Avtomatsko menjavanje WiFi kanala

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Tehnicni
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 8. Apr 2010 ob 09:08
T-2: Še nimam

Avtomatsko menjavanje WiFi kanala

Odgovor Napisal/-a Tehnicni » 18. Jan 2017 ob 11:54

Pri sosedu, ki ima T2 in Iskrin router na podstrehi, bi v pritličju dodal AP. Malo sem spremljal kanalizacijo in je prava groza, tako Amisi, kot T2 menjavajo kanale kot za stavo, tudi na najbolj neprimerni kanal, 2, 4, 5, 12, 13. Ali ni pravilo, da se uporabljajo kanali 1, 6 in 11, kar pri širini kanala 20MHz znatno zmanjša motnje.

Pri T2 sosedu imam 2 možnosti, povečati anarhijo ali fehtati T2 tehnike, da fiksirajo sosedov in še naslednji sosedov router, zelo blizu 1. sosedu. Ali imam kaj šanse, da mi to naredijo.

PS: Sosedov Amis se mi velikokrat usede na moj fiksni 6 kanal in ga imam v spalnici samo par dB manj kot mojega 8m in 1 vrata stran z dvema antenama in nastavljenega na dvojno dovoljeno moč :(
Izgleda, da ta Auto pomeni random?

PS2: Kako je s širino kanala 40MHz, WiFi Analizer na moj Galaxy S7 nekatere AP pokaže širše, S3 pa ne?

PatrikK
Model
Prispevkov: 295
Pridružen: 13. Nov 2016 ob 08:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Tolmin

Re: Avtomatsko menjavanje WiFi kanala

Odgovor Napisal/-a PatrikK » 18. Jan 2017 ob 19:19

Nastavitve širine kanala ni načeloma najboljša rešitev v vseh primerih. Pri 40MHz nastavitvi imaš možnosti, da ti bo omrežje padalo, ker bo imelo koflikt z ostalimi APji v bližini. Pročajo tudi o večjih izgubah paketkov pri 40MHz širini. Ima pa baje boljši domet. In ne ni pravilo, da je 1, 6 in 11 pravilo, bilo je, enkrat, sedaj ko imaš v bloku po 50 APjev ti ne pomaga kaj dosti to pravilo. Če sta dva oddajnika oz. APja na enakem kanalu, lahko pride do motenj. Vsi naši (T2) innboxi so nastavljeni na auto. V večini primerov, se je izkazalo, da je to dobra rešitev. Načeloma če je med enim in drugim AP, je že tukaj prvi dovolj šibkejši od drugega in naj nebi vplival na drugi AP (tudi če je na enakem kanalu).
Slika

Tehnicni
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 8. Apr 2010 ob 09:08
T-2: Še nimam

Re: Avtomatsko menjavanje WiFi kanala

Odgovor Napisal/-a Tehnicni » 19. Jan 2017 ob 02:28

Gre za ruralno področje, kjer bi bili fiksni kanali po moje boljša rešitev. Sicer pa, če bi bili vsi enakomerno porazdeljeni na 1, 6 in 11, bi vsakdo motil enega manj kot tretjino uporabnikov, plus dobra razporeditev kanalov v ruralnem območju ta procent krepko zmanjša. Če bi bilo pa enakomerno po vseh kanalih, bi pa tisti na kanalu 5 motil vse, ki so na kanalih od 1 do 9, to je pa več kot pol.

Kaj si mislil z zadnjim stavkom ne uspem razvozljati.

Ali bi tehniki na pomoči fiksirali dva routerja, če bi jih prosil.

PatrikK
Model
Prispevkov: 295
Pridružen: 13. Nov 2016 ob 08:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Tolmin

Re: Avtomatsko menjavanje WiFi kanala

Odgovor Napisal/-a PatrikK » 20. Jan 2017 ob 06:41

Če sta dve AP dovolj oddaljeni med seboj, pride do tega da je signal že tako šibak, da ne moti drugega tudi na enakem kanalu.
Seveda se lahko fiksira, ne routerje ampak modeme. Routerje boš moral sam fiksirat.
Slika

Odgovori