čudni čudni problemi

Vse o T-2 internetu
skydancer
Uporabnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 29. Avg 2006 ob 16:51
T-2: Že imam
Paket: 4/512 + TV + TEL
Kraj: Slovenska Bistrica

Odgovor Napisal/-a skydancer » 14. Sep 2006 ob 09:03

Ok, stvar je zdaj nekako taksna: vceraj je bil pri meni t-2 mojster, zmeril linijo pa to, modem se max 11mbit/704kbit poveze. Razmerje signal/sum (mensezdi da je to rekel:) je bil malo slabsi, so profil nekaj spreminjali, zdaj je rekel da je ok in da linija ne bi smela padati. Ok, super. Nato zvecer priklopim drug router (prejsni je spet prekinil linijo-samo router ni deloval, sama linija je). Dela vse ok. Zazenem download iz namiznega pcja, vse okej. Zazenem download iz prenosnika, puf, router pade, ampak se cez 3s vzpostavi nazaj. Probam se 1x, isto. Probam 10x, isto. Potem sem namizni racunalnik priklopil direkt na vood, namiznega pa na routerju pustil (zaradi wlana). Deluje. Cez noc pustil azureusa, zjutraj vse ok deluje. Torej, nauk: definitvno je problem v routerju, ampak da bi se kr 2sesuvala ki drugace delata brez blema? Mimogrede, ta novi router mi je posodil nekdo ki ima 10/1 linijo pri t-2. Zdaj, ce se jaz ne motim...ko sem z obema racunalnikoma priklopljen na router, imata oba enak IP. mozno to? Sam IP mrezne kartice je valda drugacen, ampak whatsmyip.com prikaze enak IP (ni se mi dalo danes se 1x preverit ker je prevec dela z zicami:). Ce je namizni priklopljen na vood in prenosni na router, je IP drugacen. A bi lahko bila tukaj kje fora? Problem zdaj je namrec, da ne morem do mreze dostopat, ce je namizni PC na voodu, pri prenosniku pa samo wlan pride v postev. Kaj narediti?

Uporabniški avatar
Jerry
Legenda
Prispevkov: 1068
Pridružen: 22. Jun 2006 ob 17:11
T-2: Že imam
Paket: VDSL:10/2+IPTV
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jerry » 14. Sep 2006 ob 10:18

ip kle nima veze. ce sosedu dela ruter pomeni da ti nekaj nimas ok nastiman... ker ce ti ko si prklopu direkt na vood ni padla linija t-2 nima kej kle.. a si mogoce naviruseran? mas kak AV?

p.s.: to bi moral probat predn si tehnika klical... kot zdej ugotavlas za brezveze... pol se pa zadrzujejo pri takih k ni treba :D imo
SpaceInvader!
Slika

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Odgovor Napisal/-a Skorc » 14. Sep 2006 ob 10:24

Ja, tako ... dva različna IP naslova. Zakaj? Ti nimaš naročenega statičnega IP (v nasprotnem primeru sploh ne bi mogel izvest "test" v taki kombinaciji), vsaka naprava (PC oziroma router) dobi svoj enoznačen IP naslov. Na notranji strani omrežja, za routerjem pa PC-ji dobijo (ali pa sam določiš) IP naslove iz drugega naslovnega prostora, tako imenovanega privatnega IP naslovnega prostotra (pri domačih routerjih je praviloma iz nabora 192.168.x.x), ki ni routable, se ne more pojaviti v zunanjem delu omrežja. Router naredi NAT preslikavo (Network Address Translation) kar pomeni, da se vsi odjemalci navzven predstavijo z istim "imenom" - isto IP številko. V tvojem primeru je to številka, ki jo je dobil router od DHCP strežnika na T-2 mrežju

Zagotovo je problem na strani routerja - problemi N hkratnih povezav, ki se ustvarijo ob DL z naših priljubljenih strani :wink: Zanimivo je to, da je le par tisočakov razlike v ceni med kvalitetnimi in "kvalitetnimi" routerji. Lahko prišparaš par tisočakov in hkrati pridobiš en kup preglavic. :wink:
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

skydancer
Uporabnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 29. Avg 2006 ob 16:51
T-2: Že imam
Paket: 4/512 + TV + TEL
Kraj: Slovenska Bistrica

Odgovor Napisal/-a skydancer » 14. Sep 2006 ob 11:09

ehm, nazadnje ko sem preveril je bil netgear 824 eden boljsih routerjev, kar dokazuje tudi s ceno ki je bila takrat preko 40tisocakov. Tud drug router ki sem ga sprobal spada v visji razred kakovosti. Tako da tole odpade, da je slab router. Sem danes probal se linksys pa levelone, pa vseposod enako. Cudno ne?

Odgovori