Težave z mednarodnim routingom in igrami TRACERT/PING

Vse o T-2 internetu
Odgovori
mk34
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 1. Apr 2015 ob 20:35
T-2: Že imam

Re: Težave z mednarodnim routingom in igrami TRACERT/PING

Odgovor Napisal/-a mk34 » 10. Apr 2015 ob 13:59

OpenWRT ne podpira tega V60, tako da odpade :)

mk34
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 1. Apr 2015 ob 20:35
T-2: Že imam

Re: Težave z mednarodnim routingom in igrami TRACERT/PING

Odgovor Napisal/-a mk34 » 10. Apr 2015 ob 22:35

Locil sem milana od routerja, pa je se vedno isto.

lp,
mk34

mk34
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 1. Apr 2015 ob 20:35
T-2: Že imam

Re: Težave z mednarodnim routingom in igrami TRACERT/PING

Odgovor Napisal/-a mk34 » 14. Apr 2015 ob 00:59

Za referenco sem dodal se meritve Linux serverja (kateri ima staticno nastavljen MAC od gatewaya, tako da ni potrebno, da izvaja ARP resolve). Lepo se vidi, da router kateri nima staticno nastavljenega MACa redno izgublja pakete, server pa ne.

http://apme.mooo.com/mitja/mtr.html

Naj se povem, da je Linux server na internet povezan preko routerja, kateri je zvezan direktno na milana.

To pomeni, da ce bi milan ali router izgubljala pakete, bi jih moral tudi Linux server...

Zdenko
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 24. Sep 2014 ob 18:41
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Težave z mednarodnim routingom in igrami TRACERT/PING

Odgovor Napisal/-a Zdenko » 17. Jul 2015 ob 10:23

Še epilog, ki se je po skoraj letu dni končno zgodil še na Akosu. Po kalvariji, ki se je dogajala lansko poletje sem zavrnil račun za september. Mojo pritožbo so mi zavrnili in zato sem spisal pritožbo na akos. Na Akosu se je T-2 zagovarjal, da težava ni bila pri njih ampak pri tujem operaterju. Jaz sem se zagovarjal, da je težava bila pri njih kar sem tudi dokazoval z logi. Traceroute iz t-2 in iz tušmobila je šel po iz ljubljane dalje po identični routi preko cogent vendar pa so se pri T-2 izgubljali paketi pri tušmobilu pa ne. Nadalje sem ugovarjal, da tudi dejstvo, da težava ni bila pri njih jih ne odveže odgovornosti, ker je težava očitno bila pri njihovem tier 1 ponudniku, ki ima neposredno pogodbo s t-2 pogodbo o zagotavljanju internet povezave. Uporabil sem enostavno analogijo s potovalno agencijo, kjer v primeru težav pri potovanju agencija odgovarja tudi za težave za katere ni neposredno kriva agencija sama. Zato je potem T-2 uporabil obrambo, da je bila kvaliteta storitev zadovoljiva za paket, ki sem ga imel. Oziroma, da bi moral za nemoteno delovanje interneta vzeti paket, ki zagotavlja boljšo razpoložljivost. Kar je seveda absurden argument.

Že na prvem naroku na Akosu sem sicer opazil, da se predstavniki akosa in T-2 med sabo poznajo zato nisem pričakoval, da bi akos izdal odločbo v našo korist. In tako se je tudi zgodilo. Sej je bil minimalen znesek. Ampak vseeno sem pričakoval, da Akos deluje v dobro uporabnikov ne pa, da so oprode slabih operaterjev.

Uporabniški avatar
jst1
Nergač
Prispevkov: 805
Pridružen: 10. Sep 2012 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA

Re: Težave z mednarodnim routingom in igrami TRACERT/PING

Odgovor Napisal/-a jst1 » 17. Jul 2015 ob 10:31

Tako je pri nas v Slo. Je na sodišču zelo podobno, če ne identično.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Težave z mednarodnim routingom in igrami TRACERT/PING

Odgovor Napisal/-a atepej » 17. Jul 2015 ob 10:32

Zdenko, lahko še napišeš ip oziroma spletni naslov strežnika, ki ti dela težave.
Slika

Odgovori