DNS DDoS ojačitveni napadi

Vse o T-2 internetu
PetavTrnu
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 16. Maj 2013 ob 08:45
T-2: Že imam
Paket: 4/1Mbps

Re: DNS DDoS ojačitveni napadi

Odgovor Napisal/-a PetavTrnu » 17. Maj 2013 ob 18:19

A BEFSR81 se kvalificira v T-2 varnostne standarde? Lahko kdo testira? BEFSR41 je podobna zadeva, mogoče jih je več v uporabi.

Sicer pa bi lahko poleg pavšalne novice glede novih varnostnih zahtev uporabnike bolj natančno informirali o tem, kateri usmerjevalniki so ustrezni za nadaljno uporabo v T-2 omrežju.

Frenky
Faca
Prispevkov: 140
Pridružen: 12. Nov 2006 ob 21:37
T-2: Že imam
Paket: T-4 GIGA - Optika
Kraj: Ljubljana

Re: DNS DDoS ojačitveni napadi

Odgovor Napisal/-a Frenky » 19. Maj 2013 ob 12:24

Pred šestimi leti ali več, ko sem prešel na T-2, sem si nabavil router BEFSR 41, ker stari router ni bil dovolj zmogljiv za večje hitrosti.
Takoj v začetku sem imel velike težave z njim. Servis mi ga je menjal kar nekajkrat.
S Paškotom je bilo dogovorjeno, da na T-2 opravijo testiranje v kombinaciji z BEFSR 41. Žal za rezultate njihovega testiranja ne vem.
Servis pa mi je sam zamenjal router z WRT 54GC, ki mi je na T-2 brezhibno deloval do lanskega leta, ko je crknil.
To je pomenilo, da se router BEFSR 41 nikakor ni ujel z T-2-jevim omrežjem.

PetavTrnu
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 16. Maj 2013 ob 08:45
T-2: Že imam
Paket: 4/1Mbps

Re: DNS DDoS ojačitveni napadi

Odgovor Napisal/-a PetavTrnu » 19. Maj 2013 ob 17:44

Mhm, zanimivo. Le kaj pa je pri tem routerju povzročalo konflikte? In zakaj pri drugih ponudnikih ni podobnih težav z združljivosto? Saj ne vem, mogoče so. Še v to se ne bom poglabljal, ampak dejte no T-2, zlistajte seznam 10 naprav (model in proizvajalca), ki lepo tečejo v omrežju, vsaj neuradno. 5 brezžičnih in 5 žičnih, da ima človek širši repertoar na izbiro. Pa še dodatno kakšnega iz serije z osmimi lan priključki. Ne vem no, občutek imam, da ker ste vsi izbrali isti prašek, pralni stroj in avto, tiste ki se vrtijo vsak dan v oglasih, boste pa še Belkinov brezžični usmerjevalnik. Vedno bolj sem prepričan, da sem edini vesoljc, ki ima probleme z dostopom na T-2 omrežje.

In končno, zakaj pa še meni serviser ne prinese novega usmerjevalnika, tako kot ga je Frenkyju?

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2083
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: DNS DDoS ojačitveni napadi

Odgovor Napisal/-a NoName » 19. Maj 2013 ob 18:37

Evo... na strani za preverjanje (http://www.rula.net/dnscheck.php) sem dodal še povezavo, ki, v primeru, da obiskovalec uporablja IPv6 tudi povezljivost. svetuje obisk IPv4-only strani, saj gre v IPv6 svetu v 99,9% primerov za 'end2end' povezljivost med odjemalcem in strežnikom - NAT66 še nisem zasledil v praksi...

PetavTrnu, kot sem že napisal, moj glas za Mikrotik opremo (če rabiš osnoven router z wifi-jem, poskusi z RB951; če rabiš giga porte, RB951G; če si še malo bolj pri denarju, RB2011UAS-2Hnd-IN), opcij pa je seveda več...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Frenky
Faca
Prispevkov: 140
Pridružen: 12. Nov 2006 ob 21:37
T-2: Že imam
Paket: T-4 GIGA - Optika
Kraj: Ljubljana

Re: DNS DDoS ojačitveni napadi

Odgovor Napisal/-a Frenky » 19. Maj 2013 ob 18:42

Meni je router zamenjal servis na Avteri, ker sem ga kupil pri njih (zamenjali ga 4x v nekaj mescih - petič dobil WRT 54GC).
Njihov serviser bil tudi pri meni doma, ker mi niso verjeli glede nastavitev.
Z njimi sem kar lepo sodeloval in jim lepo razložil moj problem.

okliric
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 29. Maj 2013 ob 22:01
T-2: Že imam

Re: DNS DDoS ojačitveni napadi

Odgovor Napisal/-a okliric » 29. Maj 2013 ob 22:16

ali mi lahko kdo pomaga?
T-2 me opozarja, da imam neke DNS DDoS ojačitvene napade. Zaenkrat jih nismo uspeli odpraviti...!
Imam ruter Isus RX3041. Ima kdo tudi tak ruter in bi mi lahko povedal kaj moram spremeniti, da bo OK?
Hvala
lp

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8473
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: DNS DDoS ojačitveni napadi

Odgovor Napisal/-a kitl » 29. Maj 2013 ob 22:49

Kje pa te to opozarja? Ponavadi pomaga, da greš offline z modemom za par uric ko te ne bo doma.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2083
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: DNS DDoS ojačitveni napadi

Odgovor Napisal/-a NoName » 29. Maj 2013 ob 22:57

kitl ne širi krive vere!

okliric, poskusi z nadgradnjo programske opreme usmerjevalnika. Če že imaš zadnjo verzijo, preveri, kako je stanje požarne pregrade na usmerjevalniku... Na koncu koncev pa je 'workaround' s tem, da preusmeriš udp/53 promet na neobstoječ host na tvoji lokalni mreži... če gre za starejši usmerjevalnik pa priporočam zamenjavo. T-2 na poslovalnicah prodaja Belkin usmerjevalnike, ki nimajo te ranljivosti, delujejo pa tudi kakšni Mikrotiki, Netgeari, ...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8473
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: DNS DDoS ojačitveni napadi

Odgovor Napisal/-a kitl » 29. Maj 2013 ob 23:08

Preprost nasvet, ki deluje. Psokusi pa povej, če je pomagalo. Še vedno pa me zanima kje T2 to opozarja?
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2083
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: DNS DDoS ojačitveni napadi

Odgovor Napisal/-a NoName » 29. Maj 2013 ob 23:24

kitl, to ti je isto, kot da rečeš, da se vsak dan vsedeš v avto, pa ker nimaš opranih šip, povoziš mačka... tvoj predlog je, pač mej 24 ur avto v garaži, moj pa je, pelji avto v avtopralnico, če ne bo pomagal, ga daj na servis, če to ne bo pomagal, daj glavo čez okno, če to ne bo pomagal, zamenjaj avto.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8473
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: DNS DDoS ojačitveni napadi

Odgovor Napisal/-a kitl » 29. Maj 2013 ob 23:40

Lej človeku sem dal poceni nasvet pa nej proba košta ga nič, če ne bo delovalo pač ne bo. Še vedno pa ne vem kako T2 to obvešča uporabnika?
Slika


Lp, Kitl

PetavTrnu
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 16. Maj 2013 ob 08:45
T-2: Že imam
Paket: 4/1Mbps

Re: DNS DDoS ojačitveni napadi

Odgovor Napisal/-a PetavTrnu » 30. Maj 2013 ob 00:23

okliric napisal/-a:ali mi lahko kdo pomaga?
T-2 me opozarja, da imam neke DNS DDoS ojačitvene napade. Zaenkrat jih nismo uspeli odpraviti...!
Imam ruter Isus RX3041. Ima kdo tudi tak ruter in bi mi lahko povedal kaj moram spremeniti, da bo OK?
Hvala
lp
Če prebereš moj prvi prispevek na prejšnji strani v tej temi, pravzaprav na tem forumu, boš videl, da imaš enak problem. Ja, tudi tem asusom se je na bolhi zvišala prodaja.

@NoName, vidim da že razpolagaš s še svežo interno informacijo glede Netgear naprav.
@kitl, T-2 pač stopi v kontakt z naročnikom problematičnega priključka.

PetavTrnu
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 16. Maj 2013 ob 08:45
T-2: Že imam
Paket: 4/1Mbps

Re: DNS DDoS ojačitveni napadi

Odgovor Napisal/-a PetavTrnu » 4. Jun 2013 ob 22:08

Dodatna informacija glede usmerjevalnikov D-Link DIR-100 in razreševanjem dns zahtevkov. D-Linkov oddelek za podporo uporabnikom deluje odlično in korektno. Kmalu po javljeni napaki na njihovih servisnih spletnih straneh ter podrobnejši obrazložitvi težave, sem prejel email s strani produktnega vodje za naše območje. Ta je pojasnil, da proizvajalec zagotavlja popolnoma izpravno delovanje teh usmerjevalnikov, kar potrjujejo tudi testi s terena. S posodobitvijo programske opreme različice 1.13EU so vse težave okoli dns prometa odpravljene. Pri moji napravi gre verjetno za okvaro, ki je nastala že pri proizvodnji, vendar pa v času po nakupu ni bila problematična zaradi drugačnih varnostnih zahtev v omrežju. Pri pooblaščenem serviserju lahko tako zamenjam napravo z novo.

Pri D-Linku zatrjujejo, da gre za redko strojno napako in glede na to, da ni bilo drugih pritožb nad modelom DIR-100, lahko sklepamo, da to drži. Neuradno uradno torej, usmerjevalnik D-Link DIR-100 z naloženo zadnjo različico programske opreme izpolnjuje vse zahteve za delovanje v T-2 omrežju.

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2083
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: DNS DDoS ojačitveni napadi

Odgovor Napisal/-a NoName » 5. Jun 2013 ob 02:28

Malce me bega, kako programska ranljivost (kar odprt DNS razreševalni strežnik pač je) nastane strojna pomanjkljivost, ki se je manifestirala na najverjetneje eni izmed nekaj tisoč naprav istega modela že ob 'rojstvu' same naprave...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

GregecSLO
Navdušenec
Prispevkov: 638
Pridružen: 29. Sep 2009 ob 18:29
T-2: Že imam
Paket: 20/10

Re: DNS DDoS ojačitveni napadi

Odgovor Napisal/-a GregecSLO » 5. Jun 2013 ob 09:37

Ne rabi te begat.
To je navaden BS, ker strojna oprema z DNS nima NIČ :)
Se pa znebijo uporabnika na HD hehe

Odgovori