Nov "T-2 router"

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Uporabniški avatar
Zadovoljen
Model
Prispevkov: 325
Pridružen: 3. Jan 2007 ob 11:35
T-2: Že imam
Paket: 8Mbps / 1Mbps + IP tel + IP TV
Kraj: Celje

Nov "T-2 router"

Odgovor Napisal/-a Zadovoljen » 6. Sep 2014 ob 12:37

Pozdravljeni!

T-2 imam že kar precej časa, torej imam čisto običajen t-2 modem ves čas. Zdaj smo povečali hitrost iz 8/1 na 10/1 in sem dobil nek novi router, s podporo za wi-fi. Rečeno je bilo, da bomo s tem lahko dosegli želeno hitrost. Ampak, glede na speedtest, ki sem ga izvedel, mi že ta obstoječi modem omogoča, da dobim želeno oz. zaklupljeno hitrost. Prav tako sem kasneje dokupil še svoj router, tako da imam že wi-fi podoro.

Zanima me, ali je mišljeno da ta "t-2 router" nadomesti modem? Je priporočljivo, da nadomestim obstoječi modem s tem routerjem (ki je sklepam da tudi modem v enem) in ali bom res dosegel "zakupljeno hitrost", oz. saj sem jo že?

Hvala za odgovore.
Slika

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Nov "T-2 router"

Odgovor Napisal/-a Mark » 6. Sep 2014 ob 15:00

Če s starim modemom dosegaš naročeno hitrost bi jaz obdržal kr tisti modem in na njega priklopiš svoj router. Še vedno lahko kadarkoli kasneje zamenjaš, če bo potrebno.

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3487
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Nov "T-2 router"

Odgovor Napisal/-a madpanter » 6. Sep 2014 ob 18:18

Obdrzi smartcoma, mani se belega innboxa to ti jaz svetujem.
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
Zadovoljen
Model
Prispevkov: 325
Pridružen: 3. Jan 2007 ob 11:35
T-2: Že imam
Paket: 8Mbps / 1Mbps + IP tel + IP TV
Kraj: Celje

Re: Nov "T-2 router"

Odgovor Napisal/-a Zadovoljen » 7. Sep 2014 ob 11:41

Mark napisal/-a:Če s starim modemom dosegaš naročeno hitrost bi jaz obdržal kr tisti modem in na njega priklopiš svoj router. Še vedno lahko kadarkoli kasneje zamenjaš, če bo potrebno.
Po tej logiki: 10 megabits per second = 1250kBytes/s
dosegam to hitrost. V povprečju imam 1 oz. 1.1 MB/s
to je najbrž to in z novim modemom/routerjem tudi ne bi pridobil kaj na hitrosti.
Slika

Odgovori