjo....

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 30. Apr 2013 ob 00:00

Port 1,2 in GE se obnašajo kot port pri routerju. Pomeni na teh portih ti innbox dodeli svoje lokalne IPje. 3 in pa 4 pa sta bridgana, to pa pomeni da se obnašata kot modem porta, v tvojem primeru predvidevam da kot switch port, ker imaš na modem vezan innbox. Zakaj pa ti je omejevalo bandwidth pa ne vem. Jaz sem si dal bridgat vse porte dokler ne bo mogoče upravljanje z nastavitvami innboxa preko servisnih strani. Sicer sem želel bridgat samo en port (3. in 4. sta zasedena za TV) pa so mi na HD povedali da se ne da, tako da mam pač sedaj vse v bridgu.
lp, Ika13

SceretMind
Znanec
Prispevkov: 74
Pridružen: 20. Jan 2009 ob 10:30
T-2: Že imam
Paket: 200/50

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a SceretMind » 30. Apr 2013 ob 10:32

Ne, jaz imam na innbox priklopljen milan, k je pa switch, a ni?

No itak nima veze. stara hitrost je spet nazaj...tko da je zdaj jasno, da je tezava v innboxu

je pa zanimivo, ko sem to ucer naredu je tisti port dal nov IP in secer:

89.212.13.200

zdej je pa IP na tem portu enak IP-ju na ostalih mašinah.... kot da bi nekdo spremenu namembnost porta...

zdaj imam pa povsod spet 89.212.233.103

Uporabniški avatar
magecu
Faca
Prispevkov: 130
Pridružen: 3. Sep 2009 ob 21:06
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant (VDSL)
Kraj: Ljubljana Tržaška

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a magecu » 2. Maj 2013 ob 14:12

SceretMind napisal/-a:mal mi je nerodno ampak, a mi lahko nekdo pojasni kaj je vloga bridga. oz. kaj se je zgodilo v mojem primeru, da mi je prejšnji setup omejeval bandwidth, bridge mi ga pa ne?
Bridge je enako kot če bi bil direktno priklopljen na routerje od T-2.
Direkten prehod med optiko in tvojim omrežjem.

Med T-2-jevim/internetnim omrežjem in tabo ni nobene NAT naprave. Vsi paketi ki pridejo na bridgan port se direktno kopirajo na drugi strani omrežja (optiki).
Vse naprave v omrežju ki je priključen preko birdga so vidne preko njihovih IP naslovov tudi na internetu.

V primeru ne brdiganega porta imaš med omrežjem T-2 in svojim omrežjem NAT. Napravo ki poskrbi, da so naslovi v tvojem omrežju ločeni od naslovov v internetu in da se kljub temu lahko naprave sporazumevajo z ostalimi napravami v internetu.

V primeru računalnikov priključenih preko bridga je nekaj težav.
Te naprave lahko pridobijo veljaven IP naslov preko T-2 DHCP strežnika. So pa omejitve, T-2 ponuja na razpolago 3 dinamične IP naslovi na uporabnika, in releasa te naslove 24ur po tem ko je bila naprava s tem naslovom odklopljena iz interneta. To pomeni, da če priključiš 4 naprave preko bridga (bridganega omrežja) in te naprave pridobijo svoje IP naslove od T-2 DHCP, ena od teh naprav bo imela težave s povezljivostjo.
Aminoti in IP telefoni ne štejejo proti omejitvi 3-eh dinamičnih naslovov, Inbox pa šteje kot ena naprava.

V primeru tvoje konfiguracije (inbox na optiko, milan na bridgna port na inboxu) moraš omejit kaj imaš priključeno na naslednji način
Na milana in port 4 od inboxa lahko priključiš največ 2 računalnika ali 1 računalnik in 1 (nat)router, in kolikor hočeš aminotov in IP telefonov.
Na port 1 in 2 od Inboxa lahko priključiš kolikor hočeš računalnikov switchev ali routerjev.

SceretMind
Znanec
Prispevkov: 74
Pridružen: 20. Jan 2009 ob 10:30
T-2: Že imam
Paket: 200/50

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a SceretMind » 3. Maj 2013 ob 10:15

Ja med drugim sem fasal težavo, ko preprosto nisem imel več na voljo IPja, in se ni želel povezat.


Sem pa koncno nasel resnicni resnicni odgovor. probleme z bandwidth prepustnostjo imam, ce nastavim statičen ip (s pravilnimi podatki 255.255.0.0, 93.103.0.1 (staticni IP je 93.103.xx.xxx). Internet dela normalno, s prvo hitrostjo (tud ce dam za gateway 83.212.0.1). Samo so pa tezave z diretkno povezljivostjo... tk da še vedno čakam, d mi kdo odpise tukaj in svetuje:

viewtopic.php?f=1&t=7954

Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 28. Maj 2013 ob 18:04

Spet mi ga heca. Od sobote 25.5., ko je prišlo do izpada dopoldne sem spet opazil padec uploada iz 2mbps na 1mbps in narast pinga iz običajnih 14 na 21..

V kakšnih primerih se, če se, "avtomatsko" zniža nastavljen profil hitrosti? Oziroma ali mi ga je vrglo na nižji profil zaradi izpada? Ali "izpad" še traja? :hmm:

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 28. Maj 2013 ob 18:11

lahko si samo srecen da ti dela tako "dobro" ker ostale stranke na tvoji ulici ali sosednje nimajo boljse sinhronizacije
stari so kabli v tem delu naselja, na Volaričevi kjer so bloki je pa še slabše ker je Telekom tja napeljeval zelo tanke "drote" ....

Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 28. Maj 2013 ob 18:42

Za druge me ne zanima. Imel sem in vem, da imam še vedno lahko tak UL, res je nižji SNR, ampak ME NE MOTI. 2 leti že furam to hitrost. In ne bit "tjčn" prosim, ker ni bilo to vprašanje.
Od kabla, odnosa in bojem med T2 in TS pa ne mislim več izgubljat besed, ko gre kaj narobe. Če te zanima lahko vprašaš, ker imam obe zgodbi, od T2 in TS, ker pa se lej ga zlomka "tepejo" med sabo, jaz potegnem ta kratko.
Sem hotu menjat kabel, ki ga je T2 tehnik razkril za problematičnega (ki ga imam še vedno na razpolago - SFTP cat6 (vem overkil, me ne zanima, imam ga)) od zunanje omarice TSja (omarica je na betonskem stebričku na meji), do hiše (cca 10m kabla). Kaj? NE MOREM potegnt, ker nimam ključa od omarice in ne smem, kot navaden smrtnik "štrklat" tam.
In kaj zdaj? A je težko shranit profil hitrosti na 20/2? Ne vem, zato pa sprašujem, ker nisem vseznalac. In Mr12, ne izjavit "Vprašaj na FB", ker vem da te srbi.

EDIT:
Še to, če bi bilo od začetka 1mbps max, se zdej nebi pogovarjal. :pivo:

Boter
T-2jevec
Prispevkov: 146
Pridružen: 10. Okt 2006 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: T4 optika na optiki TS 100/10
Kraj: Celje

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Boter » 28. Maj 2013 ob 20:49

Potegni ga do omarice in poprosi na TS, da ti ga priklopijo.
Slika

Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 28. Maj 2013 ob 21:55

Na žalost ne bo šlo tako lahko.
Za nov kabel je v mojem primeru čist preprost postopek;
-kabel gre po cevi pod zemljo od TS omarice do znotraj hiše v pritličju (TS omarica je na betonskem stebru na meji s sosedom)
-v hiši odcvikam star kabel
-odprem omarico od TSja (!?) in tam odpnem star kabel
-privežem nov kabel na starega in se ga povleče (*)
-poveže se nazaj kot je bilo z novim kablom

(*) v primeru, da se strga zadeva, bo treba kopati ali rešit z žico za vleči kable po ceveh (ki jo nimam). Hec je, da gre kabel pod vrtom in je sedaj ko raste solata neugodno to počet.

Do jeseni bom počakal z zamenjavo kabla zaradi možnega izkopa (solata). Do takrat pa naj mi T2 da nazaj profil z 2mbps ULa. Vedno ko "zatežim" preko uradnih glasil se čudežno vrne na 2mbps.
Nisem vseved, trd pa tudi ne :pivo:

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 29. Maj 2013 ob 07:15

kaj pa da bi zraven omarice zabil en drog (pa da ga nebi zabil v kabel v zemlji) in napel zajlo do hiše ter tako spravil kabel do modema ?

Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 29. Maj 2013 ob 10:37

Me je klical zelo prijazen in razumevajoč gospod iz tehnične podpore iz Maribora :pivo: in sva se dogovorila, da ko bo solata odcvetela, tam enkrat jeseni, da se takrat dogovorim za pomoč pri menjavi kabelčka :car:

Mr12, bom najprej poizkusil potegnt nov kabel po obstoječi cevi, če ne, bom pa skopal pa novo cev dal, če ne bo šlo drugače in imel bom vsaj vrt na novo preštihan 8)

Res, ponosen sem na :rtmT2: ker mi končno ne daje več političnih odgovorov in mi ponuja pomoč v pravem pomenu besede :plosk:

flier
Model
Prispevkov: 287
Pridružen: 15. Sep 2006 ob 09:39
T-2: Še nimam

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a flier » 29. Maj 2013 ob 18:16

Najdi elektricarja ki pogodbeno to pocne za Telekom, ti imajo kljuce od omaric. Najverjetneje bo to lokalni elektricar.

Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 29. Maj 2013 ob 20:11

Bomo videli jeseni, kako se bo to odvilo. Kot pravim, sedaj mi ni ugodno šarit zadevo. Bom pa seveda poročal, ker mogoče pride komu prav moja izkušnja.

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a starfotr » 29. Maj 2013 ob 20:40

Kabel menjat ni noben problem, pokliči rajonskega tehnika od Telekoma, žena (ali mama) naj pripravi kake piškote in kavo in boste vse uredili.

Pa povej mu, naj si od GVO sposodi foršpan, oziroma ga ti zrihtaj od nekje, če se bo kaj zalomilo.

Jaz imam mobitel od mojega rajonskega tehnika, če je karkoli narobe, pokličem in to je to. Fant ne komplicira, vedno vse urediva, oziroma sva vse uredila, sedaj dela ko šus.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 29. Maj 2013 ob 21:28

Gizoman : pa si ti prepričan da je kabel v cevi, od omarice do hiše ? jez sem 99% da ni v cevi da je kar zakopan, če pa je v cevi je pa ta počena, zmečkana itd, ker tisti kabli v tvojem naselju so stari zelo....

Odgovori