Problem z IPjem z T2 routerjem

Vse o T-2 internetu
markob
Znanec
Prispevkov: 50
Pridružen: 4. Nov 2008 ob 21:22
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Problem z IPjem z T2 routerjem

Odgovor Napisal/-a markob » 8. Okt 2013 ob 09:59

Iamam optiko in orginal skatlo od t2 ze ene 5 let. Kolikor vem dobis kot user 2 IPja, in vsakic ko recimo priklopim kaksen drug pc ki ga popravljam ali pa laptop, le ta pridobi IP od enega dveh staticnih racunalnikov in potem je cela telovadba da se staticnim PCjem nazaj dodeli IP ki dela, vidim da si racunalnik ki mu je bil IP vzet dodeli 169xxxxx ip ki ne dela, mora biti 89xxxx. torej razni ipconfog/ renew ne pomagajo ker komanda samo caka in nic ne naredi. Zdej nevem kaj je tocen protokol da se tak IP sprosti na skatli in da za sigurno deluje?

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Problem z IPjem z T2 routerjem

Odgovor Napisal/-a Skorc » 8. Okt 2013 ob 10:26

Ok, en mal si zamešal zadeve. Pejmo po vrsti. Glede na to, da imaš škatlo, ki ti jo je dal T-2 v uporabo pred petimi leti, je ta škatla optično stikalo in ne usmerjevalnik (router). Nadalje, vsak naročnik (priključek) lahko pridobi 3 dinamične IP-je, ki se ob neuporabi naprave (naprava odklopljena ali ugasnjena) po 24 urah sprosti. Naslovni prostor teh dinamičnih IP-jev je, kakor si sam omenil (v tvojem primeru) 89.X.X.X. Tvoji odjemalci (računalniki) so nastavljeni tako, da pridobijo od DHCP strežnika javni IP naslov oblike 89.x.x.x. Ko "pokuriš" vse tri IP naslove pa četrta naprava ne more priklicati DHCP strežnika, zato ji sistem dodeli privatni IP naslov oblike 169.254.x.x. Kako ukrepati v primeru priklapljanja več naprav? Najprej je potrebno "star" IP naslov na napravi A sprostiti. To dosežemo z ukazom ipconfig/release. Šele za tem priklopimo napravo XYZ.

Moj nasvet: ne glede na to ali uporabljaš eno ali več naprav v lokalnem omrežju, si nabavi en router. In na njega priklopi svoje naprave (žično ali brezžično). Tako bodo vse naprave v lokalnem omrežju med sabo vidne in izogneš se marsikateri težavi.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

markob
Znanec
Prispevkov: 50
Pridružen: 4. Nov 2008 ob 21:22
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: Problem z IPjem z T2 routerjem

Odgovor Napisal/-a markob » 8. Okt 2013 ob 10:41

Havala, sej zadostuje tako kot je samo obcasno se zgodi da dobim kaksen laptop za popravit in ko ga priklopim na net se vse zmesa in zanima me samo torej ce uporabim ipconfig/release na vsakem PCju bi se moralo vse osvezit brezproblema in se takoj postavit v prvotno stanje in ko priklopim nazaj pc se IP lepo dodeli nazaj?

gr
Navdušenec
Prispevkov: 529
Pridružen: 15. Apr 2007 ob 11:15
T-2: Že imam
Paket: T4 20M, 2xTV, Patton
Kraj: Obalala

Re: Problem z IPjem z T2 routerjem

Odgovor Napisal/-a gr » 8. Okt 2013 ob 11:14

Na tistem, kjer naslova ne boš več potreboval - ko imaš za vrnit knjigo v knjižnico, tja odneseš točno tisto knjigo, ne kar ene ali vseh knjig, ki jih imaš doma.

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Problem z IPjem z T2 routerjem

Odgovor Napisal/-a Skorc » 8. Okt 2013 ob 11:18

Ja, natanko tako. Ni pa potrebno izvesti sprostitev na vseh napravah, lahko le na "odvečni" napravi, ki jo začasno ne uporabljaš. Da ponovim, hkrati lahko imaš 3 delujoče naprave, ki vsaka za se drži rezervacijo naslova naslednjih 24 ur.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

markob
Znanec
Prispevkov: 50
Pridružen: 4. Nov 2008 ob 21:22
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: Problem z IPjem z T2 routerjem

Odgovor Napisal/-a markob » 8. Okt 2013 ob 11:41

Ja ok razumem, sicer bi mi pa bolj prav prisel ukaz tipa release all, kajti sedaj sem na laptopu releasu, zdej dela 1 stacinorani pc, 2 stacinoarni PC pa ne dela ker sem se spomnil da sem se en laptop proklopil ki ga pa vec nimam doma, torej mi zdej drzi IP po nepotrebnem 24ur. Zato bi bil fajn kaksen ukaz gi bi vse sprostil ali pa resetiral.
Skorc pravis da imam lahko 3 pcje, pa zgleda nemorem met niti 2 trenutno.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Problem z IPjem z T2 routerjem

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 8. Okt 2013 ob 11:49

Release se lahko dela samo na tistem pcju(mac-u), tako da boš mogel počakat sedaj dokler se ne sprostijo ipji.
v nadaljne pa vseeno raje uporabi/nabavi router.

markob
Znanec
Prispevkov: 50
Pridružen: 4. Nov 2008 ob 21:22
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: Problem z IPjem z T2 routerjem

Odgovor Napisal/-a markob » 8. Okt 2013 ob 11:55

Router imam pa se trenutno ne mislim igrat znjim. Torej ce prav zastopim je ta ukaz dobesedno samo za laptop ki je IP vzel(ali je vezan tudi na MAC?), nemores pa to brez tega laptopa sporstit na noben nacin, niti ce resetiras t2 skatlo in ti ostane samo 24ur cakanja? Torej ta 24urni cas je zaradi T2 in ne zaradi skatle, kajti ce bi bila skatla kriva bi moral reset zadostovat? Sej ce se prav spomnim mi je enkrat T2 support skenslal na daljavo IPje oziroma resetiral

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Problem z IPjem z T2 routerjem

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 8. Okt 2013 ob 12:25

ip se veže za 24ur na mac naslov.
Glede na to, kaj vse si napisal bi ti mogoče svetoval, da si naročiš 2x statiko in imaš tisto v računalnikih, ki jih redno uporabljaš dinamiko ap uporabiš ko pač želiš, pa še statičen ip lahko prestaviš iz pcja na pc v kolikor ti zmanjka ipjev.

markob
Znanec
Prispevkov: 50
Pridružen: 4. Nov 2008 ob 21:22
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: Problem z IPjem z T2 routerjem

Odgovor Napisal/-a markob » 8. Okt 2013 ob 12:34

Hehe hvala za idejo ampak z vpisovanjem IPjev se ze sedaj igram da sploh dela.

Ali mi lahko se poves ali te IPje drzi skatla ali T2 pri sebi, kajti nevem tocno kako imajo to narejeno. Sicer pa ce bi bila skatla kriva ali nebi bil zadosti samo reset da sprosti vse IPje?

Sej vseskupaj rata problematicno ko sta oba stacionarca vklopljena potem pa se kaksen laptop priklopis in je problem, drgac dostikrat priklapljam laptop pa nista oba stacionarca priklopljena pa ni nikoli problemov, tudi laptop ko izklopim pa kasneje prizgem stacionarca vsi IPji lepo delajo, rzan ce je to zarad tega k imam 3 kot je napisal skorec?

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Problem z IPjem z T2 routerjem

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 8. Okt 2013 ob 12:47

dokler preklapljaš 3 naprave ni problema, ko boš pa dal gor 4 pa se bo začelo veselje...
na T2 strani se dodeli ip na dotičen mac naslov.

markob
Znanec
Prispevkov: 50
Pridružen: 4. Nov 2008 ob 21:22
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: Problem z IPjem z T2 routerjem

Odgovor Napisal/-a markob » 8. Okt 2013 ob 12:54

Aha torej ko pride do konflikta so bili po vsej vrjetnosti hkrati 4je pcji priklopljeni, ali pa nekateri vsaj v standbyu pa zadrzijo tako tudi IPje.
Torej ce imam priklopljeno 2 stacionarca in priklopim se laptop, srfam neki casa in nato prikllopim drug laptop namesto tega, bo delalo ali bo treba cakat 24ur, ali je ta cas samo takrat ko pride do konflikta ko so 4je prizgani?

Torej je treba cakat 24ur da se sprostijo IPji T2 strani in ce bi bila panika bi jih lahko poklical da mi naredijo reset?

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4610
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Problem z IPjem z T2 routerjem

Odgovor Napisal/-a atepej » 8. Okt 2013 ob 12:56

1:0 za Innbox
Slika

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Problem z IPjem z T2 routerjem

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 8. Okt 2013 ob 12:57

T-2 ti ne bo delal releasov na glavnih mašinah, kvečjemu te bodo prvo opozorili, da si nabavi router.

markob
Znanec
Prispevkov: 50
Pridružen: 4. Nov 2008 ob 21:22
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: Problem z IPjem z T2 routerjem

Odgovor Napisal/-a markob » 8. Okt 2013 ob 13:28

Pa so mi pred leti ko nisem vedel zakaj se gre, ker logicno ce odklopis pc potem mora delati vsi ostali, pa so me sprasevali kater pc in so ga skenslal da so ostali delal, sam seveda ti na pomoci ne povejo kako se resi problem ali vsaj omenijo zakaj je tako ampak samo naredijo ti pa nic neves

Odgovori