Kako "hitra" je hitrost neta 4/0,512?

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Uporabniški avatar
Eilinel
Znanec
Prispevkov: 70
Pridružen: 24. Okt 2006 ob 17:47
T-2: Že imam
Kraj: Ajdovščina

Kako "hitra" je hitrost neta 4/0,512?

Odgovor Napisal/-a Eilinel » 3. Nov 2017 ob 13:40

Živijo!
Sem ravno v fazi selitve na novo lokacijo in ker s(m)o doma pri starših zelo zadovoljna T2-stranka že več kot 10 let, bi hotela v "mojem" novem domu imeti tudi t2.
Problem nastane, kateri paket, ker od vseh so mi na info številki ponudili t4 start, ki pa vključuje zgolj 4/0,512 hitrost neta. Dejansko ne potrebujem telefona, potrebujem le net in tv za čim nižjo ceno brez vezave (zaradi narave najemništva, ki je vedno na trhlih tleh). Torej je ta hitrost v reali dovolj za brskanje, gledanje filmov (na smart TV) ... pač povprečen uporabnik ali je to čisto prenizka hitrost, da bi stvari delovale, kot bi morale. Oddaljenost od centrale imam 30-40m (tako so mi rekli).
Se opravičujem za čisto predolgo žensko blebetanje celega ozadja tega vprašanja :lol:

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3103
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Kako "hitra" je hitrost neta 4/0,512?

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 3. Nov 2017 ob 13:55

Za brksanje po netu je dovolj... za gledanje videov (youtube ipd) je pa že zelo na meji (ne)uporabnega. To je cca. 500 kilobajtov na sekundo. Sedaj pa zračunaj, koliko časa se določene stvari nalagajo pri taki hitrosti (primer: rtvslo.si osnovna stran je velika 1.6MB... torej bi jo nalagalo 3-4 sekunde). HD video stream na tv2go ima bitrate približno 4.5Mbit/s (torej bi s 4Mbit/s linijo lahko gledal samo SD).

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Kako "hitra" je hitrost neta 4/0,512?

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 3. Nov 2017 ob 15:57

Probaj, če ne bo zadosti hitrosti pa greš na višji paket/dražji paket.

Odgovori