Težave z SSL na T-2

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Strelec
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 2. Mar 2010 ob 08:05
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika

Težave z SSL na T-2

Odgovor Napisal/-a Strelec » 16. Feb 2014 ob 07:45

Se še komu to dogaja, razen meni?

Odpre T-2 stran, ko pa poskusim priti na spletno pošto, ali servisne strani, je pa konec.
To stran kot vidite, odpira normalno, kot vse druge v širnem svetu, edino servisne strani mojega ponudnika interneta NE.

Tudi dva dni ni delovala pošta na T-2 preko Outlook-a (ne od XP-jev ne Office-ov) sedaj delujeta oba.
Kaj sem naredil - nič, samo se je pokvarilo in samo popravilo.
Ni pa slučaj isti z dostopom preko spleta.
Tam je še vedno nekakšna blokada.

Poskušal sem marsikaj, pa ni ratalo. Z drugim računalnikom pa dostopam normalno. Virusov na računalniku NI, tako javlja NOD32.

Po moje je težava z certificiranjem na teh straneh, za kaj pa?
Težava bi lahko bila "na poti" od mojega računalnika preko serverjev do tega serverja na katerem se nahaja Web-Mail in servisne strani.
26.02. bodo spet dela v našem koncu na T-2 omrežju, mogoče se takrat to odkloni, je pa dolgo za čakat.
Priponke
Obr.jpg
Obr.jpg (43.33 KiB) Pogledano 12292 krat
SSL.JPG
Cer.jpg
Certificiranje ne uspe za to stran.

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Težave z SSL na T-2

Odgovor Napisal/-a Skorc » 16. Feb 2014 ob 08:04

Poglej v tole temo: viewtopic.php?f=3&t=8170&start=75 , zamenjali so certifikat.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Strelec
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 2. Mar 2010 ob 08:05
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika

Re: Težave z SSL na T-2

Odgovor Napisal/-a Strelec » 16. Feb 2014 ob 10:48

Pri meni sem problem rešil.

Uvažanja certifikatov niso pomagala, uvozil sem jih kar nekaj, verjetno nisem zadel pravega.

Je pa pomagala ena stvarca: potegnil sem si SP3 (do sedaj je bil gor SP2) in nadgradil sistem.

Kljub temu da se podpora za XP-je ukine 08.04.2014. so mi XP-ji lepo in dolgo služili in bodo še naprej, ampak ne za brskanje po internetu, smetnjakih, bovnjakih...bom uporabljal seveda WIN 8.1. in ful verzijo AV programlja.

Edino tako si zaščiten od nepridipravih, katerih je vsak dan vse več.

Lepo bi bilo da bi uradni svetovalec na T-2 znal kaj svetovati konkretno, ko sem ga poklical po telefonu, kaj se to dogaja, in za kaj imam težavo.

Edino mi je znal povedati da ON ima isti problem, na svojem računalniku, kot sem ga sam opisal, a da okrog njega 10 računalnikov nimajo ta problem.
Ko bo kaj ugotovil da me pokliče. Ni poklical do sedaj nič, to se pravi da problema še ni rešil pri sebi.
Upam da problem reši ko to prebere!
Kako naj potem pomaga meni?

Še ena cvetka: to mi se je začelo dogajati (13.02.) malo pred dvanajsto uro, celo popoldan sem klical na 064..., številko za pomoč, in kar naprej poslušal:

"Vsi operaterji so trenutno zasedeni, prosimo počakajte trenutek, pošljite nam e-pošto, (katera pri meni ni delovala) ali faks. (katerega nimam)"

No končno nekje po ne vem katerem poskusu se le oglasi "operater" katerega sem vam že omenil, (če se pogovori snemajo, lahko T-2 strukture preverijo kakšne pomoči sem bil udeležen).

T-2 imam že od samega začetka, več kot 6 let, in sem klical samo dvakrat operaterje za pomoč. Vedno, če se le da, poskusim rešiti zadeve sam, da ne delam gužve na številki za pomoč.

Uradno je WIN-XP še vedno v uporabi pri velikoštevilčnem prebivalstvu, in je še vedno uradni OS, kateri se še vedno nadgrajuje.
Za to menim: če T-2 zamenja certifikate za strežnike,(prehiteva Microsoft) IMA DOLŽNOST OBVESTITI UPORABNIKE o morebitnih težavah, ne pa "rep med noge".

Drugače sem pa z T-2 zadovoljen, to pišem za to da bi se lahko marsikaj izboljšalo. Pa ne samo ta problem.

Zahvaljujem se uporabniku "Skorc" samo malo sem potreboval da razrešim problem.

Ta "neuradni" forum zelo redko obiskujem, kljub temu da sem se gor registriral že pred 4-mi leti, ker pogrešam URADNI forum, katerega ni.
Lahko bi bil tudi "uradni" če se ne motim je ta "neuradni" itak na računalnikih, serverjih, v lasti T-2, če se ne motim.
Dajte me rasvetlit.

Lep pozdrav

Uporabniški avatar
magecu
Faca
Prispevkov: 130
Pridružen: 3. Sep 2009 ob 21:06
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant (VDSL)
Kraj: Ljubljana Tržaška

Re: Težave z SSL na T-2

Odgovor Napisal/-a magecu » 17. Feb 2014 ob 14:20

Žal močno dvomim da bi ta forum lahko postal uradni ali da bi bilo to smoterno.

Vleiko tem in pogovorov ne bi mogli dopustiti na uradnem forumu zaradi legalno vprašljivih težav.
Na ta način se, da govorit in reševat stvari na uporabniku bolj prijazen način in ni potrebe po tem, da se pri T-2 bojijo kako je z njihovimi sporočili v legalnem pogledu.

Stvari na tem neuradnem forumu so v bistvu le govorice in zato ne legalno obvezujoče, kar je pa dosti bolj varno za tiste t-2jevse ki obiskujejo forum in nam nudijo drugače nedostopne informacije.

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Težave z SSL na T-2

Odgovor Napisal/-a KoMar » 17. Feb 2014 ob 14:35

Lahko bi bil tudi "uradni" če se ne motim je ta "neuradni" itak na računalnikih, serverjih, v lasti T-2, če se ne motim.
Motiš se.

Odgovori