Težave s hitrostjo....

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Skorc » 8. Dec 2012 ob 12:50

Tole mi je mal čudno - če bi bila napaka na kablovju oziroma motnje povzročene zaradi bližine električne napeljave, bi tudi promet znotraj LAN-a bil moten. To pomeni, da se motnje pojavijo na poti LAN - WAN. Vem, da je že oguljeno, ampak včasih resnično pomaga reset naprave. Ali pa ponovno naložiti firmware.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

MiHc
Znanec
Prispevkov: 92
Pridružen: 4. Jan 2008 ob 00:37
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA VDSL
Kraj: Begunje

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a MiHc » 8. Dec 2012 ob 12:56

Vem, da je že oguljeno, ampak včasih resnično pomaga reset naprave. Ali pa ponovno naložiti firmware.
Router je že bil resetiran in vse na novo nastavljeno, bom poskusil še s ponovno namestitvijo firmwarea.
Slika
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9116
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 8. Dec 2012 ob 15:11

si se kaj igral z nastavitvami mreznih kartic ? - speed & duplex

imas kable z tovarniškimi konektorji RJ45 ali si jih sam dajal gor ? če si jih sam dajal gor - vrstni red barv žičk ?

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Skorc » 8. Dec 2012 ob 15:54

V LAN-u mu, po negovih besedah dela OK. Torej nastavitve mrežne ter kablovje naj bi bilo OK.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

MiHc
Znanec
Prispevkov: 92
Pridružen: 4. Jan 2008 ob 00:37
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA VDSL
Kraj: Begunje

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a MiHc » 8. Dec 2012 ob 16:14

si se kaj igral z nastavitvami mreznih kartic ? - speed & duplex
Ne
imas kable z tovarniškimi konektorji RJ45 ali si jih sam dajal gor ? če si jih sam dajal gor - vrstni red barv žičk ?
konektorje sem sam namestil, barve so pa: belo-oranžna -> oranžna -> belo-zelena -> modra -> belo-modra -> zelena -> belo-rjava -> rjava
Slika
Slika

MiHc
Znanec
Prispevkov: 92
Pridružen: 4. Jan 2008 ob 00:37
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA VDSL
Kraj: Begunje

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a MiHc » 8. Dec 2012 ob 16:31

Po ponovnem resetu in namestitvi najnovejšega firmwarea je hitrost dostopa do interneta stabilna :D , vsaj po 5x merjenju (D: 3,85 Mbps, U: 1,02 Mbps)
Zdaj vse laufa na tovarniških nastavitvah, če ponovno vnesem vse parametre (spremenim SSID, nastavim geslo, dodelim IP glede na MAC naslov, ...) ali bo hitrost spet nihala ali je OK ponovno nastaviti?

@Skorc Hvala za nasvet, jst sploh ne bi pomislil na ponovno inštalacijo firmwarea :car:


Me pa še to zanima kako je možno, da je downloadana verzija (vsaj po imenu datoteke) enaka že prej nameščeni verziji 1.9.6.0, po namestitvi pa je navedena verzija 1.9.2.7, ki ima po številkah nižjo vrednost, v nastavitvah so pa vključene dodatne možnosti, ki jih prej ni bilo npr: IPv6, USB modem, ... Je OK pustiti to verziji nameščeno?
Slika
Slika

Uporabniški avatar
magecu
Faca
Prispevkov: 130
Pridružen: 3. Sep 2009 ob 21:06
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant (VDSL)
Kraj: Ljubljana Tržaška

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a magecu » 9. Dec 2012 ob 17:47

MiHc napisal/-a:Si bom še jst sposodil to temo :hudicek:

Problem pa imam pri dostopu do interneta preko Cat5 kabla, priklopljen je v router,
preko wifi so hitrosti OK, preko žične povezave pa hitrosti močno nihajo (merjeno preko arnes ndt)
znotraj lokalne mreže so hitrosti OK (prenos iz NAS diska na PC je 12 MB/s, če sta obadva preko kabla).

Je mogoče narobe, da sta kabla modem-router in router-PC nekaj metrov položena skupaj (kabel router-PC je dolg 11m),
ali je kriva bližina električne napeljave, mogoče router (ASUS WL-500g Deluxe)? :grrpc: :nevem:

Lp
Sem že videl probleme z UTP (ne oklopljeni) cat 5 kabli ob električni napeljavi in to celo pod 3 m dolžine.
Lahko je tudi kaj narobe na konektorjih ali poškodba kje na liniji, ker je bil kabel priščipnjen/preostro zvit.

Vsekakor se ti splača poskusiti z drugim kablom. :)

MiHc
Znanec
Prispevkov: 92
Pridružen: 4. Jan 2008 ob 00:37
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA VDSL
Kraj: Begunje

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a MiHc » 9. Dec 2012 ob 18:41

Sem že videl probleme z UTP (ne oklopljeni) cat 5 kabli ob električni napeljavi in to celo pod 3 m dolžine.
Lahko je tudi kaj narobe na konektorjih ali poškodba kje na liniji, ker je bil kabel priščipnjen/preostro zvit.

Vsekakor se ti splača poskusiti z drugim kablom. :)
Težavo mi je uspelo rešiti, je bil očitno res router potreben spomladanskega remonta :D
Slika
Slika

nbicek
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 22. Dec 2007 ob 23:49
T-2: Že imam
Paket: 20/1

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a nbicek » 14. Dec 2012 ob 01:08

Zdravo
Zanima me, če mi lahko kdo pove, kaj se dogaja zadnjih nekaj dni s t-2 omrežjem. Sem iz Škofje Loke in sem priklopljen preko bakra. Naročeno hitrost imam 20/1. Zadnjih nekaj dni imam težave s povezavo. Večkrat na dan (1-2x na uro) mi prekine povezavo za kakšne pol minute. Vedno se samodejno poveže nazaj, če sam kliknem iskanje pa se poveže nekoliko hitreje. Ravnokar sem opravil speedtest na t-2 in mi kaže hitrost 8,29 Mbit/s downloada in 1 Mbit/s uploada. Kaj je narobe z downloadom? Doma glede povezane nisem spreminjal nič, le enkrat sem resetiral modem, kar pa ni odpravilo težave. Vezavo imam direktno brez routerja.

Hvala za odgovor.

LP

Nejc

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 14. Dec 2012 ob 07:22

V omenjenem kraju ni nič javljeno, da bi bilo narobe.

Torej je mogoče zadeva samo na tvoji parici, svetujem ti da prijaviš napako.

S1m0n
Uporabnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 19. Apr 2007 ob 20:41
T-2: Že imam
Paket: 10Mbs /1Mbs

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a S1m0n » 15. Dec 2012 ob 23:54

Tudi pri meni se je podobno dogajalo s prekinjanje a se je umirilo zdaj se mi dogaja, da pade hitrost 10/1 na maks 3/1 a čez čas pride na normalno hitrost pa vedno se dogaja proti večeru (med 20 in 24 uro) podobno je bilo s prekinjanjem povezave.

smesko23
Faca
Prispevkov: 170
Pridružen: 9. Sep 2010 ob 10:35
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant HBO - FTTH
Kraj: Škofja Loka

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a smesko23 » 16. Dec 2012 ob 11:14

v Skofji loki vse dela..... vsaj meni
Slika

kurkoff
Novinec
Prispevkov: 22
Pridružen: 15. Apr 2012 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: King

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a kurkoff » 28. Dec 2012 ob 14:40

Od sem na optiki in imam FTTH "stikalo" imam probleme z torrenti. Klient lahko istočasno "vleče" le od 20 sejalcev naekrat. Posledično ne pridem na hitrost, katera je mogoča (100Mb/s). Na tehnični podpori pravijo, da je kriv Innbox, po moje je pa "fora" v nastavitvah do katerih (zanekrat) še ne morem. Dostop to stikala po nekoč urejen preko servisnih strani, do takrat se pa....

Slika

Ruckus
Uporabnik
Prispevkov: 42
Pridružen: 11. Maj 2012 ob 13:12
T-2: Že imam
Paket: T4 100/20

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Ruckus » 28. Dec 2012 ob 16:06

Prestavi na bridgan port (pri meni je to port 2) na Inboxxu da si povezan direktno na internet.

kurkoff
Novinec
Prispevkov: 22
Pridružen: 15. Apr 2012 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: King

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a kurkoff » 28. Dec 2012 ob 16:50

Je že priklopljen na port2. Ampak tudi če ga dam kam drugam ni neke razlike.

Odgovori