Težave s hitrostjo....

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Skorc » 20. Sep 2015 ob 09:04

Ja, zelo "dobra" varovalka za vse ponudnike storitev, čarobna besedica "DO". Vsekakor se pa strinjam, da je na bakru in stari infrastrukturi lahko marsikaj narobe in se kvaliteta povezave spreminja v nekem časovnem okviru. Ni daleč od ugotovitve, da je kvaliteta povezave odvisna od relativne vlažnosti v zraku.

Morda si pa nekoliko prehitro podal preostro kritiko, ervin je lepo napisal: "Res pa je, da je infrastruktura stara 35 let, med omarico in modemom so štiri hiše kar pomeni štirje spoji pa morebiti še kakšen vmes." Menim, da ni ravno preprosto in cenovno ugodno potegniti novo traso od "vstopne" točke (omarice), preko morebitnih prehodov do modema. Poleg tega pa ni nobenega zagotovila, da bi z novo traso odpravil nastale težave. V stilu "garbage IN, garbage OUT".
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a g33k » 20. Sep 2015 ob 14:20

"DO" še vedno pomeni da mora biti hitrost interneta ob ugasnjenem TVju in tehničnih zmogljivostih linije polna in ne 90%, kako je to v večini primerov pri T-2.
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a nemo » 20. Sep 2015 ob 21:25

MrTwelveTrees napisal/-a:Moram se vmešati, prosim NE piši kot da si podpisal pogodbo kjer imaš zagotovljeno 20/2 ampak si podpisal pogodbo do 20/2 kar ni enako.

baker je hudič. lahko bi ti naštevl 100 stvari kar gre lahko narobe, če ti je tehnik na obisku povedal da imaš slabo inštalacijo zamenjaj tisi kabel od modema do omarice z UTP kablom, je tako težko ali je najlažje pisat mail in na forum ?
Jaz pa nimam ne bakra ne do, pa vseeno ne dosegam plačane in obljubljene hitrosti. Kaj pa je tu vzrok?
Plačaš 100, dobiš 90.

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a g33k » 20. Sep 2015 ob 21:29

https://www.facebook.com/gasper.heybal/ ... 8600571319

Ah saj pa 80Mbit je vseeno do 100Mbit, najbolš da je pol kr 10Mbit pa je vseeno DO 100Mbit ane. Tako je kot povedal nazadovoljni naročnik v videu, tema.. :jao:
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

Uporabniški avatar
ervins
Model
Prispevkov: 223
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 15:36
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant, FTTH
Kraj: Kranj/Primskovo

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a ervins » 20. Sep 2015 ob 22:50

MrTwelveTrees napisal/-a:Moram se vmešati, prosim NE piši kot da si podpisal pogodbo kjer imaš zagotovljeno 20/2 ampak si podpisal pogodbo do 20/2 kar ni enako.

baker je hudič. lahko bi ti naštevl 100 stvari kar gre lahko narobe, če ti je tehnik na obisku povedal da imaš slabo inštalacijo zamenjaj tisi kabel od modema do omarice z UTP kablom, je tako težko ali je najlažje pisat mail in na forum ?
Zgleda da nisi razumel mojega sporočila. Ja, podpisana pogodba je do 20/2. Zadovoljen sem bil z dejansko hitrostjo 16/2 ki sem jo imel več kot dve leti. Delovanje je bilo ta čas odlično.

Je preveč če zahtevam da se mi napake popravijo in povrnejo na kvaliteto kot je bilo pred težavami????

Tehnik je pregledal in ugotovil da je moj kabel od modema u redu, ne vem kje pa tebi podatek da bi ga moral zamenjati.Pa tudi po napisanem mailu so se zadeve premaknile.


Lp
Slika

Uporabniški avatar
ervins
Model
Prispevkov: 223
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 15:36
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant, FTTH
Kraj: Kranj/Primskovo

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a ervins » 20. Sep 2015 ob 23:02

Skorc napisal/-a:Ja, zelo "dobra" varovalka za vse ponudnike storitev, čarobna besedica "DO". Vsekakor se pa strinjam, da je na bakru in stari infrastrukturi lahko marsikaj narobe in se kvaliteta povezave spreminja v nekem časovnem okviru. Ni daleč od ugotovitve, da je kvaliteta povezave odvisna od relativne vlažnosti v zraku.

Morda si pa nekoliko prehitro podal preostro kritiko, ervin je lepo napisal: "Res pa je, da je infrastruktura stara 35 let, med omarico in modemom so štiri hiše kar pomeni štirje spoji pa morebiti še kakšen vmes." Menim, da ni ravno preprosto in cenovno ugodno potegniti novo traso od "vstopne" točke (omarice), preko morebitnih prehodov do modema. Poleg tega pa ni nobenega zagotovila, da bi z novo traso odpravil nastale težave. V stilu "garbage IN, garbage OUT".
Po 35 letih bi morali tudi malo investirati. Glede na to da za izgradnjo optike po zemlji ni interesa ne pri T-2 in ne pri Telekomu bi lahko kable ki jih imamo po zraku lahko zamenjali z optičnimi kot to pospešeno delajo po predelih med Idrijo in Žiremi, ter naseljih nad Tržičem.
Slika

raceboy
Model
Prispevkov: 200
Pridružen: 23. Okt 2013 ob 18:43
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO (Optika)
Kraj: Brkini

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a raceboy » 21. Sep 2015 ob 07:04

glede teh obljubljenih hitrosti. v oso pivka tisti, ki imamo pakete vec kot 200mbit imamo tudi speed test nekje okrog 90-95 mbit download. kar hocem reci je, da tukaj ni problem v t2 ampak v oso pivka centrali, ker niso odprli profilov za vec kot 100mbit (cakamo namenjavo vodstva). torej je ozko grlo tam ne pa t2.

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a oyoy » 21. Sep 2015 ob 10:33

kar tolaži se ... :D
sicer razumem, kaj si hotel povedati, ampak vseeno upoštevaj, da imajo pri t-2 za navadne smrtnike unikatne merske enote. definicija hitrosti pri t-2 na optičnem omrežju za fizične osebe glasi;

naročena hitrost minus 10 Mbit/s.

kar v praksi pomeni 100 Mbit/s je dejanskih 90 Mbit/s, 200 Mbit/s je dejanskih 190 Mbit/s .... govorimo v hitrosti v smeri proti uporabniku! v obratni smeri je definicija nekoliko drugačna, nekoliko bolj v korist uporabniku oz. naročniku.

torej, ko boste uredili s tem ozkim grlom ne pričakuj, da boš imel naročeno in plačano hitrost.
Slika

Smucke
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 14. Nov 2011 ob 07:48
T-2: Že imam
Paket: 20/1

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Smucke » 30. Sep 2015 ob 19:42

Uporabnik t-2 interneta sem že 3 leta. Imam paket 20/1. Nikoli v teh letih nisem imel težav s hitrostjo, sedaj pa mi je kar naenkrat padla hitrost na 18 Mbit. Ok, resetiram modem, resetiram router preko katerga imam wi-fi, nič. Izklopim vse iz električnega toka, nič. Nato pokličem na t-2, nakar mi gospod na drugi strani pove, da vidi da mi je padla hitrost, ampak dejansko ne more nič naredit. Potem mi še 10 minut razlaga ono in to, in da je vlaga v zraku in da vpliva na baker, itd... vglavnem nič konkretnega. A je to možno da kar naenkrat pade hitrost za 2 Mbit? V čem je problem?

Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9110
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 30. Sep 2015 ob 20:03

maš čas da začnem naštevat ?

Smucke
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 14. Nov 2011 ob 07:48
T-2: Že imam
Paket: 20/1

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Smucke » 30. Sep 2015 ob 20:05

Ja, seveda :)

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9110
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 30. Sep 2015 ob 20:09

no potem pa preberi vseh 44 strani v tej temi in ti bo jasno.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a atepej » 30. Sep 2015 ob 20:15

No od 1 do 27 strani pa res
Zadnjič spremenil atepej, dne 30. Sep 2015 ob 20:19, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a RobertM » 30. Sep 2015 ob 20:16

Smucke napisal/-a:Imam paket 20/1. Nikoli v teh letih nisem imel težav s hitrostjo, sedaj pa mi je kar naenkrat padla hitrost na 18 Mbit.
Slika
Še precej več lahko upade "čez noč".
Res je da lahko vpliva vlaga, spoji,...
Daj podatke o priključki na ZS, da preverim ;-)
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9110
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 30. Sep 2015 ob 20:29

recimo da si v bloku:
gremo od modema
- konektor v modemu
- konektor/vtičnica/spoj v stanovanju
- spojen kabel v stopnišču ? spoji
- spoji v telefonski omarici
- kolikokrat je spojen kabel do centrale od bloka ? spoji, vlaga v spojkah
- metnje sosednjih paric - priključkov
- slab spoj na telekom priključku v centrali

itd itd itd....

Odgovori