Iskratel innbox V50-U, V60-U, F60, G78, G64, G68, U92

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Iskratel innbox V50-U

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 11. Dec 2013 ob 14:19

Pygmalion napisal/-a:
MrTwelveTrees napisal/-a:potem pa pokliči v poslovalnico in prosi, da dobiš nazaj stari model modema + router + vmesnik za telefon (če imaš telefonijo), boš pa tako imel 3 škatlice.
Že prej sem imel tri škatle (stari modem + svoj router + isdn vmesnik) in spet imam tri škatle (novi modem + svoj roter + isdn vmesnik). Samo da je novi modem z zaklenjenim (torej neuporabnim) routerjem precej večji. Za mene je torej to korak nazaj.

Seveda ne bi nič rekel, če bi tako bilo pri ostalih ponudnikih, dejansko je pa tako, da sem tako pri očetu kot pri tastu (ki sta oba pri drugih, a različnih ponudnikih) naštimal vse potrebno sam. Pa nisem računalničar.

Zakaj je odprti router dober za vse meni znane ponudnike interneta/TV/etc. RAZEN za T-2? Paranoja?
kot je ze bilo napisano, lahko dobiš router posebej in ga nastavljaš po svoje, vendar boš imel v tem primeru 3 ali več "škatlic", tako pač je... modem INNBOX pač ne boš mogel nastavlaji po svoje, takšna je odločitev podjetja in tukaj ne morem nič pomagat.

Pygmalion
Znanec
Prispevkov: 71
Pridružen: 15. Maj 2007 ob 09:02
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4
Kraj: MB

Re: Iskratel innbox V50-U

Odgovor Napisal/-a Pygmalion » 12. Dec 2013 ob 12:57

atepej napisal/-a:Ja no če boš obdržal ta modem ti svetujem nakup PSTN telefona (niso nič manj napredni od ISDN) se boš znebil vsaj ene škatljice.
To mi ni čisto jasno. Ali to pomeni, da pri starem modemu lahko direktno (brez vmesnika) uprorabljaš samo IP telefon, pri novem pa tudi PSTN telefon?

ISDN telefon imam zato, ker imam dva telefona, od tega enega brezžičnega. Nisem prepričan, da to PSTN telefoni podpirajo.
Slika

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Iskratel innbox V50-U

Odgovor Napisal/-a atepej » 12. Dec 2013 ob 13:38

Da stari modem deluje le kot switch Innbox pa je all in one naptava (modem router z wlan in pstn vmesnik) na njega je možno skonfiguturati do dve telefonski številki. Glede telefona je malo nerodno, ker moraš kupit ločeni napravi (žični in brezični telefon) plus spitter.

Edino pa kar jaz zamerim T-2ju da nimaš vpogeda kdo je v nekem trenutku (brezzično oz. preko wlan) povezan na innbox.
Slika

Pygmalion
Znanec
Prispevkov: 71
Pridružen: 15. Maj 2007 ob 09:02
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4
Kraj: MB

Re: Iskratel innbox V50-U

Odgovor Napisal/-a Pygmalion » 12. Dec 2013 ob 15:04

Ja, ampak meni kar se števila škatel NIČ ne pomaga, da ima Innbox dva PSTN izhoda. Namreč, v omarici, kjer se nahaja modem, preprosto NI prostora, da bi imel PSTN telefon ali pa PSTN oddajnik. Dejansko je modem preko USB kabla priključen na ISDN vmesnik (Patton) v drugi sobi.

Torej, tudi če bi se odločil za PSTN telefon, bi vseeno moral imeti poseben PTSN vmesnik! Rešitev bi kvečjemu bila, da si kupim brezžični IP telefon, ampak to pri T-2 ne smeš narediti! Katastrofa!
Slika

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Iskratel innbox V50-U

Odgovor Napisal/-a atepej » 12. Dec 2013 ob 15:28

PSTN vmsenika pri innbox modemu ne potrebuješ, ker je že vgrajen
Slika

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Iskratel innbox V50-U

Odgovor Napisal/-a starfotr » 12. Dec 2013 ob 15:29

Če imaš eno telefonsko številko in bi rad dva telefona, lahko kupiš en komplet (1 telefon z bazo in dodatno slušalko), kot je recimo tale:

http://www.bigbang.si/brezzicni-stacion ... nic-487091

Če imaš 2 telefonski številki, vzameš recimo 2 taka telefona:
http://etrgovina.telekom.si/katalog/kla ... nija/1762/


To je samo primer ustreznega telefona, vzemi po lastni izbiri, prilepil sem prvi link, ki mi je prišel pod roke... Drugi predlog je v redu, če boš pa vzel komplet, pa vzemi malo boljšega (dražjega), tale je najslabši jajček.


Če ti pa zadostuje ISDN telefon, pa pač obdržiš ISDN, tiste škatle pa nekam v eno omaro zapri in to je to, pa pozabiš na njih.

Na IP telefon pozabi, ker je predrag in še naši pametnjakoviči od operaterjev nočejo dati SIP podatkov. Celo telekom jih daje in detel, za ostale pa ne vem.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Pygmalion
Znanec
Prispevkov: 71
Pridružen: 15. Maj 2007 ob 09:02
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4
Kraj: MB

Re: Iskratel innbox V50-U

Odgovor Napisal/-a Pygmalion » 12. Dec 2013 ob 15:43

atepej napisal/-a:PSTN vmsenika pri innbox modemu ne potrebuješ, ker je že vgrajen
To je res, če bi bil oddajnik od telefona poleg modema. Pa ne more biti, ker ni prostora. Torej ne morem telefona direktno v modem vključiti.
Slika

Uporabniški avatar
martis
Nadebudnež
Prispevkov: 493
Pridružen: 18. Nov 2010 ob 11:17
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA optika
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Iskratel innbox V50-U

Odgovor Napisal/-a martis » 17. Dec 2013 ob 09:56

Imam innbox. Preko servisnih strani sem vklopil brezžični prenos (no, saj to je je edino, kar se da spremeniti). Ko sem hotel preko VLC gledati TV pa ne gre. Naj omenim, da mi preko mojega routerja čisto lepo deluje.

Vprašanje: Ali to pomeni, da INNBOX brezžično sploh ne prenaša TV signala?

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Iskratel innbox V50-U

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 17. Dec 2013 ob 09:57

Ne, ne prenaša.
lahko pa spremljaš preko tv2go

Uporabniški avatar
martis
Nadebudnež
Prispevkov: 493
Pridružen: 18. Nov 2010 ob 11:17
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA optika
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Iskratel innbox V50-U

Odgovor Napisal/-a martis » 17. Dec 2013 ob 09:59

INNBOX :grrpc:

Ne morem- imam na tablico WIN8.1

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Iskratel innbox V50-U

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 17. Dec 2013 ob 10:03


Uporabniški avatar
martis
Nadebudnež
Prispevkov: 493
Pridružen: 18. Nov 2010 ob 11:17
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA optika
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Iskratel innbox V50-U

Odgovor Napisal/-a martis » 17. Dec 2013 ob 13:29

Olala - od kdaj pa je tole?

Namreč... DELUJE! Thanks..

Pygmalion
Znanec
Prispevkov: 71
Pridružen: 15. Maj 2007 ob 09:02
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4
Kraj: MB

Re: Iskratel innbox V50-U

Odgovor Napisal/-a Pygmalion » 18. Dec 2013 ob 11:27

Innbox sem vrnil... Na poslovnici sem o odločitvi tudi debatiral z zaposlenimi.

Izgleda, da je odločitev za zaklepanje Innboxa v tem, da je vzdrževanje s strani T-2 enostavnejše in cenejše. Če imaš nad vsem popolno kontrolo, potem se ne more zgoditi, da bo neuki uporabnik nastavil kakšno napačno opcijo in potreboval podporo s strani T-2. Z druge strani pa to seveda pomeni, da če ima uporabnik kakršnokoli potrebo/zahtevo, ki za T-2 ni "standardna", lahko na njo preprosto pozabi.

Očitno bo treba počakati na menjavo tehnologije, ali celo mogoče kakšno boljšo ponudbo konkurence.
Slika

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Iskratel innbox V50-U

Odgovor Napisal/-a KoMar » 18. Dec 2013 ob 11:44

Ali pa kupiti lasten router.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Iskratel innbox V50-U

Odgovor Napisal/-a atepej » 6. Mar 2014 ob 10:15

Novost glede innbox v50-u (verjetno bo to tud veljalo za v 60-u) je da phone lučka od sedaj gori stalno ob dvigjeni slušalki pa ta utripa.
Slika

Odgovori