Težave z mednarodnim routingom in igrami TRACERT/PING

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Zdenko
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 24. Sep 2014 ob 18:41
T-2: Že imam
Paket: T4

Težave z mednarodnim routingom in igrami TRACERT/PING

Odgovor Napisal/-a Zdenko » 24. Sep 2014 ob 19:49

Odločil sem se registrirat še na temu forumu, da malo osvetlim težavo, ki pesti t-2 že dlje časa vendar pa o njej iz nezanih razlogov nihče ne govori.

Na koncu prejšnjega tisočletja sem pred pokom dotcom balončka v tujini zelo dobro zaslužil z asp/php programiranjem. Že 12 let praktično samo priložnostno naredim kak projekt sicer pa večino časa in pa tudi precej denarja zabijem z igranjem online iger. Igram vse po vrsti: EVE, World of Tanks, WoW, CS, you name it. Že kar nekaj let imam t-2 internet s katerim sem bil izjemno zadovoljen saj je bil prava revolucija kar se tiče zanesljivosti in stabilnosti. Žal pa so se letos okoli novega leta začele težave, ko je t-2 začel uporabljati Cogent za ponudnika mednarodnega prometa. Ko je promet tekel še preko level3 je bilo nekako običajno, da je do prekinitev povezave z igralnim strežniki prišlo nekje 2-3krat na mesec. Po uvedbi cogenta je številka poskočila na 20-30krat na mesec. Zadevo sem večkrat prijavil in ko sem končno uspel dopovedati delvcem na helpdesku da nimam problemov na opremi ali lokalnem delovanju interneta me je poklical tehnik. Razložil mi je, da T-2 ima pogodbe. Ponudnik jim mora zagotavljat po nekih mednarodnih standardih in da občasne prekinitve padejo v to noter in da se ne da nič narediti. Jaz sem malo raziskal situacijo. Po internetu sem našel mnogo kritik na račun cogenta in njihovih povezav. Mislil sem si - pač nimam sreče. Ampak bomo preživeli.

Žal pa se je konec junija zadeva močno poslabšala. Ob večerih med 19 in 23 je redno prihajalo do zelo konkretnega packet lossa kar je naredilo igranje praktično nemogoče. Packet loss je šel krepko preko 5 procentov in ne znam si predstavljat mednarodnega standarda, ki dovoljuje tak packet loss. Zato sem ponovno začel klicariti na helpdesk in prijavljat napako. V začetku so mi tehniki v povratnih klicih povedali samo to, da meni internet deluje pravilno in da Cogentove težave niso njihove težave. Predlagali so mi tudi naj problem rešiti na drugi strani - pri ponudnikih online iger. Kar pa se mi ni zdelo smiselno saj problema ni imel nihče drug razen drugih sotrpinov na t-2. Konec avgusta me je vendarle poklical en tehnik Ciril in rekel, da bo pogledal v moj problem. Po skoraj še enem mesecu je bila prejšnji torek napaka vendarle eliminirana. V sredo me je ponovno poklical Ciril in mi to tudi povedal. Rekel je še, da so težavo imeli mnogi drugi uporabniki v mnogih drugih igrah. No po enem tednu (skoraj) brezhibnega delovanja se je težava včeraj ponovno vrnila. Mednarodna linija je padla za dobro minuto in se nazaj vzpostavila s starimi parametri. LAG IS BACK.

Po Cirilovi informaciji, da je bila težava širša sem se lotil tudi sam nadaljnega raziskovanja. Malo sem povprašal slovenčke znotraj iger in po slo-tech forumu kjer se je nabralo ogromno odgovorov v smislu "Aja a T-2 je bil kriv? Jaz pa sem mislil, da Blizzard nagaja." Ne, ni Blizzard, za težave v online igrah je najbrž kriv t-2. Težavo pa bodo na t-2 vzeli resno šele ko jo bodo ljudje tudi masovno prijavljali. Zato tudi pišem tale post, da osvestim ljudi o tej težavi. Prijavljajte napake v povezavi na t-2 tehnično pomoč, da bodo končno zmigal svoje riti in že rešili za problem - odslovili Cogent.

lumpek
Model
Prispevkov: 272
Pridružen: 11. Sep 2009 ob 12:27
T-2: Že imam

Re: Težave z mednarodnim routingom in igrami

Odgovor Napisal/-a lumpek » 25. Sep 2014 ob 11:27

tudi jaz sem opazil podobne tezave. sicer ne igram vec cele vecere, kot par let nazaj ampak le se obcasno. zato me ne prizadene tolko. problem je da 95% uporabnikov tega niti ne opazi, ker pri surfanju pa branju mailov tezav ne opazis. drugac pa je dolznost t2-ja, da prijavi te napake dalje. sej oni placujejo za storitev, ki nedela vredu. ce placujejo?
Slika

Uporabniški avatar
Ahiles
Nadebudnež
Prispevkov: 373
Pridružen: 14. Sep 2007 ob 14:35
T-2: Že imam
Paket: 90/20

Re: Težave z mednarodnim routingom in igrami

Odgovor Napisal/-a Ahiles » 25. Sep 2014 ob 11:51

problem je da dela za tolk kot plačajo (če pa zamujajo jim pa celo nagajajo naredijo par loopov okol riti) in potem ko bi se t2 pritožu da so napake jih sam nazaj zabijejo da nej prvo poravnajo vse dolgove. Zato se pa T-2 otepa odgovornosti tolk.

xtasy
Model
Prispevkov: 273
Pridružen: 13. Jun 2010 ob 16:55
T-2: Še nimam

Re: Težave z mednarodnim routingom in igrami

Odgovor Napisal/-a xtasy » 25. Sep 2014 ob 11:58

@ahiles: in te preverjene informacije imaš, ker ...

Uporabniški avatar
Ahiles
Nadebudnež
Prispevkov: 373
Pridružen: 14. Sep 2007 ob 14:35
T-2: Že imam
Paket: 90/20

Re: Težave z mednarodnim routingom in igrami

Odgovor Napisal/-a Ahiles » 25. Sep 2014 ob 12:14

Zato ker je nsa objavla podatke LOL preverjene informacije....

xtasy
Model
Prispevkov: 273
Pridružen: 13. Jun 2010 ob 16:55
T-2: Še nimam

Re: Težave z mednarodnim routingom in igrami

Odgovor Napisal/-a xtasy » 25. Sep 2014 ob 16:48

sarkasm off :)
lepo da si dojel. z nekimi predvidevanji in praznim natolcevanjem ne morš ravno veliko pomagat in konstruktivno prispevat k debati. Tako da naj se oglasijo tisti, ki imajo probleme, da lahko t-2 naprej ukrepa. Pač pri tako velikem omrežju je potrebno najti nek vzorec, neke oprijemljive podatke, katere lahko potem posreduješ naprej in prispevajo k odpravi napake. "t2 ne plačuje, cogent dela loope" pač ne pripomore k ničemur in je navaden bullshit. Ampak to je že offtopic :)
bi pa bilo lepo od kakšnega neuradnika, če bi lahko povedal, kakšne informacije je potrebno posredovati oz s kakšnimi podatki si t-2 sploh lahko pomaga pri odpravljanju te težave.

edit: typo

snooze77
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 20. Nov 2012 ob 21:15
T-2: Že imam

Re: Težave z mednarodnim routingom in igrami

Odgovor Napisal/-a snooze77 » 25. Sep 2014 ob 20:57

Pozdravljeni,

tudi sam imam enako težavo, kot si opisal ti. Sem že bil srečen, ker se je vmes popravilo. Zdaj pa je od včeraj naprej enako kot pred parimi tedni. Sam sem jih klical in jim pisal a sem na koncu obupal, ker na help desku zmeraj rečejo da ne morejo pomagat. Pisal sem tudi na Telio, ker se do blizzardovega serverja povezujem prek njih. Odgovorili so mi, da ni napaka na njihovi strani in, da naj kontaktiram svoj ISP. Nimam več idej kaj naj naredim. Možnost je, da se prestavim na Siol. Tega ne bi rad naredil, saj so dražji in imajo slabše pakete od T-2.

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Težave z mednarodnim routingom in igrami

Odgovor Napisal/-a dal » 25. Sep 2014 ob 22:47

T-2 kolikor gledam uporablja Cogent, Level 3 in Telio.

Kje pa se nahajajo ti strežniki oziroma kakšne IP-je imajo?

Inanne
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 25. Sep 2014 ob 23:37
T-2: Že imam

Re: Težave z mednarodnim routingom in igrami

Odgovor Napisal/-a Inanne » 25. Sep 2014 ob 23:42

ergh. če bi mi tole kdo kej prej povedu...

najprej sm misnla da je moja kišta pač stara. kupm novo grafiko. nč bolš. več rama. nč bolš. nov HD, novo mobo, uglavnem vse razen CPU in napajalnika je novo.
nič bolš.
niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiič. razmišljam da bi poslala zadevo v tri krasne in si kupla še nov CPU, ker kaj drzga je pa še lahko?
mi svetujejo v guildu naj prej mal pogledam po forumih če ma z mojim providerjem še kdo probleme in tadaaaa, kaj najdem.

Hvala t2, zafukala kr dost dnarja za prenovo kište, k je očitno sploh neb rabla.

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Težave z mednarodnim routingom in igrami

Odgovor Napisal/-a webmaher » 25. Sep 2014 ob 23:51

jesi glupa, ali para imaš :mrgreen:

pa ne jokaj zdej razen če te konkurenca plačuje :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

snooze77
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 20. Nov 2012 ob 21:15
T-2: Že imam

Re: Težave z mednarodnim routingom in igrami

Odgovor Napisal/-a snooze77 » 25. Sep 2014 ob 23:51

Osebno igram na serverju z ip : "195.12.232.102". Preden sem pisal Telii sem lahka vidu skozi katere routerje gre. Po njihovem odgovoru so očitno nastavili routerje tako, da ne odgovarjajo pathpingom. Sedaj vidim samo od T-2-ja pot.

Zdenko
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 24. Sep 2014 ob 18:41
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Težave z mednarodnim routingom in igrami

Odgovor Napisal/-a Zdenko » 26. Sep 2014 ob 01:57

webmaher: ne rabimo biti plačani od konkurence. Lag nam je povzročil toliko denarne škode in drugih frustracij, da si je tole T-2 zakuhal kar sam. Še prav neverjetno je, da so T-2jevci problem uspevali skrivati tako dolgo. V Gmailu sem izbrskal sem prvi mail, ko sem začel T-2 opozarjati na težave z mednarodnim prometom.

Tole je prvi mail datiran 17.12.2013. Moj mail je spodaj, odgovor pa zgoraj.
--------------------------------
Spoštovani,

v zadnjih dneh beležimo povečano število sporočil, zato se vam uvodoma opravičujemo za kasnejši odgovor.

Po pregledu vašega priključka vas lahko obvestimo, da nismo opazili prekinitev povezave ali motenj pri delovanju storitev v zadnjem času. Svetujemo vam, da se ob pojavu napak na vašem priključku obrnete na našo tehnično podporo na številki 080 64 64, kjer bodo lahko preverili delovanje vseh vaših naprav. Našim strankam seveda nudimo 24 urno podporo na tej številki. Za morebitne nevšečnosti se vam opravičujemo.

Za dodatne informacije smo vam vedno na voljo. Veseli bomo vašega sporočila.

Lepo vas pozdravljam,
Aljaž Vratanar

Aljaž Vratanar
Oddelek za pisno komunikacijo • Support department
t +386 (0) 59 00 00 00 • 080 64 64
f +386 (0) 59 00 00 01 e info@t-2.net
T-2 d.o.o. • Poslovni center T-2 • Verovškova ulica 64A • SI-1000 Ljubljana http://www.t-2.net
Opozorilo | Disclaimer - Spremljajte nas na
Dne 17.12.2013 14:57, piše [izbrisano ime]:
> Živjo!
>
> Se (ne)srečni naročnik vaših storitev št [izbrisana št. priključka]. Danes ponoči okoli 0:30 je zopet prišlo do prekinitve delovanja interneta. ogromno težav je tudi v mednarodnem peeringu. V zadnjem času so prekinitve v delovanju tako pogoste, da se mi še prijatli s katerimi skupaj igramo online igre smejijo če živim v kakšni afriški državi. Motnje so postale tako pogoste da interneta ne morem več učinkovito uporabljati za to kar želim. Zelo sem nezadovoljen.
--------------------------------

Se pravi že 9 mesecev T-2 ve za težave igričarjev in nič ne ukrene glede tega. Od tega zadnje 3 mesece praktično ne moremo igrat iger. Povrhu vsega T-2 vse skupaj še prikriva. Ves čas so za moje težave krivili mojo opremo, mojo napeljavo, moj računalnik, ponudnike iger, dedka mraza. Dajali občutek, kot da sem izoliran primer in da vsem drugim vse deluje čudovito. Krivili so vse druge, razen sebe. Moja ocena je, da je ta moment v Sloveniji okoli 3000-5000 zafrustriranih igralcev iger, uporabnikov t-2, ki NE VEDO DA JE ZA FRUSTRACIJE KRIV T-2.

In čeprav mogoče izgleda kot da želim delat samo poslovno škodo družbi T-2 vse tovrstne namige ostro zavračam. Problem je težko rešiti, če ne veš vzroka zanj. Zato je treba ljudem povedati kaj je vrzok za njihovo težavo. Ni kriv Blizzard, ni kriv njihov računalnik. Niso edini, ki imajo problem. Želim, da se bi prizadeti uporabniki dvignili telefon in prijavili napako. Da tehniki končno dojamejo razsežnost problema. Ljudje so izgubili ogromno denarja najsibodi za nov računalnik ali pa skrole in potione, zvezdice, golde... Še hujše kot denarna izguba pa so zame frustracije, ki jih doživljam ob lagu. Ko imaš nasprotnika v kotu.... vse se ustavi za 20 sekund.... in si mrtev. Me ne rabi plačevat nobena konkurenca. T-2 si je tole skuhal kar sam.

snooze77
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 20. Nov 2012 ob 21:15
T-2: Že imam

Re: Težave z mednarodnim routingom in igrami

Odgovor Napisal/-a snooze77 » 26. Sep 2014 ob 11:43

Osebno poznam 5 ljudi, ki imajo enake probleme kot jaz in so na T-2. Poleg tega pa se je javilo še dodatnih 5 ljudi na blizzardovem forumu. Na tehnično pomoč se mi zdi brez veze klicat, ker po mojem ne morejo narediti nič drugega kot pa osnovni pregled. Potrebno bi bilo priti v stik s kom, ki ima višji položaj oz. je zadolžen za povezavo v tujino.

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Težave z mednarodnim routingom in igrami

Odgovor Napisal/-a webmaher » 26. Sep 2014 ob 11:52

joj mene 3do5kilo.... kaj delate..najmanj kar lahko narediš je da greš k Telekomu.... sami novinci zdejle, ki so čakali stečaj... same neke igrice iz ozadja očitno s samo enim ciljem... sumim, da nekateri zaposleni v T-2 namerno škodujejo firmi... ve se zakaj... komaj čakam, da bo te velike igrice konec in da se pojavi nov lastnik... raziskovalni novinarčki kje ste...aja pardon vas ni.... zanima me samo koliko je Simobil ponujal svoj čas.... in koliko bo tole na koncu še vredno...

Vsem pravim igričarjem se pa opravičujem... ampak jebela cesta ste pa jeklenih živcev, če se vam to dogaja že toliko časa....
Jaz take probleme rešim takoj in zdaj....najprej na lep način in če ne gre tudi drugače...
Zdenko, če je vse to res, kar si napisal povej zakaj ne greš k drugemu ponudniku...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Težave z mednarodnim routingom in igrami

Odgovor Napisal/-a webmaher » 26. Sep 2014 ob 11:59

snooze77 napisal/-a:Osebno poznam 5 ljudi, ki imajo enake probleme kot jaz in so na T-2. Poleg tega pa se je javilo še dodatnih 5 ljudi na blizzardovem forumu. Na tehnično pomoč se mi zdi brez veze klicat, ker po mojem ne morejo narediti nič drugega kot pa osnovni pregled. Potrebno bi bilo priti v stik s kom, ki ima višji položaj oz. je zadolžen za povezavo v tujino.
jaz bi že zdavnej govoril s kakim direktorčkom in to v živo... Leta 2006, ko sem spokal od Telesmeha na T-2 so bili na začetku skoz eni problemi... v parih dneh sem dobil mobilno od malo višjega osebka...ko ga pokličem prvič, reče od kod imate pa vi mojo številko...odvrnem mu, če sem dobil številko, te lahko dobim tudi v živo pol bo pa hudo.... tip se zasmeje in reče kaj te muči... v eni uri je blo vse rešeno... v roku 1 tedna še dva klica potem nič več, ker potem je BIlo vse tako kot mora biti :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Odgovori