PROSIM POMOČ! (blokiran IP naslov / spam / email )

Vse o T-2 internetu
Tomaz26
Uporabnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 21. Feb 2007 ob 20:48
T-2: Že imam
Paket: 10/2
Kraj: Maribor

PROSIM POMOČ! (blokiran IP naslov / spam / email )

Odgovor Napisal/-a Tomaz26 » 12. Mar 2015 ob 23:17

Mi lahko tu kdo pomaga. Moj peti mail, ki sem ga pravkar poslal na info@t-2.net..

Pozdravljeni,


tokrat pišem že petič. Res mi ni jasno, ali se delate norca, ali pa imate tako nesposobno tehnično službo. Pred več kot mesecem dni ste moj IP blokirali, ker sem na 50 naslovov poslal izvod svoje knjige in ste
od AOL dobili javljeno, da gre verjetno za SPAM. Ko sem vam pojasnil, da to ni SPAM ste obljubili, da boste moj IP odblokirali, jaz pa še vedno ne morem preko Outlooka pošiljati mailov. Isto sekundo ko pošljem mail dobim nazaj error:

Your message did not reach some or all of the intended recipients.

Subject: test
Sent: 12.3.2015 19:20

The following recipient(s) cannot be reached:

'info@t-2.net' on 12.3.2015 19:20
Server error: '554 5.7.1
<xxxxxxxxxxxxxxx.dynamic.t-2.net[xxxxxxxxxxxxxxx]>: Client host rejected: spam'


Glede na to, da vaša tehnična služba nikakor ne najde rešitve za ta problem vam jo bom napisal jaz. Očitno imam statični IP in je moj IP blokiran že takoj na vaših serverjih. Če ga ne znate odblokirati bi prosil,
če mi zamenjate IP. To je ena izmed rešitev. Namreč moj IP se ne spreminja in je vedno xxxxxxxxxxxxxxx tudi če izklopim modem za nekaj ur, kot sem to pravkar storil. Maile sem probal poslati na 20 različnih naslovov in vedno dobim še preden gre mail ven zgornje sporočilo: client host rejected: spam..

To pomeni da imam iz strani vašega serverja blokirano izhodno pošto, saj le-ta sploh ne zapusti serverja in ostane znotraj vaših strežniko. Maile lahko pošiljam samo preko webmaila...

V kolikor tudi tokrat ne boste znali rešiti moje težave bi prosil za kakšno kontaktno številko od vašega nadrejenega, lahko tudi od direktorja. Tako se več ne moremo iti.. Če ste znali moj IP zablokirati ga boste
morali tudi odblokirati. To je namreč že smešno.. Po krivem me date na SPAM listo, ko razložim da nimam virusa in da sem namenoma poslal pošto na 50 naslovov naenkrat pa me nihče ne zna odblokirati.. Račun pa vsak mesec znate poslati. To bo šlo počasi v kak časopis in še kam..


hvala in lep dan

Tomaž

RobertM : IPji pobrisani, ker jih ni zdravo javno objavljati :namrec:

rossi
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Dec 2007 ob 18:27
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO FTTH BRO
Kraj: Litija

Re: PROSIM POMOČ!

Odgovor Napisal/-a rossi » 13. Mar 2015 ob 00:39

Tomaž ker vse tako dobro veš in poznaš....

- IP-jev se nikoli javno ne objavlja.
- tvoj IP ni statični ampak se ti obnovi po 24h urah neaktivnosti (izklopa iz modema)
- očitno je tvoj IP na Spamhaus blacklisti (http://www.spamhaus.org/pbl/query/PBL1550212)

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: PROSIM POMOČ!

Odgovor Napisal/-a oyoy » 13. Mar 2015 ob 07:52

tomaž, pomagaš si lahko sam. na napravi, katera je povazena na t-2-jev modem, narediš ipconfig release in zamenjaš mac številko mrežne kartice. ip se bo spremenil.
če si na modem povezan direktno z računalnikom, imaš navodila tukaj, če imaš vmes router, pa se sprehodi po routerjevem meniju, da najdeš potrebne nastavitve.
Slika

Tomaz26
Uporabnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 21. Feb 2007 ob 20:48
T-2: Že imam
Paket: 10/2
Kraj: Maribor

Re: PROSIM POMOČ!

Odgovor Napisal/-a Tomaz26 » 13. Mar 2015 ob 09:51

Sem probal releasat na routerju, ampak dobim enak IP, ko dam renew.. Verjetno bo res treba izklopit za 24+ ur.. En dan brez neta, težka bo :))))

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2084
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: PROSIM POMOČ!

Odgovor Napisal/-a NoName » 13. Mar 2015 ob 10:38

Poskusi sedaj...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Tomaz26
Uporabnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 21. Feb 2007 ob 20:48
T-2: Že imam
Paket: 10/2
Kraj: Maribor

Re: PROSIM POMOČ!

Odgovor Napisal/-a Tomaz26 » 13. Mar 2015 ob 10:49

Žal, enako. Dam release, počakam minuto, dve, renew in imam še vedno isti IP. Razmišljam, da bi probal kar spremenit MAC oz mrežne, tako bo potem tudi router videl drug MAC naslov in mogoče dobil drug IP?

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: PROSIM POMOČ!

Odgovor Napisal/-a Skorc » 13. Mar 2015 ob 10:52

Tudi na routerju mora biti zaporedje:
release
sprememba MAC naslova
renew
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Tomaz26
Uporabnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 21. Feb 2007 ob 20:48
T-2: Že imam
Paket: 10/2
Kraj: Maribor

Re: PROSIM POMOČ!

Odgovor Napisal/-a Tomaz26 » 13. Mar 2015 ob 11:07

DELAAAAA! :))

Hvala vsem za zelo uporabne nasvete in linke. Če ne bi bilo vas tega v življenju ne bi pogruntal..:)!

Zakon ste, po 2 mesecih lahko končno spet pošiljam maile..

še enkrat hvala!

Tomaž

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2084
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: PROSIM POMOČ!

Odgovor Napisal/-a NoName » 13. Mar 2015 ob 12:15

P.S. Tudi s prejšnjim IPjem bi lahko pošiljal maile...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Tomaz26
Uporabnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 21. Feb 2007 ob 20:48
T-2: Že imam
Paket: 10/2
Kraj: Maribor

Re: PROSIM POMOČ!

Odgovor Napisal/-a Tomaz26 » 13. Mar 2015 ob 14:12

NoName:

lahko razlozis kako?

Ker hec je v tem, da če je IP še vedno blokiran ga bo slej kot prej dobil kdo drug in mu ne bo šlo pošiljat mailov..

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2084
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: PROSIM POMOČ!

Odgovor Napisal/-a NoName » 13. Mar 2015 ob 22:40

Ker ni več blokiran...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

darkdog
Nadebudnež
Prispevkov: 371
Pridružen: 29. Apr 2006 ob 14:28
T-2: Že imam
Paket: T4 optika + 2x sim
Kraj: okolica Kranja

Re: PROSIM POMOČ!

Odgovor Napisal/-a darkdog » 14. Mar 2015 ob 14:13

Če se lahko samo malce vmešam.

Zadnje čase neuradniki povdarjajo, naj se napako prijavlja po uradnih kanalih oz. poteh, kar pa neuradni forum to ni. Ampak kot velikokrat do sedaj se je ponovno izkazalo, da je po uradni poti težko priti oz. dočakati rešitev. Po vseh letih poslovanja podjetja T-2 mi je pa to res skrajno neodgovorno. Hmmm le zakaj je temu tako? Verjetno se bom moral s tem vprašanjem obrniti neposredno na T-2 po uradni poti :nevem:

Tomaz26
Uporabnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 21. Feb 2007 ob 20:48
T-2: Že imam
Paket: 10/2
Kraj: Maribor

Re: PROSIM POMOČ!

Odgovor Napisal/-a Tomaz26 » 14. Mar 2015 ob 14:47

Darkdog:

dobro napisano. Po uradni poti ne prideš nikamor. Se šedaj, ko sem težavo s pomočjo tega foruma rešil dobim od uradne podpore T2 odgovor, da je IP na spam listi in da naj se probam odstraniti iz te liste. To sem pred tem že probal, pa ne gre, vsaj iz Spamhouse ne.. Sicer je pa bil IP tam pogojno blokiran in sicer samo tako, da zahteva autentikacijo pri vsakem pošiljanju elektronske pošte, ki pa se ureja na strežnikih ponudnika, torej na T2. Ko te tam blokirajo enostavno ne moreš več poslati maila.. No dodatno sem še dobil odgovor, da imam očitno virus, če je bilo poslano toliko mailov :))))! 100x sem jim razložil, da sem poslal na 50 naslovov eno knjigo, ampak še vedno si ne dajo dopovedati.. Če ne bi bilo tega foruma ne bi rešil čisto nič.. In ja, žalostno je, da ima večina tehničnih podpor na pamet naučena vprašanja in odgovore. Enkrat je kriv ruter, naslednjič virus itd.. Saj mi je jasno, da ne tehnični podpori verjetno delajo študenti, ampak fajn bi bilo, če bi sli skozi kakšno šolanje oz. če bi imeli vzadaj vsaj še nekaj bolj izkušenih strokovnjakov, na katere bi se lahko obrnili oni, ali pa stranka direktno. 90 % težav verjetno lahko rešiš na pamet in z prednastavljenimi šablonami, se pa najdejo tudi primeri kot je bil moj, ki ga ne morejo reševati ljudje, ki imajo o računalnikih in mrežah še manj pojma kot jaz.

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: PROSIM POMOČ!

Odgovor Napisal/-a nemo » 14. Mar 2015 ob 20:45

Jaz sem pred leti na amisu zgubil živce, ker so mi vedno, ko je kabelski internet crknil, težili s temi virusi in podobnim. Jaz pa sem točno vedel, da mora tehnik prit nekaj žokat kable na podstrešje od bloka. In ker so očitno razumeli, da me bo razneslo, sem dobil direkten mail od nekoga, ki je poznal zadeve in ni vedno ponujal odgovorov s šablone. Potem sva vedno vse rešila v petih minutah in jaz sem bil bolj miren.

To, da se na t2 noben resnejši problem ne reši, če ne jamraš na forumu, pa pišem že nekaj časa. Seveda je pa to povsem nesprejemljivo.
Plačaš 100, dobiš 90.

flisko
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 21. Feb 2015 ob 03:41
T-2: Že imam
Paket: l

Re: PROSIM POMOČ!

Odgovor Napisal/-a flisko » 14. Mar 2015 ob 21:56

Tomaz26 napisal/-a:DELAAAAA! :))

Hvala vsem za zelo uporabne nasvete in linke. Če ne bi bilo vas tega v življenju ne bi pogruntal..:)!

Zakon ste, po 2 mesecih lahko končno spet pošiljam maile..

še enkrat hvala!

Tomaž
nehal bi plačevat položnice in bi ti hitro zamenjal ip

Odgovori