Kako do hitrejše povezave?

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Kako do hitrejše povezave?

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 4. Feb 2016 ob 12:27

Ok, mi lahko kdo da kakšno idejo, ker sem že mal obupal. Sem kontaktiral AMIS in Telekom kakšne bi imel opcije, pa so bedni za znoret. Ali sploh ne odgovorijo na povpraševanje, ali hočejo, da jih pokličem (jebemo, a na preprost e-mail ne znate odgovorit?) ter imajo spletno stran ter cenike tolk bedne, da sem po pol ure klikanja v krogih fasal popizditis, ker nihče ne ponuja lepe enostavne tabelce s cenami in hitrostmi kot ima to T2. /rant

Anyway, optika je out of the question čeprav je 200m stran novo optično omrežje, pri bakru pa sem očitno zataknjen na 10/1 hitrosti. T2-jevci tukaj pravijo, da je to nekako maksimum, sploh upload, ampak me kar ima, da bi nekako probal več, da fizično vidim, če pa slučajno gre. Nimam ravno želje se selit zaradi interneta, sem pa do neke mere celo pripravljen mal preplačevat paket samo da bi iz njega iztisnil zadnjo kapljico hitrosti, tud če ne bi vedno dosegal deklarirane (preko trenutne 10/1, ki je praktično vedno 100% na voljo). Na živce mi gre, da kakršnokoli uploadanje 1080p posnetkov na Youtube traja pol noči oz celo noč kar je tečno za znoret. Da pošiljanja drugih stvari ne omenjam.

Ne vem, da bi za en dan povsem odprli pipico brez vsakih omejitev, da vidim kaj bi dobil ven iz tega v realnih pogojih, potem pa bi videl ali se splača it na karkoli več ali je to res absolutni maksimum. Ne vem, kakšne možnosti ima kej T2 glede takšnega testiranja linije. Just brainstorming...

Kakšna ideja?

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Kako do hitrejše povezave?

Odgovor Napisal/-a Mark » 4. Feb 2016 ob 18:16

Zdaj, če imaš 10/1 Mbit PRD in bi želel naročiti npr 20/1 Mbit si cenovno že na 37,99 EUR. 20/4 Mbit pa je že 39,99 EUR. Kaj dosti več, kot 1Mbit pa na tvojem priključku glede na oddaljenost žal nebi bilo možno koristiti.

Najboljša varjanta bi bila, da opraviš prehod na T4 MEGA, za njega plačuješ 35,99 EUR in imaš četvorček in internet do 20/2 Mbit (Če ne uporabljaš ostalih storitev v paketu bo internet delal do max 20/2 Mbit oz. do fizičnih zmogljivosti linije), zraven pa dobiš še ostale storitve, to je IP TV in telefonija fiksna in mobilna ali 2x mobilna, saj lahko po novem vzameš dve mobilni kartici, če ne potrebuješ stacionarnega telefona. Simke pa se lahko nadgradijo iz XS v nove brezčasne pakete. Prvo leto na nadgradnjo mobilnih še 20% popust na redno ceno in to brez priključnine in vezave, ki je znotraj paketov še za 1 EUR nižja od redne cene. http://www.t-2.net/mobilna-telefonija/b ... lni-paketi.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Kako do hitrejše povezave?

Odgovor Napisal/-a RobertM » 4. Feb 2016 ob 18:32

Sva se tipkala na ZS in kaj več stabilnega ne bo dosegel na bakru :neutral:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: Kako do hitrejše povezave?

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 4. Feb 2016 ob 19:40

Hm, kaj pa opcija T4 Mega, če se vežem za 2 leti, bi bilo pol 26,99€ in bi imel 20/1 ker je to max moje linije, pa še TV bi lahko gledal. Al je to striktno za povsem nove uporabnike T-2 in ni možno če imam sedaj samo navadni internet in bi šel na T4 Mega paket? Telefonije in mobitel ne bi uporabljal sploh, ker tega dela ne rabim.

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Kako do hitrejše povezave?

Odgovor Napisal/-a Mark » 4. Feb 2016 ob 19:58

Kaj pa pogrešaš npr pri teh mobilnih paketih?

Slika

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: Kako do hitrejše povezave?

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 4. Feb 2016 ob 20:06

Nič, ampak sem že vezan na Mobitel in ne morem menjat tud če bi želel.

Uporabniški avatar
ciril88
T-2jevec
Prispevkov: 1016
Pridružen: 16. Apr 2009 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant 600/100
Kraj: Republika prlekija

Re: Kako do hitrejše povezave?

Odgovor Napisal/-a ciril88 » 4. Feb 2016 ob 20:44

Če maš 200m stran optiko, pa vzami kramp in lopato,... pa boš tudi ti imel optiko :owned: :owned:
You Can Call Me Santa Claus
Slika

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Kako do hitrejše povezave?

Odgovor Napisal/-a roCkY » 4. Feb 2016 ob 20:48

Ne me smejat.
Pa nebi sedaj razlagal zakaj oz. kako se je pri nas zadeva obračala oz. se ni.

Odgovori