Zakaj kar naenkrat konstantno pada dol internet?!

Vse o T-2 internetu
Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Zakaj kar naenkrat konstantno pada dol internet?!

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 31. Mar 2015 ob 19:41

Mi lahko nekdo razloži zakaj internet kar na lepem brez vsakega razloga pada dol ZARADI ROUTERJA!?!?!? Zadnjič se je začelo z istim routerjem in istimi nastavitvami, kot jih uporabljam že mesece in povezava pade dol. Probam vse živo, kličem na T-2 in s prijazno gospodično preverjava stvari in prideva do ugotovitve, da je za prekinitve kriv router (ko sem ga odklopil). Ki je v isti konfiguraciji delal brez vsake težave mesece. Probal sem celo resetirat na tovarniške nastavitve, pa je še slabše. Zdej mi pada dol vsake 5 minut in se poveže nazaj. WTF Dejansko ugasneta LINE in ACT nakar se počasi poveže nazaj.

In kar me še bolj bega, od kdaj zaboga lahko router, ki je med modemom in računalnikom da modemu komando, da pade dol? Last time I checked je router svoja entiteta, ki ne more neposredno vplivat na nič. Če dobi povezavo jo deli v okviru svojih funkcij, če je ne dobi pač ne dela svojega dela. Ne pa da mi router prekinja linijo.

Edini zaključek lahko potegnem, da ste neki spreminjal na vaši strani, ker do nedelje je delalo bp brez da bi moral router kadarkoli resetirat. Zdej pa ta groza od povezave. Samo ko sem tole pisal mi je 3x padla dol povezava.

Sem na VDSL2 povezavi z modemom SV2M104, gor pa je router ASUS RT-AC87U z zadnjim firmwarom (ki je kot sem rekel do nedelje delal bp).

Uporabniški avatar
OmegaBlue
Navdušenec
Prispevkov: 619
Pridružen: 4. Sep 2009 ob 09:41
T-2: Še nimam
Paket: A1 Konkurenca ;)

Re: Zakaj kar naenkrat konstantno pada dol internet?!

Odgovor Napisal/-a OmegaBlue » 31. Mar 2015 ob 19:43

Enostavno, ne verjet kaj ti na helpdesku povejo in dokaži naprotno. Odklopi svoj router, se priklopi direktno na opremo in počakaj da dol pade. Glede na opis ne boš dolgo čakal, če pa dela potem pa vsaj veš da imaš nekaj resno narobe z routerjem.. (sicer si ne predstavljam kaj če ti link lučka ugasne.)

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: Zakaj kar naenkrat konstantno pada dol internet?!

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 31. Mar 2015 ob 19:51

Že to mi ni jasno, da je recimo danes od 13:00 ure do sedaj delal perfektno, zdej pa diskonekti en za drugim non stop na vsake 5 minut. Evo, glih fakin spet dol padlo. Aaaaargh. In čist isto je bilo v nedeljo, ko se je to sranje začelo.

In če odklopim iz routerja in dam v PC direktno, isti fakin moment se oranžna ACT lučka prižge, čeprav je prej pol minute utripala.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Zakaj kar naenkrat konstantno pada dol internet?!

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 31. Mar 2015 ob 19:52

ali ti modem prekine povezavo ? = LINK lučka ne sveti več in utripa ?

imaš modem dobro hlajen ? da niso rane škatlice in router zloženi na modem da se pregreva ?

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Zakaj kar naenkrat konstantno pada dol internet?!

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 31. Mar 2015 ob 19:53

LUČKA ACT NI POMEMBNA tiska gori če tudi 1 bit prenaša ali ne.... LINK lučka je pomembna ali skoz gori ali začne utripati ?

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: Zakaj kar naenkrat konstantno pada dol internet?!

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 31. Mar 2015 ob 19:54

Jup OmegaBlue, si imel prav. Čeprav je PC priklopljen povsem mimo routerja mi dela isto... Zadnjič pa je potem čudežno kar začelo delat čeprav pa so tud šarili iz njihovega konca...

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: Zakaj kar naenkrat konstantno pada dol internet?!

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 31. Mar 2015 ob 20:06

Očitno sem ves čas mislil, da morata LINK in ACT svetit, da imaš stabilno povezavo. Kar je tud veljalo. Če mi je utripala ACT je bilo vedno neko sranje. LINK sploh nikol nisem gledal. Če kaj ni delalo je bila itaq tud mrtva kot noč. Skupaj z ACT. Ki pa zdej NON STOP utripa. Ja, LINK trenutno gori, ampak očitno nekaj ne štima, da mi je povezava dejansko padala dol v intervalih (strani enostavno nehale delat).

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Zakaj kar naenkrat konstantno pada dol internet?!

Odgovor Napisal/-a atepej » 31. Mar 2015 ob 20:17

Ko ti naslednjič pade linija, spremljaj LINK in SYSTEM lučki.
Slika

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: Zakaj kar naenkrat konstantno pada dol internet?!

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 31. Mar 2015 ob 21:06

Ok, LINK bom pazil, SYSTEM pa mi do zdej še nikoli ni ugasnila, neglede na vrsto težave.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Zakaj kar naenkrat konstantno pada dol internet?!

Odgovor Napisal/-a RobertM » 31. Mar 2015 ob 21:14

Daj mi podatke na ZS.

Glede lučk:
Link je povezava z centralo. Ko utripa se vzpostavlja, ko sveti pa je povezan.
ACT pa je aktivnost linije - kljub temu, da ni nič priključeno gor lahko utripa če modem klepeta z centralo.
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Zakaj kar naenkrat konstantno pada dol internet?!

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 31. Mar 2015 ob 21:38

klepeta ?

Slika

mk34
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 1. Apr 2015 ob 20:35
T-2: Že imam

Re: Zakaj kar naenkrat konstantno pada dol internet?!

Odgovor Napisal/-a mk34 » 1. Apr 2015 ob 20:47

@RejZor

A si mogoce na obmocju Ljubljane? Jaz ze nekaj casa opazam da je online gaming med 18:00 in 00:00 prakticno nemogoc. Sem na T-2 optiki.

*** Besedilo spodaj je nekoliko tehnicne narave ***

T-2 support center mi je predlagal naj resetiram vse stvari, vendar ni nic pomagalo. No, stvar sem raziskal sam in sem ugotovil da njihov gateway 89-212-0-1.gw.t-2.net konstantno izgublja ARP requeste in to vcasih po minuto in vec - to posledicno povzroci izgubo povezave do serverjev.

Ko sem na svojem routerju nastavil staticen ARP naslov za 89-212-0-1.gw.t-2.net, je stvar zacela nemoteno delovati.

Da stvar preverim, sem naredil graf problema (kombinacija MTR in arping), kjer se lepo vidi, da se problemi pojavljajo med 18:00 in 00:00:

http://apme.mooo.com/mitja/mtr.html

Naj se malo razlozim zgornji graf (spodnji ni toliko pomemben).

Zelena krivulja predstavlja stevilo izgubljenih ARP requestov v eni minuti. Graf nazorno prikazuje da se jih vcasih izgubi po 30 in vec.

Rdec graf s pikami pa so izgubljeni IP paketi. Vcasih se zgodi, da se kaksen zgubi vendar graf prikazuje da se frekvenca izgubljenih paketov bistveno poveca med 18:00 in 00:00.

lp,
mk34

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Zakaj kar naenkrat konstantno pada dol internet?!

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 1. Apr 2015 ob 21:48

kar se tiče pinga /tracert je druga tema, ker morate opisatei oz. napisati ipje za igre.... ----> viewtopic.php?f=1&t=8420

mk34
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 1. Apr 2015 ob 20:35
T-2: Že imam

Re: Zakaj kar naenkrat konstantno pada dol internet?!

Odgovor Napisal/-a mk34 » 1. Apr 2015 ob 22:12

Konkretno zgornji graf se generira z ARPINGom (razlicno od PINGa) in MTRjem (to je ekvivalent PINGu oz tracert-ju) do T-2 routerja (89-212-0-1.gw.t-2.net, prvi hop), ne do gaming serverja.

Izgubljeni ARPi so Layer2 paketi, kar pomeni da sploh ne gredo ven iz T-2 omrezja.

NoBody
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 351
Pridružen: 28. Nov 2006 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: T4 100/10
Kraj: Maribor

Re: Zakaj kar naenkrat konstantno pada dol internet?!

Odgovor Napisal/-a NoBody » 1. Apr 2015 ob 22:39

Preverim ju3 pa javim

Lp
Slika

Odgovori