VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Vse o T-2 internetu
Odgovori
morosito
Znanec
Prispevkov: 75
Pridružen: 1. Maj 2013 ob 04:01
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega
Kraj: Capodistria

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a morosito » 6. Feb 2018 ob 10:25

Ljubljana vič...tam notri v neko ulico ki so vrstne hisice...sem samo sprobal da vidim ce je res vdsl tako mrtev kot pravijo ali je samo mentalno omejen. Ker te hitrosti so res dobre...

morosito
Znanec
Prispevkov: 75
Pridružen: 1. Maj 2013 ob 04:01
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega
Kraj: Capodistria

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a morosito » 23. Feb 2018 ob 18:03

Slika


FTTC 70m od centrale + 20m do 7 nadstropja v bloku
ISP: wind infostrada paket 17.90€/mesečno

VDSL2 Supervectorin profil 35B
Modem Router: Fritz!box 7590 z beta firmware labor 6.98
Hitrost: 215/21

kaj ga dela....pozna kdo lokacije v glavnih mestih v Lj kamor je možen probat tale nov supervectoring profil 35 ?
prinesem svojega 7590 za test :)

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 23. Feb 2018 ob 18:14

Misliš da T2 tega še ni sprobal ?

Glavni razlog je cena tega modema.

morosito
Znanec
Prispevkov: 75
Pridružen: 1. Maj 2013 ob 04:01
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega
Kraj: Capodistria

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a morosito » 23. Feb 2018 ob 18:54

Ce bi mi vdsl2 lahko sel 200/20 bi sigurno dal 270€ Za ta AiO modem router...pa sebi se izognil tisti 4 naprav ki ti t-2 da v hiso

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 23. Feb 2018 ob 21:25

Ti bi že dal, 90% ostalih ljudi pa nebi! Pa da ti ga še strela poči poleti, boš dal še 1x 270eur ?

morosito
Znanec
Prispevkov: 75
Pridružen: 1. Maj 2013 ob 04:01
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega
Kraj: Capodistria

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a morosito » 23. Feb 2018 ob 22:32

Glej jaz zivim v ankaranu..strele so pokale nikoli ni nic crknilo...se imam 3m steber in napajano dvb-t2 uhf anteno in vhf anteno, nobena zascita. Hisa je izpostavljena mocnim jugo zahodnikom in burji...30 let ni bilo nic...tako da kaj ima sploh veze strela clovek ? Get a life stari....

In prosim negaj polnit temo s tvojimi neumnimi in nepotrebnimi komentarji ker tu ne govorimo o nekih silah ampak o dejanju...nekdo bi te moral banat iz tega foruma ker si totalno nekoristen in nesposoben clovek zato od*ebi ze enkrat in pusti me pri miru



EDIT by Mod.: KLETVIC NE PIŠEMO !

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a starfotr » 24. Feb 2018 ob 14:04

Tebi nikoli nič ne skuri, nekateri pa tako pogosto menjajo modem, da se še prah nima časa prijeti nanj. Četudi se prime, nato gre dol, ko užge strela.

Tako, da o tem, kdo bi koral kga banat iz foruma... Nivo tvoje komunikacije je na dnu.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 24. Feb 2018 ob 17:43

morosito napisal/-a: ....
Dragi moj, ko boš ti delal 7 let ne terenu kot omrežni tehnik T2, se pa oglasi .... Bolje da ne veš koliko jaz poznam xdsl tehnologijo in občutiljivosti bakra na strelo. Zamenjal sem toliko modemov da si ti ne predstavljaš.
In prosim ne piši kletvic.

morosito
Znanec
Prispevkov: 75
Pridružen: 1. Maj 2013 ob 04:01
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega
Kraj: Capodistria

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a morosito » 26. Feb 2018 ob 00:21

ma ti ves moj klinac....si testiral profil 35? aja...prevec drag router za tvoje zepe....ma bogi

morosito
Znanec
Prispevkov: 75
Pridružen: 1. Maj 2013 ob 04:01
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega
Kraj: Capodistria

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a morosito » 26. Feb 2018 ob 00:25

starfotr napisal/-a:Tebi nikoli nič ne skuri, nekateri pa tako pogosto menjajo modem, da se še prah nima časa prijeti nanj. Četudi se prime, nato gre dol, ko užge strela.

Tako, da o tem, kdo bi koral kga banat iz foruma... Nivo tvoje komunikacije je na dnu.
ta pravi se oglasa....jaz pokazem test 35 profila na vdsl da lahko gre zelo dobro....tip mi zanicuje poste da sem kreten ker imam tak router....ma caki malo? kdo je on tu da mi bo zaniceval moje teste in poste?

aja pa hvala za opozorilo....ocitno je tu nek rezim hlapcev...ena mentaliteta. cim pride neki ki zna malo vec pa je banan....e moji severnjaki...hlapci...uzivajte v vasem omjenem svetu. adijo

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a g33k » 26. Feb 2018 ob 00:51

Huh? :roll:
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 26. Feb 2018 ob 09:12

morosito napisal/-a:ma ti ves moj klinac....si testiral profil 35? aja...prevec drag router za tvoje zepe....ma bogi
Ja drag router je za večino uporabnikov in tudi za T-2. In kaj je ta profil 35 a je to od Telekom, T-2 al od modema?
edit: pozabi za profil sem našel VDSL2 prifilizacijo.

Sicer glede na tvoje poste obvladaš segment, ampak mislim, da moraš bit malo bolj umirjeno naravnan v kolikor nekdo kaj napiše s čimer se ne strinjaš. In tudi v kolikor se ne držiš pravil požret kakšno opozorilo.
Drugače pa specifično tebi je en drug moderator stisnil opozorilo zaradi načina pisanja.


Kar se tiče fritzbox sem ga tudi sam imel, ker me je pač zanimalo delovanje na lokaciji kjer je porazna linija(2km izmerjene oddaljenosti po kablu).
Zadeva je sicer malenkost bolje, kar se tiče samih specifikacij se nisem poglabljal. Edino kar je bilo opazno je, da je linija bila bolj stabilna(nihanje hitrosti pri prenosu je bilo manjše),
sam prenos podatkov pa nič kaj boljši.

Veron
Navdušenec
Prispevkov: 642
Pridružen: 17. Apr 2006 ob 13:40
T-2: Že imam

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a Veron » 26. Feb 2018 ob 09:34

Sicer tudi jst bi plačal teh 300eur za boljši modem, če bi dosegal večje hitrosti.

Zakaj se ne ponudi neke vrste nadgradnja, da uporabnik sam kupi modem v prosti prodaji (lastniško), T-2 kot operater pa posodobi FW toliko, da bodo nastavitve čim bolj optimalne za njihovo omrežje. (če je težava v ceni modema in skurjenih napravah)
Koliko razumem vaš pogovor, se je zadeva že testirala in je celo stabilnejša in ponuja višje hitrosti, ampak edina ovira je bila cena modema. Te težave se da rešit na omenjen način.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 26. Feb 2018 ob 09:47

Koliko vem je odgovor bi nazadnje ta, da to ni tehnično izvedljivo, saj ne bi delovale storitve(telefonija, televizija) tako kot delujejo na sistemsko podprti opremi.
Finančni vložek, pa naj bi bil prevelik, da bi za naprave AIO, ki se lahko priklopijo na parico delali support.

Veron
Navdušenec
Prispevkov: 642
Pridružen: 17. Apr 2006 ob 13:40
T-2: Že imam

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a Veron » 26. Feb 2018 ob 09:54

Torej nam ne ostane drugega, da čakamo T-2 optiko, ki bi jo po pogodbi morali dobiti že 2013 :D

Odgovori