Težave s hitrostjo....

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a nemo » 5. Okt 2015 ob 11:08

Tako dolgo, dokler ne bodo dobili pisma iz odvetniške pisarne, bodo prodajali meglo. Po tem pa najbrž ne več. Samo meni se ne ljubi ukvarjat s tem, imam dosti drugega dela, internet pa zame ni življenjsko pomemben.

Se pa zabavam, ko neuradniki in uradniki tu in drugje hitijo razlagat, kaj vse je lahko narobe na bakru, predvsem pa, česa vsega je kriv telekom, medtem ko ob tej goljufiji na optiki vztrajno molčijo ali nam poskušajo prodajat meglo.
Plačaš 100, dobiš 90.

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a oyoy » 5. Okt 2015 ob 11:22

se strinjam z napisanim.
ampak zmagala je izjava tehnika, ki me je klical in mi hitel razlagati, kako iz TEHNIČNIH RAZLOGOV MORA BITI OMEJENA HITROST TAKO KOT JE (v mojem takratnem primeru 90/20), ker bi bile v nasprotnem težave z delovanjem storitev. na vprašanje, katerih storitev in kako to, da storitve nemoteno delujejo drugim uporabnikom tudi pri hitrosti 190/20, pa je njegova samozavest izpuhtela ... odgovorov nisem dobil. končni in najbolj strokoven odgovor je bil, da tako pač mora biti ... :nevem:
Slika

pier
Faca
Prispevkov: 173
Pridružen: 8. Apr 2008 ob 14:58
T-2: Že imam
Paket: FTTH 105/15
Kraj: Kranj

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a pier » 5. Okt 2015 ob 17:02

Slika

Kdo vam je kriv, ce se ne znate zment :)

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a g33k » 5. Okt 2015 ob 17:31

Kar hvali se ja, bo kdo od neuradnikov preveril tvoj IP in bo hitro limit nastavljen nazaj na 90. :lol:
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a oyoy » 5. Okt 2015 ob 18:08

in kaj kasirajo;
Slika
kje že je famozni DO?
Slika

Smucke
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 14. Nov 2011 ob 07:48
T-2: Že imam
Paket: 20/1

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Smucke » 5. Okt 2015 ob 18:23

oyoy napisal/-a:se strinjam z napisanim.
ampak zmagala je izjava tehnika, ki me je klical in mi hitel razlagati, kako iz TEHNIČNIH RAZLOGOV MORA BITI OMEJENA HITROST TAKO KOT JE (v mojem takratnem primeru 90/20), ker bi bile v nasprotnem težave z delovanjem storitev. na vprašanje, katerih storitev in kako to, da storitve nemoteno delujejo drugim uporabnikom tudi pri hitrosti 190/20, pa je njegova samozavest izpuhtela ... odgovorov nisem dobil. končni in najbolj strokoven odgovor je bil, da tako pač mora biti ... :nevem:
Ja, na koncu sem tudi jaz izvedel da mi je tehnik priprl pipico iz 20 na 18, ker je bilo veliko napak na priključku. Brez kakršnegakoli obvestila, nič.... Plačam 20 dobim 18.

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Skorc » 5. Okt 2015 ob 19:26

Večina se nas zaveda, da je zaradi nekvalitetne infrastrukture (bakrene parice) bilo upravičeno uporabiti termin DO .... Kar pa na optiki ne velja. In ravno zaradi negativnih izkušenj uporabnikov, ki so na optiki, se pri uporabnikih na bakru pojavlja dvom, da se prepustnost načrtno zmanjšuje.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a g33k » 5. Okt 2015 ob 19:27

Popravite me če se motim ampak ali v preteklosti niso bili primeri ko je imel naročnik naročeno hitrost 100Mbit in ko je zabil internet do fula je TV začel kockat? Sicer ni logično zakaj bi prihajalo do tega če je pa v uplinku do modema / switcha 1Gbit. :hmm:
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a oyoy » 5. Okt 2015 ob 19:41

@g33k
tudi če so bili taki primeri (ne spomnim se, da bi kdo od uporabnikov, ki so na optiki, na tem forumu omenjal tak problem - na bakru ja, vendar debatiramo o optiki), naj se omeji na konkretnem priključku, če niso sposobni usposobit lastne infrastrukture.
ne pa vsem, in to potiho, brez nobenega obvestila, pojasnila. in se sprenevedati in delati norca iz naročnikov, ko prijavijo napako in sprašujejo, zakaj je dl počasnejši, kot je bil in kot je naročen.
Slika

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a starfotr » 5. Okt 2015 ob 20:31

Postopek je sledeč:

Prijava napake. Čakanje na odpravo. Če ni odprave potem zavračanje računa. Vsak mesec.
Če se ISP ne strinja, s prijavo napake in je ne odpravi, prijava na akos.
Testiranje z akos testom.
Vključitev drugih inštitucij, če akos ne zaleže.
Odpoved naročniškega razmerja.

Če bi vsi to delali, verjemite, ne bi se več hecali s tem in ne bi pustili, da gre na korak 2. Krivi ste uporabniki, da je stanje tako, kot je. Premalo aktivni. Tu in na voliščih.

No, saj ni čudno, kaj in kako je, stečaj, stanje v državi ipd.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

gali
Znanec
Prispevkov: 93
Pridružen: 26. Jan 2009 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: T4 100/10 Telekom optika
Kraj: LJ-Vič

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a gali » 5. Okt 2015 ob 20:43

starfotr, tvoj postopek deluje, traja pa dobro leto, da akos sprocesira zadevo in izda odločbo. Ko AKOS ugotovi, da ima T-2 prenizek download in izda odločbo, se T-2 prilagodi in dobite tak download, kot ga kaže pier-ov speedtest. Sam sem šel skozi ta postopek in sedaj imam download na AKOS-ovem testu 100Mbit/s, pred tem pa je bilo 89Mbit/s.

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a g33k » 5. Okt 2015 ob 20:44

Večini se enostavno ne da iti čez vse te postopke, sploh zato ker te že na HD prepričujejo da je vse OK in ker niso seznanjeni s temi omejitvami, OTP tehniki se pa delajo neumne. Če se že poda reklamacija je kasneje itak zavrnjena, ker je hitrost "DO" oz. ti ponudijo nižjo hitrost ki pravtako odstopa od naročene. Verjetno bi še najbolj zaleglo če bi nekdo spisal konkreten email AKOSu in objasnil zadeve iz tehnične strani in kako podjetje prodaja storitve ki jih ni sposobno zagotavljati v celoti. Sem prepričan, ko bi AKOS urgiral bi se kaj hitro zadeve spremenile, do takrat bo pa pač tako kot je.
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

Nov
Znanec
Prispevkov: 84
Pridružen: 18. Jul 2012 ob 09:30
T-2: Že imam

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Nov » 6. Okt 2015 ob 07:42

In zakaj bi AKOS urgiral naročniku v prid?

danci1973
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 30. Sep 2015 ob 20:43
T-2: Že imam
Paket: ?

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a danci1973 » 6. Okt 2015 ob 07:48

Nov napisal/-a:In zakaj bi AKOS urgiral naročniku v prid?
Zakaj pa ne bi?

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a nemo » 6. Okt 2015 ob 09:07

starfotr napisal/-a: Krivi ste uporabniki, da je stanje tako, kot je. Premalo aktivni.
Se povsem strinjam in jaz sem to že priznal. Preprosto se mi ne ljubi/imam druge opravke zaradi 10 mb dl zafrkavat s t2, akos ... Mogoče tudi zato, ker sem še iz časov, ko se nam je 14.400 po telefonu zdelo nepredstavljivo hitro.

Vem pa, da je to narobe, in se bom takoj priključil akciji, če jo kdo organizira. Eno pravniško pismo, ki ga vsak zase pošlje, bi bilo za začetek super.
Plačaš 100, dobiš 90.

Odgovori