internet prekinja ob prižganem TV-ju

Vse o T-2 internetu
Odgovori
NuNu
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 28. Maj 2017 ob 23:12
T-2: Že imam

internet prekinja ob prižganem TV-ju

Odgovor Napisal/-a NuNu » 28. Maj 2017 ob 23:26

Na začetku tega leta sem z Amisa zamenjal na T2. Pri Amisu sem imel internet 15/1, pri T2 pa imam 20/5, vendar imam problem, da mi internet prekinja na približno 5 sekund, če je prižgana katera koli od televizij. Opazil sem, da ima tudi kar nekaj drugih uporabnikov isto težavo pa me zanima, če za to obstaja kakšna rešitev. Kolikor sem izvedel do sedaj naj bi bilo to zaradi BRO povezave oz bitnega toka, T2 pa nam omogoča storitve preko telekomove infrastrukture. Da povzamem, zanima me, če se da to težavo kako rešit, zakaj pri amisu ni bilo te težave in če bi imel isto težavo če bi bil naročen na telekom. Hvala za pomoč. :)

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: internet prekinja ob prižganem TV-ju

Odgovor Napisal/-a atepej » 28. Maj 2017 ob 23:28

Si jih že kaj poklical na 080 64 64.
Slika

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3103
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: internet prekinja ob prižganem TV-ju

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 28. Maj 2017 ob 23:33

Verjetno misliš na 10 sekund? Pa "prekinja" verjetno pomeni "upočasni"? Če je tako, potem je razlog za to HLS, ki deluje na principu, da vsakih 10 sekund prenese 10 sekund dolg segment, ki ga potem STB predvaja (ni tako kot multicast, kjer se sprejema sproti). Rešitev za to je, da se QOS za TV zniža... ker tega T-2 verjetno ne bo naredil, ti verjetno preostane samo, da to storiš preko lastnega routerja (kar so nekateri na forumu že storili). Sicer pa mislim, da bi 20Mbit/s linija morala normalno prenesti vsaj en TV na HLS-ju (razen, če so problem online igre... tukaj nimam izkušenj).

NuNu
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 28. Maj 2017 ob 23:12
T-2: Že imam

Re: internet prekinja ob prižganem TV-ju

Odgovor Napisal/-a NuNu » 28. Maj 2017 ob 23:37

Sem jim z začetka težil pa so menda tehniki poskušali nekako popravit, samo so na koncu rekli, da ni rešitve oz. da delajo na njej, samo to je bilo že sredi januarja pa po 5 mesecih ni nič novega in sem se počasi naveličal čakanja, plus ker nas je v družini 6 je TV cel dan prižgan in je nemogoče delati online stvari (igranje iger, pogovarjanje po spletu itd.).

NuNu
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 28. Maj 2017 ob 23:12
T-2: Že imam

Re: internet prekinja ob prižganem TV-ju

Odgovor Napisal/-a NuNu » 28. Maj 2017 ob 23:40

mikrohard napisal/-a:Verjetno misliš na 10 sekund? Pa "prekinja" verjetno pomeni "upočasni"? Če je tako, potem je razlog za to HLS, ki deluje na principu, da vsakih 10 sekund prenese 10 sekund dolg segment, ki ga potem STB predvaja (ni tako kot multicast, kjer se sprejema sproti). Rešitev za to je, da se QOS za TV zniža... ker tega T-2 verjetno ne bo naredil, ti verjetno preostane samo, da to storiš preko lastnega routerja (kar so nekateri na forumu že storili). Sicer pa mislim, da bi 20Mbit/s linija morala normalno prenesti vsaj en TV na HLS-ju (razen, če so problem online igre... tukaj nimam izkušenj).
ja, saj obadva TV-ja v redu delata, samo so problem kot sem že zgoraj omenil online stvari, ki zahtevajo konstantno povezavo. Sem prebral na forumu ene par ljudi, ki so omejil TV z routerjem samo so nekateri omenil, da ti internet tudi z routerjem še vedno prekinja (oz. zniža do 10 kb/s), zato online stvari še vedno ne delajo tekoče.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3103
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: internet prekinja ob prižganem TV-ju

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 28. Maj 2017 ob 23:45

Če imaš router, ki ti omogoča QOS nastavitev na port, ali pa na IP, potem lahko vsak STB omejiš na ~6Mbit/s (kar je še vedno dovolj za HD... le preklop med programi ti bo upočasnilo), potem ti v najslabšem primeru (če slučajno oba TV-ja istočasno prenašata segmente - kar je malo verjetno - skupaj porabita max 12Mbit/s... torej ti ostane še vedno 8Mbit/s za normalno vse ostalo).

Jaz imam doma sicer 40Mbit/s povezavo... TV-je imamo tudi na HLS... in pri treh prižganih TV-jih še vedno vse normalno deluje. Res pa je, da ne igram online iger... skype video chat in podobne stvari pa delujejo BP.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: internet prekinja ob prižganem TV-ju

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 29. Maj 2017 ob 09:12

Točno to kar je Mikrohard omenil je treba naredit.
Jaz sem pri mojih starših na routerju omejil STB dostop(mac naslov) na 7Mb in je začel internet normalno delovat.

NuNu
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 28. Maj 2017 ob 23:12
T-2: Že imam

Re: internet prekinja ob prižganem TV-ju

Odgovor Napisal/-a NuNu » 29. Maj 2017 ob 21:27

Kaj pa predlagata keri router naj nabavim, nimam izkušenj s tem pa da ne bi kupil kaj, ki je neuporabno?

Odgovori