Težave s hitrostjo....

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9116
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 4. Feb 2016 ob 12:13

youtube ni slovenija, tako da nikjer ne piše da mora internet speedtest v tujino delati enako hitro

sicer pa ja, youtube, spet odvisno ker video clip gledas, kok je obiskan.... za youtube je posebna tema na tem forumu

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 4. Feb 2016 ob 12:20

RejZoR napisal/-a:Oz drugačne fore, ko SpeedTest kaže vse čudovito, tud nizek ping, pol pa Youtube brez razumnega razloga trokira kot bi imel 1Mbit linijo in hočem gledat 4K posnetek oz mi spletne strani, ki so vedno hitre kot sneta sekira in jih brez razloga odpira 3 sekunde oz celo dlje. Probal tud z različnimi DNS-ji, če bi kaj spremenilo, pa ni nič. Načeloma sem bil skoz zadvoljen ampak zdele pa se spet dogajajo same res čudne stvari z linijo.
4K youtube če hočeš gledat rabiš malo bolj sposobno linijo kot 10/1 v kolikor ne želiš čakat da se ti naloži.

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a roCkY » 4. Feb 2016 ob 12:47

YT dela solidno. Tudi 4k.

Fičer "avtopavza", ki sem ga pred tedni omenil pa se občasno še pojavlja. Sem in tja se nalaganje ustavi, ko video štartaš. Po "reload" pa gre BP na polno skozi do konca. Tako HD kot 4k.
O hitrosti pa ne bom, ker sem obljubil da bom tiho dokler ne bom rabil zadnjih 10MB.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 4. Feb 2016 ob 12:48

Da youtube deluje vredu tudi 4k, samo če imaš linijo manjšo od 20 je nalaganje počasno.

|DSI|
Faca
Prispevkov: 180
Pridružen: 23. Jan 2007 ob 20:08
T-2: Že imam
Paket: T4 Tera 100/100
Kraj: Lj - Dravlje

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a |DSI| » 4. Feb 2016 ob 13:42

MrTwelveTrees napisal/-a:youtube ni slovenija, tako da nikjer ne piše da mora internet speedtest v tujino delati enako hitro
V večini primerov je kar Slovenija oz. T-2. Mislim, da imajo sedaj kar vsi ta veliki SLO operaterji pri sebi Google Global Cahce serverje.
Se vidi, če pogledaš na posnetku "Statistiko za piflarje" in tam poiščeš "Stream Host". Pri meni je v večini primerov: r1--sn-uoxu-aw0l
Ta stream host malo "predelaš" v r1.sn-uoxu-aw0l.googlevideo.com in narediš trace. "Začuda" boš ugotovil, da je ta strežnik v T-2 omrežju :)

Rabiš pa seveda v vsakem primeru dovolj zmogljivo linijo za 4K.
Slika T-2
Slika FTTH
Slika UMTS

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 4. Feb 2016 ob 13:50

slow_slow napisal/-a:
RejZoR napisal/-a:Oz drugačne fore, ko SpeedTest kaže vse čudovito, tud nizek ping, pol pa Youtube brez razumnega razloga trokira kot bi imel 1Mbit linijo in hočem gledat 4K posnetek oz mi spletne strani, ki so vedno hitre kot sneta sekira in jih brez razloga odpira 3 sekunde oz celo dlje. Probal tud z različnimi DNS-ji, če bi kaj spremenilo, pa ni nič. Načeloma sem bil skoz zadvoljen ampak zdele pa se spet dogajajo same res čudne stvari z linijo.
4K youtube če hočeš gledat rabiš malo bolj sposobno linijo kot 10/1 v kolikor ne želiš čakat da se ti naloži.
Rekel sem, da se Youtube obnaša kot bi hotel gledat 4K na 1Mbit povezavi, ne da to dejansko počnem sam...

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a atepej » 4. Feb 2016 ob 14:01

|DSI| napisal/-a:
MrTwelveTrees napisal/-a:youtube ni slovenija, tako da nikjer ne piše da mora internet speedtest v tujino delati enako hitro
V večini primerov je kar Slovenija oz. T-2. Mislim, da imajo sedaj kar vsi ta veliki SLO operaterji pri sebi Google Global Cahce serverje.
Se vidi, če pogledaš na posnetku "Statistiko za piflarje" in tam poiščeš "Stream Host". Pri meni je v večini primerov: r1--sn-uoxu-aw0l
Ta stream host malo "predelaš" v r1.sn-uoxu-aw0l.googlevideo.com in narediš trace. "Začuda" boš ugotovil, da je ta strežnik v T-2 omrežju :)

Rabiš pa seveda v vsakem primeru dovolj zmogljivo linijo za 4K.
Tega pa jaz ne razumem. Google ti ne zagotavlja delovanja storitve, ki pa to zahtevaš od T-2 :hmm:
Slika

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 4. Feb 2016 ob 14:05

Ok, what the hell no. Zaženem Twitch in mi prenaša stream s hitrostjo 200kbps, še raje pa 64kbps. Zaženem Youtube in mi prenaša z isto posrano hitrostjo. Zaženem SpeedTest, 10/1 Mbps. WTF!? Tud spletne strani se nalagajo kot eno govno. Že cel teden neki čudno, ampak tole danes je pa totalna katastrofa. Kot bi bil spet v dobi jebenega 56k na storitvah kjer je najbolj pomembno. Ko pa zaženem nek test pa je vse oh in sploh čudovito, tud če je test narejen na serverju v jebenem Londonu. !? :mad:

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a atepej » 4. Feb 2016 ob 14:10

Je pač pri Googlu neki "kripnlo" in si naletel ravno tja
Slika

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 4. Feb 2016 ob 14:12

Youtube, Twitch in še cel kup spletnih strani? Močno dvomim, da je tle kriv samo Google ampak je nekaj drugega. Še celo komplet router sem snel dol, pa je še kar isto.

Uporabniški avatar
Ahiles
Nadebudnež
Prispevkov: 373
Pridružen: 14. Sep 2007 ob 14:35
T-2: Že imam
Paket: 90/20

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Ahiles » 4. Feb 2016 ob 14:21

Se men zdi al T2 jebe tujina? tko 5x na uro prekine promet in pade speed pod 1mb(tujina) če delam test v slo je ok 90 ?

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a atepej » 4. Feb 2016 ob 14:22

@ RejZoR http://www.internettrafficreport.com/ - če ti to kaj pomaga
Slika

Uporabniški avatar
Admiral
Faca
Prispevkov: 125
Pridružen: 1. Jun 2006 ob 14:37
T-2: Že imam
Paket: FTTH 100/10 all inclusive
Kraj: Koper

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Admiral » 4. Feb 2016 ob 14:24

Ja danes res heca.. opazam pri Googlu, Twitch..
Slika

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 4. Feb 2016 ob 14:28

Ahiles napisal/-a:Se men zdi al T2 jebe tujina? tko 5x na uro prekine promet in pade speed pod 1mb(tujina) če delam test v slo je ok 90 ?
Ne vem, sem ravno zarad tega probal SpeedTest s serverjem v Londonu in sem dobil boljše hitrosti kot pri testu s slovenskimi. Probam Youtube in twitch pa konstantno zmanjkuje bufferja in ko preverim prenos v Oknih mi javlja patetične hitrosti po 200kbps. Skor kot bi bil spet v času dual ISDN-ja...

Uporabniški avatar
Ahiles
Nadebudnež
Prispevkov: 373
Pridružen: 14. Sep 2007 ob 14:35
T-2: Že imam
Paket: 90/20

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Ahiles » 4. Feb 2016 ob 14:28

Jup tujina jebe na polno tud v diablo3 in wow k je ponavad 30 ms skače od 55-160ms tko da so neki ruti sfukan.

Zdele je spet prekinl in sem hitr en test naredu proti parizu Slika ul je možn da je začel testirat ko je spet začela povezava delovat ker je DL test delal ene 3 min.


Tole je pa par min kasnej k se je postavl nazaj Slika Tko da prihaja do prekinitev in takrat je hitrost pod 1mb.

Odgovori