Preklop na 'novo centralo' in povišanje hitrosti

Vse o T-2 internetu
Odgovori
danci1973
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 30. Sep 2015 ob 20:43
T-2: Že imam
Paket: ?

Preklop na 'novo centralo' in povišanje hitrosti

Odgovor Napisal/-a danci1973 » 30. Sep 2015 ob 20:57

Pred nekaj dnevi je Telekom priključke v našem okolišu preklapljal na novo centralo, ki je zdaj precej bližje in zaradi tega predvidevam, da naj bi bile po novem možne višje hitrosti. Dan pred Telekomovim preklopom je T-2 zamenjal tudi modem in tako imamo zdaj Innbox V60 in po nekaj začetnih težavah zdaj zadeva dela - 8 / 1, torej tako kot prej in kot je (bilo) naročeno.

Včeraj sem na servisnih straneh za povišanje hitrosti želel naročiti višjo hitrost, vendar je na izbiro bila zgolj ena višja hitrost - 10 /2.

Danes na servisnih straneh že piše, da je aktivirana višja hitrost, zato sem šel resetirat modem (nekje na tem forumu je bilo omenjeno, da je to potrebno), a hitrost je še vedno povsem enaka kot prej:
t2speed.jpg
t2speed.jpg (16.97 KiB) Pogledano 7456 krat
Zanima me dvoje:

1. Ali je možno, da podatki o priključku na servisnih straneh še niso osveženi in je zato bila najvišja hitrost zgolj 10 / 2?

2. Kako dolgo po 'objavi' na servisnih straneh lahko traja, da nova hitrost dejansko začne veljati?


Hvala in lep pozdrav,

Danilo

NoBody
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 351
Pridružen: 28. Nov 2006 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: T4 100/10
Kraj: Maribor

Re: Preklop na 'novo centralo' in povišanje hitrosti

Odgovor Napisal/-a NoBody » 30. Sep 2015 ob 21:20

Daj mi podatke na privat da preverim

Lp
Slika

danci1973
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 30. Sep 2015 ob 20:43
T-2: Že imam
Paket: ?

Re: Preklop na 'novo centralo' in povišanje hitrosti

Odgovor Napisal/-a danci1973 » 5. Okt 2015 ob 19:27

No... Ko sem že mislil, da je vse urejeno, pa danes dobim nov račun s čudnimi postavkami... Poleg stare naročnine (8/1 s TP) še dve novi:
  • Naročnina 8 / 1 (s TP) - 0,90 kos, cena 20,4836
  • Naročnina 10 / 2 (brez TP) - 0,10 kos, cena 27,8607
  • WIFI storitev - T-2 - 0,13 kos, cena 1,6311
Pokličem na T-2 in prosim za pojasnilo - najprej za WIFI storitev, ki je nisem naročil niti za njo nisem vedel...

'Ja, gospod, vi ste pa naročili menjavo modema in to storitev...'

A-a... Ne bo držalo. Niti nisem naročil menjave modema (ta naj bi bila potrebna zaradi preklopa na novo centralo, s čimer jaz nimam nič), še manj sem naročal 'WIFI storitev', ker mi 3 lastni WIFI AP-ji povsem zadoščajo...

Saj ni neki denar, ampak lepo vas prosim, no...


Pa gremo dalje - zakaj je pri novi naročnini opomba 'brez TP' in previsoka cena (ker imam delno razvezan dostop, bi cena morala biti 27,99€ z DDV - na računu pa je 27,8607 brez DDV)...

'Ja, gospod, naročili ste prenos telefonske številke...'

HA!? Kje, kdaj?

'Na servisnih straneh...'

Malo morgen. Na servisnih straneh sem naročil samo povečanje hitrosti na 10/2 - bil je samo en drop-down, v katerem so bile naštete hitrosti do 10/2. In to je bilo tudi vse, kar sem izbral...


In zdaj moram osebno na T-2 poslovalnico, da bom nekaj podpisal...

:jao: :grr:

Odgovori