Preobremenjeno omrežje

Vse o T-2 internetu
Odgovori
betko007
Znanec
Prispevkov: 75
Pridružen: 9. Maj 2012 ob 18:42
T-2: Že imam
Paket: T4 100/10

Preobremenjeno omrežje

Odgovor Napisal/-a betko007 » 7. Avg 2013 ob 08:36

Pozdravljeni.
V OŠO Komen se v zadnjem času soočamo z problematiko nedelovanja internetnih storitev kot je treba. Hitrost je padla za 1,5MB/s od prvih nekaj mesecev uporabe in priklopa na takrat še novo OŠO, danes če imamo srečo dosežemo hitrost borih 4,8MB/s na paketu 50/10. Poleg hitrosti šteka tudi delovanje polovico spletnih strani in praktično vse online igre. To se dogaja v zadnjem času vse bolj pogosto in huje, naj opomnim, da ne samo meni ampak vsem uporabnikom T-2 storitev v Komnu.
Nekaj časa nazaj sem govoril s tehnikom popolnoma neuradno in je povedal, da to je zagotovo preobremenjeno omrežje.
Zanima me kaj lahko mi kot navadni smrtniki-uporabniki naredimo, da odpravijo te težave in nadgradijo opremo na katero smo priklopljeni mi?
LP
Slika

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Preobremenjeno omrežje

Odgovor Napisal/-a RobertM » 7. Avg 2013 ob 09:15

Malce bol točno opiši kraj saj sta v bistvu dve OŠO Komen centrali.
Na eni se pred našim modemom pojavlja še bela škatlica Zhone na drugi pa ne.
BDW: Problemi se ne pojavljajo samo pri T-2 ampak pri vseh ponudnikih na temu OŠO.
Po besedah tehnika, ki dela na temu področju je "vse skupaj ena velika žalost".
Največji problem je, da je tudi glavna centrala v upravljanju OŠO in prav tukaj se najverjetneje pojavlja glavni problem.
Če bi imel vsak operater (ponudnik) svojo centralo in pri stranki samo svojo opremo bi bile storitve mnogo boljše (predvidevam).
Upravljalec OŠO bi v temu primeru zagotavljal in vzdrževal samo linijo (fiber).
Tako pa se krivda za nedelovanje oziroma slabo delovanje preklada iz enega na drugega. T-2 tehnik pride k tebi menja vso opremo in ugotovi, da je napaka na Zhonu ali centrali. potem gre napaka k upravljalcu omrežja, ki pač menja svoje in zopet isto sranje ter ponovi vajo. Skratka en Pink-ponk :roll:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

betko007
Znanec
Prispevkov: 75
Pridružen: 9. Maj 2012 ob 18:42
T-2: Že imam
Paket: T4 100/10

Re: Preobremenjeno omrežje

Odgovor Napisal/-a betko007 » 7. Avg 2013 ob 10:06

Aha, hvala za pojasnilo. Osebno sem na tisti centrali, kjer nimam nobene škatlice dodatno pred Voodom.
Se pravi, da resimo te tezave z celotnim omrežjem moram se spraviti na vzdrževalca omrežja, kdo naj bi bil to, da ne bo vedno T-2 nastradal.
Slika

batou
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 26. Maj 2009 ob 16:35
T-2: Še nimam

Re: Preobremenjeno omrežje

Odgovor Napisal/-a batou » 9. Avg 2013 ob 05:41

Zanimivo, meni pa na Amisu deluje odlično (OŠO Komen), problemi pa so bli kako leto ali dve nazaj, pred (Amisovo) nadgradnjo povezave med Ljubljano in Postojno. Vendar sem iz ene od manjših vasi, morda ima to kaj veze.

Paket imam 25/25, dosegam pa vedno polno hitrost, latenca vedno enaka (2ms do arnes.si, t-2 ima kot vem okoli 4-5ms).
Sem pa na Active Ethernet delu omrežja, tako da GPON-a še nimam, mi ga bojo pa kmalu podturili.
Je pa res, da naj bi bile njihove GPON centrale na 10gbit, za razliko od AE, ki so samo gbit.

Upravljalec omrežja je drugače Vahta iz Gorjanskega.
www.vahta.eu

betko007
Znanec
Prispevkov: 75
Pridružen: 9. Maj 2012 ob 18:42
T-2: Že imam
Paket: T4 100/10

Re: Preobremenjeno omrežje

Odgovor Napisal/-a betko007 » 9. Avg 2013 ob 09:05

Zanimivo, če si v 'bližini' Gorjanskega si verjetno vezan direktno na glavno omarico optike za Občino Komen. Včeraj sem govoril po telefonu z HD in so rekli, da je bila neka splošna težava na področju Komna, naj bi jo odpravili. Upam, da je to res, ker od včeraj popoldan zaenkrat še ni bilo več problemov. Ne smem prehitro zaključit napake, ker enkrat se mi je že zgodila, da čez pol ure je bilo ponovno :grr:
Slika

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Preobremenjeno omrežje

Odgovor Napisal/-a dal » 10. Avg 2013 ob 11:19

Povezave naprej pa so dovolj zmogljive? Ali gre za tisto počasnost, ki z začetkom šole / koncem počitnic izgine?

betko007
Znanec
Prispevkov: 75
Pridružen: 9. Maj 2012 ob 18:42
T-2: Že imam
Paket: T4 100/10

Re: Preobremenjeno omrežje

Odgovor Napisal/-a betko007 » 10. Avg 2013 ob 20:45

Včeraj sem dobil odgovor s strani vzdrževalca in je zatrdil, da omrežje ni niti 50% uporabljeno v špici uporabe. Čudno pa je to, da meče ven http protokol, npr. pred par minutami ga je vrglo ven. Ves ostali prenos dela kot je treba (Utorrent).
Slika

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Preobremenjeno omrežje

Odgovor Napisal/-a RobertM » 10. Avg 2013 ob 21:20

Morda si prav z Torrenti preobremenil opremo.
Je vmas kakšen router ?
Poizkusi v Torrent programu omejiti samo ŠTEVILO povezav - po defaultu je 200 - zmanjšaj na 50 in poizkusi ;)
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

betko007
Znanec
Prispevkov: 75
Pridružen: 9. Maj 2012 ob 18:42
T-2: Že imam
Paket: T4 100/10

Re: Preobremenjeno omrežje

Odgovor Napisal/-a betko007 » 2. Sep 2013 ob 11:48

Da ne pustim teme brez rešitve.
Napaka je bila v konfiguraciji na strani T-2, ko so jo popravili deluje brez problema.
Glede števila povezav, to en bi pomagalo, ker nisem bil edini, je celotni regiji metalo ven istočasno...
Slika

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Preobremenjeno omrežje

Odgovor Napisal/-a RobertM » 2. Sep 2013 ob 16:29

Na OŠO Komen je bil problem z izpadanjem napajanja glavne centrale za katero skrbi upravljalec OŠO omrežja.
Menda so problem odpravili.
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Odgovori