Višji ping, problem s TV

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Woranc
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 5. Mar 2010 ob 19:50
T-2: Že imam
Paket: T-4 Tera optika

Višji ping, problem s TV

Odgovor Napisal/-a Woranc » 1. Apr 2015 ob 07:41

Pozdravljeni..

Po dobrih 4 mesecih se je stvar ponovila. Najprej se mi je to zgodilo, ko sem preklopil iz 20/20 na 50/50. In takrat sem kontaktiral t-2 tehnično pomoč in mi prijazen gospod ni mogel nič pomagati. Ampak po parih dneh se je stvar uredila in delovala normalno do enega tedna nazaj.

Opažam, da se mi je spet povečal ping nad 20 na gaming serverju, ki je postavljen v istem mestu kot živim jaz in je tudi na t-2 omrežju. Znanec, ki uporablja t-2, pa ima na istem serverju normalen ping <5ms. Tudi na tujih gaming serverjih imam 15-20ms višji ping od ostalih. Problem s TVjem se pojavi, ko dam torrent DL na max. Takrat televizija začne trokirati. Ko je stvar delovala normalno se to ni dogajalo pri polni hitrosti torrentov ali drugih datotek. Na omrežju je priklopljenih 6 TVjev in en mali voice server z max 80 uporabniki, kjer sem tudi opazil, da imajo vsi višje pinge kot prej. Prej so imeli t-2 uporabniki 1-4ms, zdaj 15-20ms.

Glede na to, da je stvar delovala normalno več mesecev verjetno ni problem v modemu? Torrent hitrosti ni problem zmanjšat za 10mbitov in Tvji delajo ok. Ampak tisto, ko vem, da lahko vse dela normalno...

Upam, da bo kdo lahko pomagal s kakšnim odgovorom. Ali pa bom počakal, da se stvar razreši sama, kot že enkrat prej.


Lp, Voranc.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Višji ping, problem s TV

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 1. Apr 2015 ob 08:21

Jaz imam Milana optično stikalo in mi je po 3mescih neprekinjene uporabe začelo kockat in pa odzivnost se je poslabšala.
internet je bil preko routerja in sem prvo tega resetiral, ni bilo nič kaj bolje,
nato sem vse izklopil iz elektrike in postopoma vklopil in delovanje je bilo spet normalno.

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Višji ping, problem s TV

Odgovor Napisal/-a roCkY » 1. Apr 2015 ob 11:32

Ne znajo škatlce prav klepetati. Jim je pa treba kar štrom vzeti...

Woranc
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 5. Mar 2010 ob 19:50
T-2: Že imam
Paket: T-4 Tera optika

Re: Višji ping, problem s TV

Odgovor Napisal/-a Woranc » 1. Apr 2015 ob 13:54

Zjutraj sm probal samo modem izklopit, pa ni nič pomagalo. Bom jutri zjutraj še stestiral, da izklopim vse in postopoma vklapljam. Hvala za hitre odgovore.


Lp, Voranc.

Woranc
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 5. Mar 2010 ob 19:50
T-2: Že imam
Paket: T-4 Tera optika

Re: Višji ping, problem s TV

Odgovor Napisal/-a Woranc » 2. Apr 2015 ob 06:14

Deluje! Hvala za pomoč. :oops: :oops:

Lp, V.

Odgovori