Internetni problem zelo zanimiva zadeva

Vse o T-2 internetu
Odgovori
matkan
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 28. Feb 2015 ob 13:27
T-2: Že imam
Paket: T4Terra

Internetni problem zelo zanimiva zadeva

Odgovor Napisal/-a matkan » 28. Feb 2015 ob 13:53

Pozdravljeni,imam zelo zanimivo zadevo za vprašati :oops:
Imam T-2paket T4 Tera,na katerem imam priklopljeno 5 tv aparatov ter en hišni racunalnik.
Pred enim tednom sem kupil novi računalnik in ko ga priklopim z povezovalnim kablom na switch in ga uklopim deluje vse normalno,torej gledamo lahko hkrati 5 tv sprejemnikov in surfamo z računalikom in hkrati se z tremi dlančniki povezanimi v hi-fi sistem in vse deluje brez problema.Ko pa ugasnem hišni (namizni) računalnik,potem pa zablokirajo (zamrznejo) slike na vseh 5tv aparatih in tudi wi-fi omrežja ni več dokler naprimer ne prižgem nazaj računalnik ali pa izklopim iz računalnika ip kabel,potem pa vse deluje normalno.Mislim da je vzrok v novem računalniku,klical sem T2 pomoč,pa so rekli da če imam thorense instalirane pa sem rekel da ja,da imam Bit thorens,pa da ga naj izbrišem in ko sem to naredil ni bilo nič bolje.Prosim za pomoč če bi le kdo vedel kaj se dogaja in zakaj.Še enkrat povdarjam da vse skupaj za mrzne ko ugasnem računalnik,če pa dela potem je vse normalno,ja pa še to ,če priklopim starega pentiuma II nazaj dela vse brez problema ali pa od obeh sinov notebooke tudi dela brez problema samo z tem mojim novim računalnikom so problemi a le ko ga ugasneš zamrzne vse.Interesantno je da tudi vse zamrzne,če računalnik pustim užgan in pade v sleep sistem.
Imam optično povezavo.
Podatki računalnika so naslednji in sam sem ga dal sestavit po naročilu, če bo kaj pomagalo;
Osnovna plošča Gigabyte GA-F2A78M-DS2
AMD Procesor Fusion A8 6600K
Antec napajalnik VP 500w
Crucial pomnilnik CT51264BA160B
WD trdi disk 1TB

Že vnaprej se za vsakršno pomoč in informacijo lepo zahvaljujem. :oops:
Zadnjič spremenil matkan, dne 28. Feb 2015 ob 18:50, skupaj popravljeno 2 krat.

Uporabniški avatar
OmegaBlue
Navdušenec
Prispevkov: 619
Pridružen: 4. Sep 2009 ob 09:41
T-2: Še nimam
Paket: A1 Konkurenca ;)

Re: Internetni problem zelo zanimiva zadeva

Odgovor Napisal/-a OmegaBlue » 28. Feb 2015 ob 14:12

Helpdesk nima pojma, berejo pač generične skripte in ko pa dosežejo svoj konec gre pa za "sistemsko napako".

Povej kater switch imaš ti vmes med domačimi računalniki in TV (vsaj vezavo), tole se sliši kot da switch preklopi na 10Mbit takoj ko ugasneš računalnik. Ko ugasneš svoj računalnik ponavadi preklopi mrežno kartico v 10Mbit mode za različne funkcije kot so wake on lan in podobno, določeni poceni switchi takrat ko en port preklopi na 10Mbit zjebejo celotno mrežo še bolj pa če čez njih laufa kak multicast.

Probaj izklopiti razne wake on line in podobne mrežne funkcije v bios(uefi boot, karkoli maš) tako da ko računalnik ugasneš zadaj na mrežni kartici ne svetijo lučke. alternativa je seveda dobit manj crappy switch.

matkan
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 28. Feb 2015 ob 13:27
T-2: Že imam
Paket: T4Terra

Re: Internetni problem zelo zanimiva zadeva

Odgovor Napisal/-a matkan » 28. Feb 2015 ob 14:22

Switch imam Canyon CNP-DO5PA a po mojem ne more biti kriv ker ko pa priklopim staro kišto :D nazaj pa dela vse brez problema ko je računalnik ugasnjen.
Moram pa še ta hec povedati mogoče bo v pomoč,namreč včasih se računalnik ko je v mirovanju več kot 10 minut ugasne sam od sebe,se pa tudi čez noč prižge sam od sebe,torej zvečer ga ugasnem in ko se zjutraj zbudim je on lepo prižgan :roll:
Zadnjič spremenil matkan, dne 28. Feb 2015 ob 14:25, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
OmegaBlue
Navdušenec
Prispevkov: 619
Pridružen: 4. Sep 2009 ob 09:41
T-2: Še nimam
Paket: A1 Konkurenca ;)

Re: Internetni problem zelo zanimiva zadeva

Odgovor Napisal/-a OmegaBlue » 28. Feb 2015 ob 14:24

A probal pa ne bi izklopit zadev pa stestirat. Ti ni nič čudno da pri ugasnjenem računalniku potegneš kabel ven in čudežno potem dela..

matkan
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 28. Feb 2015 ob 13:27
T-2: Že imam
Paket: T4Terra

Re: Internetni problem zelo zanimiva zadeva

Odgovor Napisal/-a matkan » 28. Feb 2015 ob 14:27

Malo star sem že tako da vedite da se glede teh stvari pogovarjate bolj kot ne z starčkom,pa bi prosil za čim bolj kmečko obrazlago,ker mi pač tehnika ne gre :oops:
Kako pa se to stestira?

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Internetni problem zelo zanimiva zadeva

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 28. Feb 2015 ob 18:57

po moje je problem na racunalniku. mrežna kartica... wake up on lan funkcija.... nekaj bo na tem

če se ne spoznaš na računalnik rabiš nekoga ki se....

oz. najlažja rešitev, kupiš USB brezžično kartico za tvoj računalnik

matkan
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 28. Feb 2015 ob 13:27
T-2: Že imam
Paket: T4Terra

Re: Internetni problem zelo zanimiva zadeva

Odgovor Napisal/-a matkan » 1. Mar 2015 ob 16:32

Dobil stručkota za računalnik,poskusil vse in dosegla samo to da niso takoj po izklopu računalnika zamrznili wifi in tv-ji temveč šele po 15 minutah.Svetoval mi je naj kupim novo mrežno kartico pa da jutri poskusiva z njo.
Imam pa prošnjo ko pride to priklopit,če se lahko obrne ta čas mogoče na katerega od vas za pomoč na ZS če bi bilo potrebno ?

matkan
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 28. Feb 2015 ob 13:27
T-2: Že imam
Paket: T4Terra

Re: Internetni problem zelo zanimiva zadeva

Odgovor Napisal/-a matkan » 2. Mar 2015 ob 08:49

Super je majster že popravil zadevo,hvala OmegaBlue za podane informacije res je bilo potrebno samo nastaviti Disable v
wake on magic paketu na namizju.
Še enkrat hvala obema fantoma za pomoč in nasvete.

Odgovori