eMule in T-2

Vse o T-2 internetu
Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

eMule in T-2

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 17. Maj 2015 ob 00:46

Ok, ker sem probal že ČIST VSE, me zanima če slučajno T-2 kaj čara z blokiranjem eMule serverjev oz protokola? Probal že vse živo preko klienta samega, preko portov, firewalla, UPnP, vse štima, ko pa se hočem povezat na server so čist vsi brez izjeme mrtvi, KAD pa se noče povezat, če se postavim na glavo. Po drezanju routerja sem imel poln kufer vsega in sem ga povsem odklopil iz internetnega "linka". Ampak eMule se še vedno ne poveže nikamor.

V T-2 nastavitvah nisem našel ničesar, torej, ima T-2 slučajno kakšne ISP level filtre oz blokade za to? Ker ne vidim nobene druge razlage, kako je zadeva nedelujoča čeprav na moji strani kaže, da vse štima.

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: eMule in T-2

Odgovor Napisal/-a Skorc » 17. Maj 2015 ob 07:01

Kakšen paket pa imaš naročen (privzeta varnost)? Če ne veš, preveri na servisneh straneh (Status - Osnovni podatki).
Omenil si, da si preveril nastavitve na firewall-u. Ali si preveril tako na ravni operacijskega sistema kot na routerju?
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: eMule in T-2

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 17. Maj 2015 ob 07:39

Varnostni paket: nizka varnost

Ampak glede tega nisem nikoli zahteval kakršnihkoli sprememb. bi to moralo biti na "Brez" oz kaj podobnega?

Ja, firwall sem preveril v samem OS-u kot tud na routerju (oz sem programskega povsem izklopil, router pa povsem odvzel iz povezave in PC priklopil direktno na modem).

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: eMule in T-2

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 17. Maj 2015 ob 11:13

Ok, MrTwelveTrees pravi, da je tak profil ok in da bi moralo delovat. Povsem brez idej sem. Vse kar probam ne naredi NIČ. Sem probal na Windows tablici, povsem isto sranje. Probal vodiče za eMule, nič.

Kaj zaboga blokira eMule na takem nivoju, da kaže, da so porti pravilno nastavljeni, da je UPnP aktiven in pravilno odpira porte, eMule celo kaže pod KAD na grafu, da brska po nodih, ampak poveže pa se nikamor. Nič se ne spremeni niti ko iz povezave povsem odstranim router. Če ni T-2 in je vse softwarsko pravilno nastavljeno, ZAKAJ K ne dela!? Zdele je kakšne 2 leti če ne več nisem nič uporabljal in kar na lepem ne dela sploh. Prej pa brez vsake težave. In ja, sem snel klienta povsem nanovo in ga povsem čistega zagnal. Nič. Like največji WTF kar sem jih kdajkoli doživel pri računalnikih/Oknih...

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: eMule in T-2

Odgovor Napisal/-a oyoy » 17. Maj 2015 ob 11:38

jaz ti lahko samo potrdim, da sem pred kakšnim mesecem tudi sam po dolgem času vpregel mulo in sem imel iste težave - ni se povezala nikamor, spljoh. ker sem iskal zgolj en fajl, ki sem ga potem našel na drugem viru, se s problemom nisem ubadal.
sicer pa isto kot pri tebi - optika, nizka varnost, odprl porte na routerju, omogočil v win fw-ju, naredil vse kot nekoč, ko je mula vlekla, ampak brez uspeha.
Slika

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: eMule in T-2

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 17. Maj 2015 ob 12:00

Ne vem, sej nisem super ultra leet expert za omrežja ampak glede na to kaj vse sem probal, edina stvar, ki mi še pade na misel je da ISP neki serje. Ker sem probal dobesedno vse kar je probat možno, vse kaže kot da na moji strani dela, ampak se noče nikamor povezat. Tud če tam piše nizka varnost, kar naj bi bilo ok, nekaj imajo v ozadju za kar verjetno še sami ne vejo. Ker ne vidim niti enega logičnega razloga zakaj bi popolnoma VSI serverji bili nedelujoči in KAD povsem neoperativen neglede na to kolk nodes fajlov dodam in kolk ur čakam, da se poveže. Ene 2-3 leta nazaj, povsem isti ISP, torej T-2, pognal eMule in se je v parih sekundah povezala na KAD brez vsakega zajebavanja...

Edina alternativa je, da Windows 8.1 neki blokira, ampak če bi bilo temu tako, pol bi imel na eMule forumu na tone uporabnikov, ki bi javljali enako težavo...

Aja, VSI Bittorrent programi pa delujejo brez vsake težave, s polno hitrostjo in brez zajebavanja. What gives!?

NoBody
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 351
Pridružen: 28. Nov 2006 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: T4 100/10
Kraj: Maribor

Re: eMule in T-2

Odgovor Napisal/-a NoBody » 17. Maj 2015 ob 12:15

T2 blokira natanko 0.

lp
Slika

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: eMule in T-2

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 17. Maj 2015 ob 12:23

Ok, zdej neki rešujemo na eMule forumu. Spročim, ko kaj dosežem...

plutakis
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 2. Jan 2016 ob 13:01
T-2: Že imam

Re: eMule in T-2

Odgovor Napisal/-a plutakis » 2. Jan 2016 ob 13:22

Zdravo

Ali mi lahko kdo prosim napiše, kako se dodaja pravila (port forwarding) na Innbox v60 za emule in torrent?

Vnesel sem že več kombinacij tudi izklopil windows firewall, vendar imam še vedno low id.

Prej sem bil na telekomu in sem uporabljal svoj linksys wireless WRT54GL. Tam sem forwardiaral porte in vse je delovalo.

Hvala za pomoč

Mitja

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: eMule in T-2

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 2. Jan 2016 ob 14:21

a to še živi ? Emule :)

preko Horizonta se logiraš in maš nastavitve Wifi in porte

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: eMule in T-2

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 4. Avg 2017 ob 19:39

Zakaj je eMule totalno zjeban odkar sem šel na optiko? In zakaj zaboga UPnP sploh ne dela več? Na routerju je vklopljeno, v eMule je vklopljeno ampak enostavno ne deluje. Kr neki. Prej na VDSL2 je delalo BP, zdej pa nikakor. Moram na routerju ročno nastavit port forward in to za vsak sistem posebej, kar je totalna neumnost. Sploh mi ni jasno zakaj to serje in kaj se je spremenilo, da je prej delalo, zdej pa ne več. Al je samo zato ker je ta Innbox crap že sam po sebi router, jezst pa imam gor priklopljenega še svojega, ki ni cap tko kot Innbox in je zato tko glupo, ker je nekaj sčarano, da mi sploh dela preko lastnega routerja?

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: eMule in T-2

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 4. Avg 2017 ob 20:05

Tako kot si reku v Horizontu boš mogu nastavit porte ... pa potem probaj brez svojega routerja.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: eMule in T-2

Odgovor Napisal/-a atepej » 5. Avg 2017 ob 12:05

Rejzor pa nastavi si statični IP 192.168.64.2 - 192.168.64.99 / 192.168.64.200 - 192.168.64.254
Slika

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: eMule in T-2

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 6. Avg 2017 ob 15:41

MrTwelveTrees napisal/-a:Tako kot si reku v Horizontu boš mogu nastavit porte ... pa potem probaj brez svojega routerja.
WHY!? Zakaj Innbox enostavno ne more delat kot navaden modem in ne to neko napol shekano modem/router sranje preko nekih nastavitev, ki ste jih vi vsilili v sistem, da zadeva sploh dela z mojim routerjem? Prej z VDSL2 je vse delalo lepo, zdej pa skoz neki serje od samega začetka, ko sem vas moral prosit, da ste uredil podporo za moj lasten router...

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: eMule in T-2

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 7. Avg 2017 ob 15:19

kaj nej ti rečem ? Lahko skačeš po strehi kolikor želiš, ne bo po tvoje, ne po moje, ampkak tako tok t2 hoče oz vodstvo. sej meni tudi ni všeč, pa kaj naj ? ZAMENJI OPERATERJA kaj nej ti rečem ?

Odgovori