Innbox F60 in omejevanje uporabnikom do dostopanja naprave

Vse o T-2 internetu
r1k1
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 8. Okt 2007 ob 21:12
T-2: Že imam
Paket: t4 mega na optiki 100/10

Innbox F60 in omejevanje uporabnikom do dostopanja naprave

Odgovor Napisal/-a r1k1 » 26. Jan 2017 ob 05:34

Vsi tukaj namreč vejo da pri t-2 uporabljajo TR-069 protokol, glej port 7547 oz. v karkol so ga spremenil za remote nadziranje vaših povezav in domačih omrežij.

Po več kot štirih letih, odkar te modeme ponujajo uporabnikom ob njihovih storitvah, je na horizont.t-2.net še vedno možno spreminjanje le nastavitev port forwardinga in Wifi omrežja.
Pa za božjo voljo, sej modem ma drugač tud reset button, in ga lahko načeloma uporabnik sam resetira in pridobi dostop do le tega.


Vse to pišem ker se mi poraja vprašanje po kakšni logiki si t-2 pridržuje pravico za vpogled do domačega lokalnega omrežja, če je ta naprava modem in router. Ali bi moral uporabnik kupiti Innbox F60 da bi pridobil dostop do njega?


Glede na to da je all-in one naprava in da že 2 dni kličem na t-2 zakaj mi internet ne dela, če nastavim na računalniku statični ip naslov v območju 192.168.64.2-99 ali 192.168.64.200-255, mi še do danes noben tega ni znal pojasniti.


Pa dejte te dostope omogočt uporabnikom da si lohk tud kej sami skonfigurirajo, nevem zakaj je to kar naenkrat nastal problem. Sej k smo mel VDSL modeme smo lepo nakucal ipje v router notr pa je zadeva špilala k šus. Ne pa da nas tle zajebavte oz. vlečete za nos, k tist modem lohk tud uporabnik sam resetira, pa izkop TR-069. Res da mogoče ne ve vseh ip nastavitev, sicer pa če ste na dinamičnem ip naslovu jih nemore bit prav veliko. Prav tako drugi ponudniki uporabljajo podobne ali iste modeme in uporabnikom omogočijo dostop do le teh (glej pdf navodila iz telemachove strani za innbox modem, skupaj z ip naslovi in /user-user ali user-admin uporabniškim imenom in geslom.


Pa dejte enkrat nehat že folk za nos vlečt k jst mam tega dost. :jao: :grr:

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: Innbox F60 in omejevanje uporabnikom do dostopanja napra

Odgovor Napisal/-a g33k » 26. Jan 2017 ob 09:22

"Vsi tukaj namreč vejo da pri t-2 uporabljajo TR-069 protokol, glej port 7547 oz. v karkol so ga spremenil za remote nadziranje vaših povezav in domačih omrežij."

Kaj točno to pomeni?
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Innbox F60 in omejevanje uporabnikom do dostopanja napra

Odgovor Napisal/-a RobertM » 26. Jan 2017 ob 18:43

Torej, če veš kaj je TR-069 veš tudi čemu je namenjen. Reset Innboxa ti ne bo prinesel prav nobenega dostopa sploh pa ne z user/user ;-)
Tudi, če bi vedel geslo z NAT strani (LAN,WiFi) ne boš prišel na njega.
Ko sem bil še pri T-2 sem vedno zagovarjal, da se odpre "user" dostop z precej okleščenimi možnostmi - tisto kar je sedaj možno preko servisnih strani + še par malenkosti.
Tudi tukaj sodelujoči tehniki so bili enakega mnenja.
Ampak tisto, da ti ne deluje statični IP znotraj LAN omrežja mi pa nekako ne gre v račun :hmm:
Samo dve sta - ali nimaš prav nastavljenih prehodov,maske,... ali pa računalnik ni vključen na NAT port (tudi z dinamiko moraš dobiti 192,168.64.x)

BDW: Mislim, da sem bil tretji v firmi, ki je imel Admin geslo za dostop do Innboxa in sigurno prvi, ki ga je ukradel in to še v Iskri :mrgreen:
Četrti pa je bil NoBody čez par sekund :mrgreen:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Innbox F60 in omejevanje uporabnikom do dostopanja napra

Odgovor Napisal/-a atepej » 26. Jan 2017 ob 19:20

In kje se je ustavilo
Slika

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Innbox F60 in omejevanje uporabnikom do dostopanja napra

Odgovor Napisal/-a RobertM » 26. Jan 2017 ob 19:30

Geslo so kasneje dobili vsi tehniki - kako bi drugače delali ;-)
Ko se je "malo" preveč razpaslo se ga je zamenjalo - tako kot pri Telekomu geslo za PowerUser :mrgreen:
Glede samega dostopa za uporabnike pa ne morajo odločati terenci in tehniki, ki najbolj poznajo želje ter zahteve strank temveč odloča svet poglavarjev malo višje :nevem:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Innbox F60 in omejevanje uporabnikom do dostopanja napra

Odgovor Napisal/-a atepej » 26. Jan 2017 ob 19:52

moje mnenje je, da user / user dostop ne bi v ničemer ogrozil delovanja innbox-ov kot to jamrajo nekateri - vemo kdo so to ...
Slika

veso266
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 22. Nov 2013 ob 10:03
T-2: Že imam
Paket: L

Re: Innbox F60 in omejevanje uporabnikom do dostopanja napra

Odgovor Napisal/-a veso266 » 14. Feb 2017 ob 14:53

@RobertM pa mogoče veš novo PoweUser geslo od telekoma?
PS: a T2ejv Innbox V60-U ima tudi recovery način tako kot telekomov?

kar se pa telekomovega Innboxa in njihovega user/user dostopa tiče je pa za en drek (še dobro da se t2 odkupi z p2p optiko in veliko interneta za malo denarja) še Firmwara ne moreš updatat z user/User dostopom je treba it v recovery načina za to, sam kaj ko se potem config pobriše in ker nimaš admin gesla modema sploh nastaviš več ne moreš, pomaga samo reflash na stock firmware (če ga imaš), ali pa probaš srečo z Zytelovim FWjem (zelo podoben je: https://github.com/elenril/VMG1312-B)

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: Innbox F60 in omejevanje uporabnikom do dostopanja napra

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 15. Feb 2017 ob 15:44

Stvar je samo monumentalno debilna. Sam sem moral extra fehtat, da so mi uredili sploh možnost uporabe top of the line routerja, ki ga imam v omrežju že par let. Ker po defaultu se je Innbox smatral kot router. Ki ti ponuja DVE nastavitvi. Totalen joke. Normiji se itaq ne loginajo na router, zakaj je treba pol s tem zafrknit power userje? In grem stavit, da j zaradi te spremembe nekje v ozadju zdej aktivirana neka neumnost, ki je sicer ne bi bilo, če bi imel enostavno modem<-->router povezavo namesto kvazi modem/router v enem in nato še enkrat obešen na dejanski namenski router...

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Innbox F60 in omejevanje uporabnikom do dostopanja napra

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 15. Feb 2017 ob 15:51

veso266 napisal/-a:kar se pa telekomovega Innboxa in njihovega user/user dostopa tiče je pa za en drek (še dobro da se t2 odkupi z p2p optiko in veliko interneta za malo denarja) še Firmwara ne moreš updatat z user/User dostopom je treba it v recovery načina za to, sam kaj ko se potem config pobriše in ker nimaš admin gesla modema sploh nastaviš več ne moreš, pomaga samo reflash na stock firmware (če ga imaš), ali pa probaš srečo z Zytelovim FWjem (zelo podoben je: https://github.com/elenril/VMG1312-B)
Hahaha... zdaj si me pa res nasmejal. Pričakuješ, da ti bo operater dal možnost šariti s firmwarei po njihovi opremi?! Ko bi ti vedel, kakšne teste mora firmware prestati, predenj ga Telekom sploh naloži v produkcijo. Če imaš pristojnosti za menjavo formwarea na Innboxih (beri: si zaposlen bodisi pri Iskratelu na CPE področju, ali pri Telekomu), potem imaš tudi gesla, s katerimi lahko to počneš. Uporabniki pa nimajo kaj šariti po Innboxih... razen po tistem, kar jim user/user dopušča. Jaz bi uporabnikom, ki bi sami zaflashali Innboxa zaračunal ceno novega.

veso266
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 22. Nov 2013 ob 10:03
T-2: Že imam
Paket: L

Re: Innbox F60 in omejevanje uporabnikom do dostopanja napra

Odgovor Napisal/-a veso266 » 15. Feb 2017 ob 21:24

@mikrohard Kako bi pa vedel da so ga flashali?
Ce imas Siolov fw ki ga po potrebi das nazaj potem se to ne vidi razen če ima innbox kaksen flash counter za katerega nevem
Za FW menjavat ne rabis nobenih gesel rabis samo ustrezen fw
geslo me zanima zaradi drugih stvari (beri: backup konfiga od ts)

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Innbox F60 in omejevanje uporabnikom do dostopanja napra

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 15. Feb 2017 ob 22:14

Če ga ne vklapljaš v omrežje, verjetno res ne vedo... lahko se pa pozanimam, če bi rad točno vedel. Geslo boš pa težko dobil (razen če dobro poznaš koga, ki je pri koritu, ali pa se zaposliš v ustrezni firmi).

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: Innbox F60 in omejevanje uporabnikom do dostopanja napra

Odgovor Napisal/-a g33k » 15. Feb 2017 ob 22:25

ah admin geslo ima verjetno vsak višji tehnik zaposlen v klicnem centru.
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Innbox F60 in omejevanje uporabnikom do dostopanja napra

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 15. Feb 2017 ob 22:56

Zakaj? Saj ga ne potrebujejo... klicni center naredi načeloma vse preko TR69. Sploh pa pri T-2 potrebuješ poleg gesla še postopek, kako priti do točke, da te vpraša za geslo...

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: Innbox F60 in omejevanje uporabnikom do dostopanja napra

Odgovor Napisal/-a g33k » 16. Feb 2017 ob 09:46

Moj komentar se je nanašal na Innboxa v omrežju TS.
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Innbox F60 in omejevanje uporabnikom do dostopanja napra

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 16. Feb 2017 ob 13:51

Vsi operaterji uporabljajo TR69... če dajejo zaposlenim na klicnem centru admin gesla pa ne bi vedel. Sem pa prepričan, da jih taki zaposleni ne bi lahkomiselno delili z zunanjimi osebami, ki jih ne poznajo.

Odgovori