Težave s hitrostjo....

Vse o T-2 internetu
Odgovori
rismondo
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 7. Feb 2016 ob 21:31
T-2: Že imam
Paket: giga

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a rismondo » 7. Feb 2016 ob 21:44

živjo. A mas se kdo probleme z internetom med gledanjem televizije? Naročen mam giga paket(optika), ampak na siolovih kablih tko da je linija 20/10 in kadar je pržgana televizija internet sploh ne dela, povezava kr skače od 18mb na 1mb oz se nizje in to vsakih 5 sekund, ping isto skače iz 5 na 300 pa nazaj in kar pomen da live streamov pa cesar kol sploh ne mors gledat, kaj šele če bi hotu kj preko interneta igrat. Predhodno smo bli pr siolu (se slab mesec nazaj) in je linija bla skos 20mb za internet ne glede na to kaj je blo s televizijo. Tukaj pa kot prvo sploh nimam polne linije(sm vidu da nism edini), pa kadar je tv pržgan internet kr počepne skor na 1mb brez razloga. K sm klicu na podporo pravjo da to tko pač je in da nč ne morjo, očitno njihov moto tako kot mora biti zelo dobro drži, moja linija je pa kot sinusoida in gre od 20 mb pa do 1mb na vsakih 5-10 sekund. :evil:
En kolega s t2ja mi je reku da lahko rečem da mi omejijo tv na okol 7 mb, kar nej bi blo čisto dovolj za tv, in naj bi tako internet normalno dela,l ko bi bila televizija prižgana, ampak ko sm to zahteval od t2 podpore mi je reku da to ni mogoče, pa čeprav mi je to povedal kolega ki dela na t2ju.(nevem zdej kdo me j**** v glavo :D ) A se da kj nardit? Ker men se zdi absurdno da optika 20mbs mi ne more zagotavljat normalnega gledanja tvja in ene konstante povezave za internet, sj mi je usen če ni 20 mb, sam da je skos neki ne pa da niha kot da bi bla na gugalnici. :jao:

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9111
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 7. Feb 2016 ob 21:50

ker si ona BRO priključku je pasovna širina omejena na 20/20, tv ti pokuri cca. 3Mb ... tako pač je. kot si že sam ugotovil.

rismondo
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 7. Feb 2016 ob 21:31
T-2: Že imam
Paket: giga

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a rismondo » 8. Feb 2016 ob 10:35

Nisi razumel problema, men linija počepne ko je tv pržgan, oz niha od 15 mb do 1mb in nazaj in to vsakih 10 sekund, in sočasno tudi ping skače, kar pomen da slika zmrzuje na vsakih 5-10 sekund če igraš kaj preko neta, pa vrjetno tut pri live streamih. Razumem da pade za par mega, ne pa da je nihanje za celotno povezavo 1x je linija 20mb , 10 sekund kasneje pa je 0.5mb al pa nc ne dela za par sekund potem je spet uredu za 5 sekund pa spet počepne. To ni normalno. Vse kar hocm je da mam konstantno za internet na voljo 10mb povezavo(od 20mb linije z optiko). Pa trenutno mamo samo en tv prkloplnjen, drugega sploh še nismo naštimal. In vrjetno če bi ga bi se pa vse sesedlo..

Pa povezava je 20/10 ne 20/20, kot me prepričuješ :)

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Skorc » 8. Feb 2016 ob 12:48

Prijavi napako na T-2. To je edina prava pot za odpravo napake :)
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
OmegaBlue
Navdušenec
Prispevkov: 619
Pridružen: 4. Sep 2009 ob 09:41
T-2: Še nimam
Paket: A1 Konkurenca ;)

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a OmegaBlue » 8. Feb 2016 ob 13:02

Zato se na optiki pač ne jemlje T2 BRO. (No ja tud baker je slaba izbira)

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 8. Feb 2016 ob 13:27

Pol bi jaz imel iste probleme ce prestopim k T-2? Trenutno sem pri telekomu, vendar optika ni ravno njihova....OŠO se mi zdi da je....kdo kaj ve o tem....trenutno res nimam nobenih problemov z raznimi nihanji hitrosti ali pingi....

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a atepej » 8. Feb 2016 ob 13:43

Storitve na OŠO so možne v:
  • Komen
  • Sežana
  • Ilirska Bistrica
  • Hrpelje-Kozina
  • Pivka
In ne ni isto, kot pa na BRO
Slika

rismondo
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 7. Feb 2016 ob 21:31
T-2: Že imam
Paket: giga

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a rismondo » 8. Feb 2016 ob 14:46

ja sj sm prjavu, oni pravjo da je napana na telekomu da jim linijo omejujejo, drugi pravjo drugo, 4x sm klicu in 4x sm dubu različne odgovore, zrihtal pa nc niso, niti model ne pridejo zamenjat nc. Za njih je to očitno kr vredu. Tko da se bom prvo pr enmu pozanimu k dela prou te modeme za t2 pa telekom pa bo povedu ce se jih da programirat da se omeji linija na tv pa ostalo za net (1x je neki podobnga govoru da se da) pol pa ponovno klicat pomoc in zahtevat da to nardijo..uglavnm pr sioulu nobenih problemov, tle pa sami problemi, tv steka , net steka 90% linije namest 100%, in vse to za 10€ cenej..

Faca baje je problem da nimajo ločeno interneta pa tvja, in k je tv przgan kr prevec linijo vzame na dolocene trenutno in takrt pac vse skup štekne za kksno sekundo(baje :D ). Sj ce bi mel pa ta giga paket na navadnih kablih bi bla povezava 200mb in neb blo vrjetno nobenga problema, tko pa očitno so. Pa nvem nekateri pravjo da je na sioulu zelo zanc slika, ampak men se ne zdi nic slabša kokr je na t2, pa še nč ni zaštekal, tuki pa tut tv učas zasteka, kot da zmanka povezavo pa je treba kliknt da se ponvno poveze, ampak support prav da to ocitno tut ni nc cudnga, js popravic povedan nobenmu ne priporocam t2ja, sami problemi, pa čeprou vidm da ga dost po forumih hvaljo. Mene je zelo razočaral.
Zadnjič spremenil rismondo, dne 8. Feb 2016 ob 14:54, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a atepej » 8. Feb 2016 ob 14:52

LLU, OŠO in BRO ni isto. Na prvih dveh je Multicasting (ima svoj van) na BRO je pa HLS.
Slika

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a g33k » 8. Feb 2016 ob 14:59

Ja res mi ni jasno zakaj se vsak ne pozanima prej kakšna je situacija na BROju predno sklene pogodbo. Potem so pa težave..
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a atepej » 8. Feb 2016 ob 15:08

V naročilnici jasno piše, da je v primeru BRO do 20/10
Slika

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 8. Feb 2016 ob 17:10

se pravi ce prav razumem na OŠO omrezjih naj ne bi bilo tezav pri bilokaterem ponudniku storitev

Uporabniški avatar
ciril88
T-2jevec
Prispevkov: 1016
Pridružen: 16. Apr 2009 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant 600/100
Kraj: Republika prlekija

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a ciril88 » 9. Feb 2016 ob 07:31

Kateri OŠO pa?
You Can Call Me Santa Claus
Slika

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 9. Feb 2016 ob 11:05

ciril88 napisal/-a:Kateri OŠO pa?
Obcina Zuzemberk...

cable guy
Model
Prispevkov: 328
Pridružen: 2. Dec 2014 ob 23:40
T-2: Že imam
Paket: Exyu iptv+Directtv+Verizon+Sky

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a cable guy » 29. Avg 2016 ob 21:31

Kaj za vraga se dogaja? 4 dni nas ni bilo doma...danes zalaufal modem in vse skupaj spet in evo:

Slika

Povezavo mam 20/2 in je delalo normalno vse.....zgoraj test je preko wifi, tv je ugasnjen....računalnik je oddaljen od modema oz te inbox skatle 5 cm torej izgovori alla je zid vmes itd itd ne pridejo v postev.

Lahko kdo pogleda prosim ....Robert,Twelwe,Slow?

Pogledal z wifi analyzerjem in sem na kanalu 1 sam samcat....., je pa taboljsi kanal. Torej? :nevem: :nevem:
"To Do is To Be" - Nietzsche

"To Be is To Do" - Kant

"Do Be Do Be Do" - Scooby Doo

Odgovori