Težave s hitrostjo interneta in priklop televizije

Vse o T-2 internetu
ravend123
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 22. Avg 2017 ob 18:14
T-2: Že imam

Težave s hitrostjo interneta in priklop televizije

Odgovor Napisal/-a ravend123 » 22. Avg 2017 ob 18:19

Pozdravljeni vsi skupaj!

Prosil bi vas da si ogledate temo ki sem jo včeraj odprl na slo-tech forumu in mi pomagate pri tej težavi, ki še ni rešena. :cry:
Hitrost je katastrofalna, direktna povezava na modem preko brezžičnega omrežja je 5/10 momentalno, v paketu pa imamo 100/10, T2 tehnik pa pravi da je vse vredu da on nič ne more, da naj si kupim router za 100€. Haha.
https://slo-tech.com/forum/t706094#crta

Hvala vam!
lp

rossi
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Dec 2007 ob 18:27
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO FTTH BRO
Kraj: Litija

Težave s hitrostjo interneta in priklop televizije

Odgovor Napisal/-a rossi » 22. Avg 2017 ob 21:44

Hitrost se vedno testira zicno. Ce bo tista hitrost ok, je potem tezava na wifi omrezju oz. napravi, ki se povezuje prek wifi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3487
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Težave s hitrostjo interneta in priklop televizije

Odgovor Napisal/-a madpanter » 22. Avg 2017 ob 21:48

Tehnik ti je pravilno rekel. Na wifi je tok enih spremenljivk da enostavno ni merodajen. Boljši router, boljša wifi kartica ipd...

Poslano z mojega A0001 z uporabo Tapatalk
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9104
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Težave s hitrostjo interneta in priklop televizije

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 23. Avg 2017 ob 11:36

Jaz ne vem ali so tok naiven da bos pričakoval polno hitrost preko wifi ?

Edino kar lahko pokličeš na tehnično podporo da ti spremenijo wifi kanal oddajanja singala, mogoče bo kaj pomagalo, ... drugače pa pripravi denar da boš kupil boljši router in boljšo wifi kartico za računalnik.
Router vsaj za 60eur ali dražji.

Uporabniški avatar
Slavc
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 2. Jun 2008 ob 09:55
T-2: Že imam
Paket: AranžnOptimum

Re: Težave s hitrostjo interneta in priklop televizije

Odgovor Napisal/-a Slavc » 23. Avg 2017 ob 12:39

Kanale si lahko sam štelaš na horizontu. Brezplačen wi fi scaner :
https://www.acrylicwifi.com/en/wlan-sof ... wifi-free/
Boš lahko videl z koliko sosedi si deliš svoj kanal.

krepki45
Nadebudnež
Prispevkov: 392
Pridružen: 24. Feb 2012 ob 17:15
T-2: Še nimam
Paket: NEO C 1000/100 Telekom
Kraj: SG

Re: Težave s hitrostjo interneta in priklop televizije

Odgovor Napisal/-a krepki45 » 23. Avg 2017 ob 15:13

Problem je verjetno tudi,ker nima modema v stanovanju ampak zaprtega v neki kovinski omarici na hodniku zunaj stanovanja in signal je posledično slabši.

ravend123
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 22. Avg 2017 ob 18:14
T-2: Že imam

Re: Težave s hitrostjo interneta in priklop televizije

Odgovor Napisal/-a ravend123 » 23. Avg 2017 ob 15:18

MrTwelveTrees napisal/-a:Jaz ne vem ali so tok naiven da bos pričakoval polno hitrost preko wifi ?

Edino kar lahko pokličeš na tehnično podporo da ti spremenijo wifi kanal oddajanja singala, mogoče bo kaj pomagalo, ... drugače pa pripravi denar da boš kupil boljši router in boljšo wifi kartico za računalnik.
Router vsaj za 60eur ali dražji.
Nisem naiven, jasno mi je da samo prek kabla lahko dosežeš polno hitrost, ampak bi pa človek pričakoval vsaj 60-70/10 breko brezžičnega omrežja se ti ne zdi?
Mojster je prišu pa je reku z lufta jah nov router za ene 70€, ti modemi ko jih mamo mi to je vse v enem, telefon, router...to slabo dela. 5 cm stran od routerja je stestiral hitrost prek speedtesta pa je dobu vn 30/10. Hudo ane. Z wi fi kartico ni nič narobe, ker sem v prejšnjem fletu imel isto T2 in željeno hitrost interneta z obstoječim routerjem, ki ga imam in z istim računalnikom.

krepki45
Nadebudnež
Prispevkov: 392
Pridružen: 24. Feb 2012 ob 17:15
T-2: Še nimam
Paket: NEO C 1000/100 Telekom
Kraj: SG

Re: Težave s hitrostjo interneta in priklop televizije

Odgovor Napisal/-a krepki45 » 23. Avg 2017 ob 15:28

In verjetno si imel modem v stanovanju,ker tudi če bi na hodniku dosegal neko željeno hitrost je v stanovanju ne boš.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9104
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Težave s hitrostjo interneta in priklop televizije

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 23. Avg 2017 ob 15:30

To je jeih tako kot če bi menju avto, pa bi gume iz starega avta uporabil pa bi imela probleme, na starem avto pa so bile ok, iste dimenzije, in kaj boš zdej ?

Pri wifiju je lahko 100 in ena težava zakaj ne dela hitreje, oeperater s stem NE BO ukvarjal, važno da wifi dela.
- vse wifi kartice ne delajo 100% dobro na vseh routerjih.

Kot rečeno, je potem nasičenost frekvenc tukaj kjer živiš prevelika, moral boš kupiti boljši router ki bo imel močnejši signal, ... a pol bo zelo verjetno kakšen drug sosed imal probleme, sam to ni tvoj problem.

Uporabniški avatar
ciril88
T-2jevec
Prispevkov: 1016
Pridružen: 16. Apr 2009 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant 600/100
Kraj: Republika prlekija

Re: Težave s hitrostjo interneta in priklop televizije

Odgovor Napisal/-a ciril88 » 23. Avg 2017 ob 18:04

Direktna vezava na modem preko wifija :) umiram :owned: :owned: :owned: Drugače speedtest se dela preko kabla, če pa ti hočeš ven dobit 100Mb ali pa 90Mb preko wifija pa boš rabil lasten router.

Lp
You Can Call Me Santa Claus
Slika

krepki45
Nadebudnež
Prispevkov: 392
Pridružen: 24. Feb 2012 ob 17:15
T-2: Še nimam
Paket: NEO C 1000/100 Telekom
Kraj: SG

Re: Težave s hitrostjo interneta in priklop televizije

Odgovor Napisal/-a krepki45 » 23. Avg 2017 ob 20:58

SEm imel tole zadevo pa ni spravila ven 100Mb.
https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik ... -ea4500-ce

ravend123
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 22. Avg 2017 ob 18:14
T-2: Že imam

Re: Težave s hitrostjo interneta in priklop televizije

Odgovor Napisal/-a ravend123 » 23. Avg 2017 ob 23:19

ciril88 napisal/-a:Direktna vezava na modem preko wifija :) umiram :owned: :owned: :owned: Drugače speedtest se dela preko kabla, če pa ti hočeš ven dobit 100Mb ali pa 90Mb preko wifija pa boš rabil lasten router.

Lp
Pa kako ti naj bolj enostavno razložim razliko med brezžično povezavo na modem in brezžično povezavo na router, ki je vštekan v taisti modem?
Poskusil sem testirat hitrost s povezavo direkt na modem in povezavo na router ki je vštekan v ta modem ne vem no kaj je tu čudnega zdej.
Pa modem sem v prejšnjem stanovanju mel v kleti, sam pa sem bil v 3 štuku, mel sem pa svoj router v stanovanju s tem da sem dosegel enako hitrost če sem bil povezan ali na svoj router ali pa 3 štuke nižje na modem.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Težave s hitrostjo interneta in priklop televizije

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 24. Avg 2017 ob 06:51

Mislim, da te malo terminologija zafrkava, zato tudi takšni komentarji.
Tvoj post slotech:"brezžični povezavi direktno na modem"
Tole meni pove da si imel wirelles povezavo do modema in naredil speedtest, kar pa ni primerno.

Glede na tvojo povezavo na slotech-u me zanima kateri kabel imaš od modema do routerja in ali si ga poskušal menjat?
Ter ali si poskusil testirat hitrost direkt na samem modemu, torej PC-kabel-Model(innbox)?

ravend123
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 22. Avg 2017 ob 18:14
T-2: Že imam

Re: Težave s hitrostjo interneta in priklop televizije

Odgovor Napisal/-a ravend123 » 29. Avg 2017 ob 12:54

Po parih dneh se spet oglašam. Uredili smo televizor, sem sam zamenjal vtičnico in zvezal gor UTP kabel. Gor sem potem priklopil enega od obeh routerjev s katerim sem predhodno že testiral povezavo. Pri enem izmed routerjev TV ni delal, pisalo je Ta IPTV sprejemnik lahko uporabljate samo v T2 omrežju, z drugim routerjem je delovalo normalno, je pa ta drugi router imel drugačne nastavitve od prvega. To zdaj ni pomembno, stvar je v tem da je hitrost interneta še vedno porazna. 1/1 hitrost hahah, ne vem ali je smešno ali za zjokat, da ne omenim tega da če sem na router priklopil televizor sploh wi fi ni delal. Zdaj pa mi povejte kaj bi še lahko bilo, naredil sem tako kot je rekel t2 tehnik. Iz vtičnice gre kabel do switcha, potem pa iz switcha kabel v modem, v vtičnico sem vklopil router, hitrost pa tako skromna?

lp

ravend123
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 22. Avg 2017 ob 18:14
T-2: Že imam

Re: Težave s hitrostjo interneta in priklop televizije

Odgovor Napisal/-a ravend123 » 29. Avg 2017 ob 12:55

slow_slow napisal/-a:Mislim, da te malo terminologija zafrkava, zato tudi takšni komentarji.
Tvoj post slotech:"brezžični povezavi direktno na modem"
Tole meni pove da si imel wirelles povezavo do modema in naredil speedtest, kar pa ni primerno.

Glede na tvojo povezavo na slotech-u me zanima kateri kabel imaš od modema do routerja in ali si ga poskušal menjat?
Ter ali si poskusil testirat hitrost direkt na samem modemu, torej PC-kabel-Model(innbox)?
Živjo, hitrost je vrhunska če se direktno povežem s kablom. Tudi zdaj ko sem menjal vtičnico če se na vtičnico povežem z računalnikom je hitrost takšna kot mora biti, preko routerja pač ne, ne vem več kaj naj.

Odgovori