čudni čudni problemi

Vse o T-2 internetu
skydancer
Uporabnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 29. Avg 2006 ob 16:51
T-2: Že imam
Paket: 4/512 + TV + TEL
Kraj: Slovenska Bistrica

čudni čudni problemi

Odgovor Napisal/-a skydancer » 13. Sep 2006 ob 09:10

skratka, imel sem pač težave s t-2 kot velika večina, zdaj pa se pojavlja prav zanimiv problem. Včeraj so mi vklopli 8/1 linijo, sem bil skeptičen da bo zdržala. Pustim čez noč pač DL (torrent), zjutraj pogledam, stvar še vedno deluje. Super si mislim, pa mimogrede še pošto pogledam. To pa ne deluje. Tudi brskanje po internetu ne...kako je to mogoce? Azureus pa je se kr naprej lepo dol vlekel. Po resetu routerja zadeva spet deluje, čez 2min spet neha. Po par "resetih" zadeva deluje.
Še bolj zanimivo...na prenosniku potegnem dol SP2 za XP z downthemall v firefoxu. Zacne, hitrost se dvigne na cca 900kb/s, nakar crkne. Linija povsem pade, potreben reset routerja. Ce povsem enako datoteko potegnem dol na namiznem računalniku, zadeva deluje brez težav. Enak server, enak program, enaka datoteka. Seveda sumim router, ampak je prej dobro leto pri ADSLju delal brez kakršnihkoli težav. Se komu kaj sanja?

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a oyoy » 13. Sep 2006 ob 09:48

pri siolu je router prebavljal kakšen paket?
najprej sem pomislil, da bi lahko bil problem v prevelikem številu sočasnih povezav, ki jih router ne zmore.
ko stvar pade, se lahko povežeš na router? če je odgovor ne, potem je krivec router. preveri v routerju, če imaš možnost nastavljanja (pri meni to zgleda kot IP Filter Settings=> Maximum Ports). sicer zmanjšaj nastavitev v azureusu.
Zadnjič spremenil oyoy, dne 13. Sep 2006 ob 09:49, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 13. Sep 2006 ob 09:48

mogoce imas svoh router pa enostavno ni zmozen prebavljat te hitrosti. kaksen model pa imas routerja :?
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
Jerry
Legenda
Prispevkov: 1068
Pridružen: 22. Jun 2006 ob 17:11
T-2: Že imam
Paket: VDSL:10/2+IPTV
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: čudni čudni problemi

Odgovor Napisal/-a Jerry » 13. Sep 2006 ob 10:02

skydancer napisal/-a:skratka, imel sem pač težave s t-2 kot velika večina
Tole lih ni resnica... vi z tezavam ste v majnsini prej...

P.S.: a mas upisane dns? se posebi ce IE uporablas.... ker v temu primeru ti torrent lhk dela http pa ne. To bi mogl vsaj resit browsing. Drgac pa ja prever ruter.
SpaceInvader!
Slika

skydancer
Uporabnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 29. Avg 2006 ob 16:51
T-2: Že imam
Paket: 4/512 + TV + TEL
Kraj: Slovenska Bistrica

Odgovor Napisal/-a skydancer » 13. Sep 2006 ob 10:23

no, se opravicujem, pac ljudi ki jih jaz poznam in ce sklepam po forumih sem pac predvideval da nas je v vecini takih s tezava, nisem nic slabega mislil.

router je netgear 842 maxrange, pri siolu je 1/256 prebavljal. Zanimivo je da je naprej pri t-2 brez težav 4/512 prebavljal, nakar so se začele težave (po cca 10dneh) ko je linija povsem padla. Tudi na tehnični pomoči so mi rekli da vidijo da linija ful niha. A sploh lahko router to povzroci? Problem je da imam preko wlana tole narejeno, bom probal direkt v vood al kaj ze je namizni pc priklopit pa tam probat. DNSji so vpisani. Hm, ja, mislil da do routerja ne morem dostopat ko se linija zrusi, bom probal to veckrat naredit pa bom videl. Router sem fleshal z zadnjim firmwareom, veckrat resetiral, itd...bom probal si sposodit drug router pa bomo videli.

hvala za pomoc

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 13. Sep 2006 ob 10:26

do routerje lahko komot dostopas tudi ko ti net ne dela vsaj jaz lahk
:wink:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
Palček
Faca
Prispevkov: 160
Pridružen: 2. Jun 2006 ob 13:43
T-2: Že imam
Paket: 10/10 - optika
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Palček » 13. Sep 2006 ob 10:35

skydancer napisal/-a:no, se opravicujem, pac ljudi ki jih jaz poznam in ce sklepam po forumih sem pac predvideval da nas je v vecini takih s tezava, nisem nic slabega mislil.
Malo offtopic ampak vseeno. Se zavedaš, da pride večina ljudi na forum ravno zato, ker imajo težave in bi jih radi rešili. Tisti, ki jim stvari delujejo OK, jih pač uporabljajo in imajo nasmeh na ustih. Ne hodijo na forume, če jim ravno ni to 'fetiš'. :D
Slika

skydancer
Uporabnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 29. Avg 2006 ob 16:51
T-2: Že imam
Paket: 4/512 + TV + TEL
Kraj: Slovenska Bistrica

Odgovor Napisal/-a skydancer » 13. Sep 2006 ob 10:38

itak da se da do routerja dostopat ce net ne deluje, ampak ce se jaz spomnim pravilno, ko pade linija, do routerja ne morem dostopat, oz ce router ugasnem in ponovno prizgem zadeva zacne delovati.

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 13. Sep 2006 ob 10:49

hm... peli na servis mogoce bi nadgradnja firmwareta pomagala :?
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a oyoy » 13. Sep 2006 ob 11:01

skydancer napisal/-a: Hm, ja, mislil da do routerja ne morem dostopat ko se linija zrusi,
očitno se ti ne zruši linija, ker praviš da azureus dela, ampak podleže router. kot si že napisal, če imaš možnost, probaj z drugim.
naredi še en test, da izločiš kot krivca azureus. izklopi azureusa in pojdi na http://www.t-2.net/test/ ter dl-jaj testno datoteko. če se težava ponovi pomeni, da tvoj router ne prenese 8 mega hitrosti.
Slika

skydancer
Uporabnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 29. Avg 2006 ob 16:51
T-2: Že imam
Paket: 4/512 + TV + TEL
Kraj: Slovenska Bistrica

Odgovor Napisal/-a skydancer » 13. Sep 2006 ob 11:14

ne, kot pravim, z namiznega pcja lahko dljam po 900kb pa siba...tud ne prenosniku sem vceraj z ftpja dljal, preko 900kbps...pa dela eno uro, verjetno bi tud vec. res ne vem kje je tezava.

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a oyoy » 13. Sep 2006 ob 11:29

se pravi ti imaš problem samo z 1. računalnikom, ostali delajo ok? ko se ti "sesuje", ne moreš na net in do routerja samo na tem compu ali na vseh? da ni kaj narobe z mrežno kartico.
Slika

skydancer
Uporabnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 29. Avg 2006 ob 16:51
T-2: Že imam
Paket: 4/512 + TV + TEL
Kraj: Slovenska Bistrica

Odgovor Napisal/-a skydancer » 13. Sep 2006 ob 13:17

ne, ni tezava samo v enem pcju. Skratka, meni linija pade, ce poklicem na tehnicno podporo mi rece da linija ful niha. Lahko to router povzroci? Najbrz ne. Moja teorija gre nekako takole: linije pade in traja recimo nekaj sekund da se spet dvigne gor. Router tega ne "zazna" pravilno, zato internet stekne. Po resetu routerja, spet dela normalno. Ko bo naslednjic steknil, bom probal pa samo modem al pa vood resetirat, pa ce se linija vzpostavi, potem router najbrz ni kriv?

Uporabniški avatar
Jerry
Legenda
Prispevkov: 1068
Pridružen: 22. Jun 2006 ob 17:11
T-2: Že imam
Paket: VDSL:10/2+IPTV
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jerry » 13. Sep 2006 ob 13:40

prklop mimo ruterja...
SpaceInvader!
Slika

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a oyoy » 13. Sep 2006 ob 22:29

še vedno iz tvojih postov ne moremo izločiti azureusa kot potencialnega povzročitelja. ti router frizne tudi, če je azureus ugasnjen?

off topic

iz katerega konca sl. bistrice si? oz. koliko si od centrale, da ti linija tako niha? kaj centrala je pri pošti al je kje drugje?
Slika

Odgovori