Nestabilna internetna povezava

Vse o T-2 internetu
Pokuc
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 9. Maj 2016 ob 22:15
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega

Nestabilna internetna povezava

Odgovor Napisal/-a Pokuc » 9. Maj 2016 ob 22:27

Živjo!

Jaz imam problem z nestabilnim internetom. Kadar je prižgana televizija linija hudo niha. Imamo 20/2 internet in na tehnični pomoči pravijo, da naj bi bilo to več kot zadosti, da bi normalno delal ( TV naj bi porabljal nekje okrog 6 mbs?).. Že ob priklopu smo imeli hude težave s tem, ki pa so se kasneje umirile.. Problem je, da so nazaj. Ko sem prvič klical na T2 mi celo niso verjeli in so rekli, da pri njih zgleda vse vredu. Samo če ti ping skače iz 40~ na 333 na vsake tok sekund pol verjetno ni vse vredu. Sem mal testiral z speedtestom k maš tist graf k ti kaže povezavo in so prava gorovja narisana.. Tut ko pingam recimo google.com s cmdjem je ping 6 6 pol pa skoč na 100+ pa spet 6... ( kle so screenshoti: http://puu.sh/oM0m3/44e1272f51.png, http://puu.sh/oM10n/4071f73334.png in tko naprej..) Sam en screenshot je od speedtesta k so večinoma vsi grafi enaki... Sem tut omenu to tistim na tehnični pomoči, pa pravjo da speedtest ni relevanten in da to ni realna slika ( nevem kako to ni relevantno, ker vsakič k tista črta pade dol štekne internet..) Nevem, če ma kdo kkšno rešitem al pa kej bi lepo prosu za pomoč. Dosti mam teh: resetirajte modem pa takih podobni for... Pač nemorem tastarim kr rečt, da nej ugasnejo tv ker nm ne dela net pol <.<.. Hvala za odgovor.

Lp.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Nestabilna internetna povezava

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 10. Maj 2016 ob 07:28

Kako pa imaš prikljopljneno vse skupaj?

Pokuc
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 9. Maj 2016 ob 22:15
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega

Re: Nestabilna internetna povezava

Odgovor Napisal/-a Pokuc » 10. Maj 2016 ob 17:43

V modem so direktno priklopljeni 1 računalnik, 1 TV, in en router na katermu je 1 računalnik. Vem da vse teče po isti liniji in da je verjetno televizija kriva, da linija tok pada. Sam mislm pa da bi blo 20/2 lahko zadosti za 2 računalnika pa 1 tv ( tv naj bi žrl okrog 4 mb za navadno in 8-9 mb za HD programe?)... Sem govoril z gospo na T2, ki mi je povedala da je bila povezava ( baje zaradi težav s tvjem?) omejena na 16/2, tko da ni blo polne hitrosti. Zdej so nazaj dvignl in bom vidu kakšn bo ping zdej ( ob prižgani televiziji in ugasnjeni), da vidm če je to slučajno bil vzrok..

Lp.

Pokuc
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 9. Maj 2016 ob 22:15
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega

Re: Nestabilna internetna povezava

Odgovor Napisal/-a Pokuc » 12. Maj 2016 ob 21:21

Umm malo sem sprobaval in ugotovil da višja hitrost al ne isto je. Čim da je televizija prižgana potem ping skače ( tudi če vse ostale naprave ugasnem in da lavfata samo tv pa računalnik).. očitno se bo pač treba sprijaznit s tem.

dilbert
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 26. Jun 2016 ob 10:07
T-2: Že imam
Paket: T4 Start

Re: Nestabilna internetna povezava

Odgovor Napisal/-a dilbert » 26. Jun 2016 ob 10:23

Evo, da še jaz pristavim svoj piskr. Pri nas je povezava preko Telekom bakra (BRO). Prosim, ne takoj skočit, da če je pa BRO potem se pa ne da nič naredit. Testiral sem kvaliteto internetne povezave tako da sem dol vlekel eno ogromno datoteko (iz arnesa) in opazoval kvaliteto prenosa ob ugasnjenem STB, gledanju SD in gledanju HD kanala.

Ko je Arris STB ugasnjen, je internetna povezava vrhunska (tudi testi javljajo vrhunske rezultate):
NoTV.png
Prenos datoteke ko je STB ugasnjen
NoTV.png (2.82 KiB) Pogledano 17672 krat
Ko prižgem STB in izberem nek kanal v SD kvaliteti, se na internetu zgodi sledeče:
SDTV.png
Prenos datoteke ob gledanju SD kanala
SDTV.png (5.59 KiB) Pogledano 17672 krat
Ko pa izberem HD kanal, se pa internet še doatno poslabša:
HDTV.png
Prenos datoteke ob gledanju HD kanala
HDTV.png (8.72 KiB) Pogledano 17672 krat
Očitno STB prejema UDP vsebine v nekih burstih in ne enakomerno. Ker imajo videovsebine po QoS prednost pred ostalim, se seveda na internetu obrišemo pod nosom in si lahko privoščimo krajši oddih, ko STB sprejema vsebino. Nastala situacija mi sicer diši po neki neustrezni nastavitvi velikosti bufferjev ampak ne vem na kateri strani (STB, Innbox, T-2)?

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Nestabilna internetna povezava

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 26. Jun 2016 ob 10:27

Tu ni rešitve zaenkrat, edinoče boš dal svoj router vmes in na porte LAN ročno nastavil QOS kateri ima prioriteto, omejil hitrost ....

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3103
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Nestabilna internetna povezava

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 26. Jun 2016 ob 13:58

To je popolnoma normalno delovanje televizije na BRO priključkih. Tukaj namreč ni multicasta (udp), temveč IPTV deluje preko HLS (http, 10sekundni segmenti). Povprečje hitrosti na koncu je še vedno isto... seveda pa niha.

dilbert
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 26. Jun 2016 ob 10:07
T-2: Že imam
Paket: T4 Start

Re: Nestabilna internetna povezava

Odgovor Napisal/-a dilbert » 27. Jun 2016 ob 16:30

MrTwelveTrees napisal/-a:Tu ni rešitve zaenkrat, edinoče boš dal svoj router vmes in na porte LAN ročno nastavil QOS kateri ima prioriteto, omejil hitrost ....
To bi z veseljem naredil, če bi imel dostop do innboxa. Verjetno je nastavljanje QoS-a na mojem routerju brez zveze, če mi pa QoS za video stream določi že innbox? Poskusil sem z omejitvijo hitrosti na mojem routerju ampak s tem omejim samo moje špice. Luknje pa še vedno ostanejo.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Nestabilna internetna povezava

Odgovor Napisal/-a RobertM » 27. Jun 2016 ob 18:14

Kaj pa pravi speedtest ob ugasnjeni arriski ;)
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

dilbert
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 26. Jun 2016 ob 10:07
T-2: Že imam
Paket: T4 Start

Re: Nestabilna internetna povezava

Odgovor Napisal/-a dilbert » 27. Jun 2016 ob 22:15

Če ugasnem Arris STB, mi vsak test vrne vrhunske rezutate:
speedtestarrisoff.JPG
Speedtest ko je STB ugasnjen

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Nestabilna internetna povezava

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 28. Jun 2016 ob 11:04

Probaj na Arrisko priklopiti na svoj router in preko Qos-sa omejiti hitrost Arriski (na lan portu) ..... za probat je, sam je malo verjetno da bo pomagalo

Uporabniški avatar
Chickenwing
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 28. Mar 2015 ob 18:50
T-2: Že imam
Paket: t3 mega

Re: Nestabilna internetna povezava

Odgovor Napisal/-a Chickenwing » 22. Jan 2017 ob 12:24

Imam isti problem...prve pol leta je delalo vse normalno, pri prižganem TVju ping ni presegel 70ms. Takoj po -50% obdobju mi ping nabiva preko 120ms pa vse do 300 ms, če med tem menjam kanal. Me res zanima zakaj je pol leta delalo normalno, zdaj pa je računalnik praktično neuporaben če je kdo pred TVjem. Znanci, ki pa so na T2 (20/2) in Telekom (30/5) pa pri prižganem TVju komaj opazijo razliko v pingu. Me res zanima, zakaj je tako?

Edit: Sta pa PC in TV Box priklopljena direkt v modem

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8478
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Nestabilna internetna povezava

Odgovor Napisal/-a kitl » 22. Jan 2017 ob 16:51

70ms :jao: Jao ker hud ping. To ni dober.
Slika


Lp, Kitl

dilbert
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 26. Jun 2016 ob 10:07
T-2: Že imam
Paket: T4 Start

Re: Nestabilna internetna povezava

Odgovor Napisal/-a dilbert » 22. Jan 2017 ob 17:32

mikrohard napisal/-a:To je popolnoma normalno delovanje televizije na BRO priključkih. Tukaj namreč ni multicasta (udp), temveč IPTV deluje preko HLS (http, 10sekundni segmenti). Povprečje hitrosti na koncu je še vedno isto... seveda pa niha.
Ta izjava je malce iz trte zvita. BRO priključek krivit za nekaj takega je smešno. Če storitve ne delajo na BRO priključkih, naj jih enostavno umaknejo iz ponudbe in je mir. Vse se da, če je volja.

dilbert
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 26. Jun 2016 ob 10:07
T-2: Že imam
Paket: T4 Start

Re: Nestabilna internetna povezava

Odgovor Napisal/-a dilbert » 22. Jan 2017 ob 17:38

Pred dnevi sem prijavil napako na T-2, ki je zopet povezana s filanjem bufferja za IPTV. Ko se polni buffer za IPTV, ne deluje VoIP (telefon) v smeri proti meni. Mene sogovornik normalno sliši. Če ugasnem STB, je zadeva OK. Prosil sem T-2 če lahko dvignejo prioriteto VoIP nad IPTV pa se branijo z molkom.

Kot zanimivost, če poganjam T-2 Tv2Go klijenta, imam podobne težave, ki jih zlahka obvladam z enostavno nastavitvijo bandwidth limit-a na svojem routerju. IPTV bufferji se začnejo polniti bistveno bolj umirjeno, na drugi strani je pa dovolj pasovne širine tudi za VoIP.

Trdim, da se to da uredit, če je volja. Če pa tega ni, je pa molk ponudnika storitev verjetno najboljša rešitev ("da prođe ako prođe").

Odgovori