Težave z identifikacijo IP naslova - Google v turščini

Vse o T-2 internetu
bcn
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 20. Mar 2015 ob 20:04
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10

Re: Težave z identifikacijo IP naslova - Google v turščini

Odgovor Napisal/-a bcn » 2. Apr 2015 ob 21:05

Danes sem testiral na dveh drugih omrežjih: Google se mi takoj pokaže v slovenščini in tudi pravilno geografsko locira IP. Ko sem napravo kasneje priklopil na domače omrežje, spet Google v turščini in lokacija Carigrad (na osnovi IP).

Očitno je, da vzrok niso priklopljene naprave, ampak omrežje (IP), ki ga Google geografsko napačno locira.

peterdoo
Model
Prispevkov: 220
Pridružen: 22. Jan 2007 ob 18:50
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Težave z identifikacijo IP naslova - Google v turščini

Odgovor Napisal/-a peterdoo » 3. Apr 2015 ob 06:42

bcn napisal/-a:Nisi razumel: nisem pripravljen dati Google-u en kup (tudi svojih) podatkov, s katerimi bodo dodatno napolnili svoje baze podatkov, če ni garantiranega niti feedbacka.
Nekdo pred tabo je to očitno naredil in povedal Googlu, da je IP v Turčiji. Mogoče kakšen uporabnik T-2, ki je pač želel imeti Googla v turščini.

bcn
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 20. Mar 2015 ob 20:04
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10

Re: Težave z identifikacijo IP naslova - Google v turščini

Odgovor Napisal/-a bcn » 3. Apr 2015 ob 13:09

peterdoo napisal/-a:Nekdo pred tabo je to očitno naredil in povedal Googlu, da je IP v Turčiji. Mogoče kakšen uporabnik T-2, ki je pač želel imeti Googla v turščini.
Zelo malo verjetno, kajti IP naslov, ki mi je dodeljen, imam že lep čas (več kot eno leto) in do pred dobrim mesecem nazaj ga je Google pravilno lociral.

Poleg tega nisem osamljen primer (ima še vsaj en uporabnik T-2 enak problem), da niti ne omenjam dejstva, da imajo z Google-om enak problem tudi drugod po svetu (glej topic na Google-ovem forumu, ki sem ga linkal).

bcn
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 20. Mar 2015 ob 20:04
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10

Re: Težave z identifikacijo IP naslova - Google v turščini

Odgovor Napisal/-a bcn » 22. Apr 2015 ob 18:58

Danes je, kot kaže, problem odpravljen: Google spet pravilno geografsko prepoznava IP in posledično ponuja svoja orodja v slovenščini.

Odgovori