Pristop in priklop na optiko pri T2

Vse o T-2 internetu
Odgovori
blackie0
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 27. Avg 2015 ob 20:35
T-2: Še nimam

Pristop in priklop na optiko pri T2

Odgovor Napisal/-a blackie0 » 27. Avg 2015 ob 20:56

Pozdravljeni!

Zanimam se za pristop k ponudniku T2 vendar imam par vprašanj. Zanima me potek priklopa preko optike. Na strani T2 mi napiše da je pod moj naslov možen priklop preko bakrenega omrežja vendar ima večina sosedov na ulici (živimo v vrstnih hišah) priklop omogočen tudi preko optike. Zanima me kakšni so stroški povezave od mesta kabla za optiko do hiše (razdalja je približno 2m) ter kako poteka vzpostava omrežja v hiši? Ali je potrebna kakšna omarica?

Ker je tako majhna radalja od kabla do hiše bi lahko tudi sami skopali jarek ter tako zmanjšali stroške takšnih storitev pred prihodom monterja če je to možno?


Res najlepša hvala za odgovor in kakršnekoli informacije, želim se le čimbolj pozanimati o stvareh katerih ne poznam.

Lep pozdrav!

Uporabniški avatar
ciril88
T-2jevec
Prispevkov: 1016
Pridružen: 16. Apr 2009 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant 600/100
Kraj: Republika prlekija

Re: Pristop in priklop na optiko pri T2

Odgovor Napisal/-a ciril88 » 28. Avg 2015 ob 08:08

Zdravo,

Če si sam skoplješ je strošek 0€, na hišo se namesti optična omarica, ter naredi preboj. Nato se namontira optično stikalop, dalje pa UTPji do ostalih naprav (PC, TV, NET) UTPji če gre za daljše razdalje (več kot 5m) je dobro da si sam pripraviš oz. napelješ. Lahko pa mi daš naslov na ZS pa točno preverim.

Lp
You Can Call Me Santa Claus
Slika

Odgovori