Neomejene hitrosti prenosa

Vse o T-2 internetu
Uporabniški avatar
DrM007
Model
Prispevkov: 309
Pridružen: 7. Avg 2006 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Optika: 200/20, IPTV, VoIP =)
Kraj: Kranj

Neomejene hitrosti prenosa

Odgovor Napisal/-a DrM007 » 7. Okt 2006 ob 15:40

Ravno sem malce brskal po torrent straneh in na forumu ene izmed njih sem naletel na anketo o tem, kakšno povezavo imajo uporabniki te strani. Kar nekaj jih je napisalo, da imajo znotraj svoje države praktično neomejene hitrosti - pač toliko kolikor dopušča infrastruktura, navzven pa pač toliko, kot imajo zakupljen paket.
Logično, da tega pri nas ne bomo videli, vendar me zanima ali bi bila možnost za to pri T-2 vsaj pri tistih, ki smo na optiki - nekako na to logiko, kot je VoIP telefonija znotraj T-2 brezplačna.
No, v mislih imam predvsem možnost, da bi pri nas morali nekoliko doplačali za to storitev, če že ne bi mogli dobiti zastonj (beri: v okviru že obstoječe cene).
S tem bi pri T-2 dosegli naslednje:
1. pojedli bi konkurenco povsod tam, kjer je optika,
2. pojedli bi konkurenco,
3. pojedli bi konkurenco,
4. <prazno>,
5. <prazno>,
6. <prazno>,
7. <prazno>,
8. vsi obstoječi naročniki pri T-2 bi spodbujali sosede, prijatelje, znance, sorodnike, ostale ljudi in tašče, naj prestopijo k T-2. Več ko nas je, bolje je (tu mislim predvsem na p2p),
9. pojedli bi konkurenco,
10. GOTO 1

Zanima me vaše mnenje. Predvsem tistih, ki so na plačilni listi T-2. :)
SlikaSlika

Antrax
Navdušenec
Prispevkov: 664
Pridružen: 8. Maj 2006 ob 23:56
T-2: Še nimam
Paket: Telemach 6/1+3xDTV(1xHD)+tel
Kraj: Lenart
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Antrax » 7. Okt 2006 ob 22:38

Mislim, da naši ponudniki ne morejo zagotoviti toliko bandwitha, da bi vsi uporabniki imeli "neomejeno" povezavo, ker to je way to much :) Si predstavljaš, da daš gor neko igerco ki pride ven šele naslednji dan (nfs:carbon)? To tak zafilaš linijo da by :)
Slika <- Čakal sem 47 dni!
Slika

mr_tweak
Znanec
Prispevkov: 93
Pridružen: 24. Jul 2006 ob 08:41
T-2: Že imam
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a mr_tweak » 8. Okt 2006 ob 09:33

Nekaj podobnega sem jaz na Gratel in T2 spraševal pred meseci in sicer ali bomo uporabniki na optiki v istem mestu (znotraj optične centrale) imeli 100Mbit/s, četudi bi imeli do interneta zakupljene nižje pakete, pa odgovor ni bi preveč pozitiven (pač nekako v stilu bomo razmislili).

Bandwidth na optiki pa ne zabiješ tako zlahka, pa tudi routerje se da programirat z QoS, da ima prioriteto IP Tv, telefonija itd,...

Uporabniški avatar
DrM007
Model
Prispevkov: 309
Pridružen: 7. Avg 2006 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Optika: 200/20, IPTV, VoIP =)
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a DrM007 » 8. Okt 2006 ob 09:36

Že, vendar bi to pomenilo, da bi vsak igrico dobil v nekaj sekundah - minutah. Tako,da bi preobremenjenost bila le krajši čas. "Neomejeno" hitrost je tukaj treba napisat v narekovajih - saj bi jih precej bilo omejeno s hitrostjo trdega diska, mrežne kartice, količine RAM-a, CPU, ma vsega, tako da bi res moral imeti vrhunski računalnik, da bi res izkoristil vsak kb neomejene povezave.
Aja pa še dobro grafično rabiš, da lahko igraš to špilo.
Opazil sem tudi to, da tisti, ki smo obsedeni z računalniki, poklicno in zasebno, pogosto precenjujemo navade splošne populacije in svoje navade projeciramo na manj zahtevne uporabnike. Kok frikov v Sloveniji pa je takih, ki bi radi meli vse takoj? Jaz recimo imam kar solidno linijo, pa je 90% časa neizkoriščena.
Tako bi se zagotovo lahko zmanjšal zunanji promet, kar vse ISPje zagotovo zanima, saj bi nekako celo omrežje postalo en velik proxy, kjer bi v idealnem primeru en neko zadevo potegnu z interneta, potem pa bi si ostali to lepo porazdelili.

Druga možnost pa bi bila, da po vzoru mobilnih ponudnikov izbereš x število "prijateljev", s katerimi imaš odprto pipco (ali mobilno: kličeš ceneje).
Zelo me moti recimo to, da s sosedom, s katerim sva imela prej lan omrežje, zdaj moram vse najprej dajat ali na prenosni disk ali pa na dvd-rw...

Menim, da dokler je optika zaenkrat samo v Kranju, ima T-2 odlično možnost preizkusiti, kako bi to šlo. Takoj se javim za poskusnega zajčka. :wink:
SlikaSlika

Antrax
Navdušenec
Prispevkov: 664
Pridružen: 8. Maj 2006 ob 23:56
T-2: Še nimam
Paket: Telemach 6/1+3xDTV(1xHD)+tel
Kraj: Lenart
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Antrax » 8. Okt 2006 ob 09:48

Tole pa ni slaba ideja glede x prijateljev! Recimo, da imaš 20 prijateljev na T2 oni pa ti nudijo, da jih dodaš na "unlimited list" 10 potem pač daš tistih 10 ki imajo drugih 10 na listi pa je to že prava mreža 8)
Slika <- Čakal sem 47 dni!
Slika

Uporabniški avatar
Constantine
Model
Prispevkov: 303
Pridružen: 1. Apr 2006 ob 15:38
T-2: Še nimam
Paket: Trenutno brez :(
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a Constantine » 8. Okt 2006 ob 10:07

Pa kaj še vi hočte? Če sta oba na optiki in imata oba 10/10 bo trajal sam 2-3min da ti pošlje en film in 10min da pošlje še kaj drugega :twisted: Men se to zdi več kot zadovoljivo. Pa kakor je rekel DrM, da rabiš za take hitrosti tud dovolj zmogljivo mašino, kar pa dvomim, da jo kdo od nas ima :wink:
Slika
Slika<-- Optika LJ

Uporabniški avatar
DrM007
Model
Prispevkov: 309
Pridružen: 7. Avg 2006 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Optika: 200/20, IPTV, VoIP =)
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a DrM007 » 8. Okt 2006 ob 10:36

Constatine, ne bo ravno držalo- če mata oba 10/10, bo za en film (715 mb) potrebno vsaj 700 sekund (več kot 10 minut). Lahko da se motim, vendar velika večina nima niti 10/10... kvečjemu 10/2. če se motim me popravite, a če upoštevamo statistiko s strani viewforum.php?f=8 kjer so izmed 49 postov 3 (trije!) napisali, da imajo 10/10, imam kar prav.
Poleg tega smo nekateri tako razvajeni v svetu HDTV+bradband, da je DVD5 velikost zame res tisti absolutni minimum. Ravno zdaj nabiram pogum (in prostor na disku), da bi začel vleči LOTR:TTT EE - 26gb... to z mojo povezavo pomeni kakih 10 ur z maksimalno hitrostjo, in potem kakega pol leta uploadanja, da popravim share ratio... :roll:
SlikaSlika

OrionLady
Nadebudnež
Prispevkov: 430
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 14:56
T-2: Že imam
Paket: optika T4
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a OrionLady » 8. Okt 2006 ob 11:17

oh kolk jamranja... spomnite se tistih casov, ko smo se matrali z navadnimi modemi in povezavo prek navadnega telefona... ko smo za 1 mp3 porabili 10 - 30 min... vsem se nekej nekam mudi... ne morte imet vsega takoj...vcasih je treba tudi mal pocakat :P

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 8. Okt 2006 ob 11:40

DrM007 s tvojo povezavo rabiš točno tri dni še malo manj polnega uploadanja, da si ratio popraviš na 1.0
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
DrM007
Model
Prispevkov: 309
Pridružen: 7. Avg 2006 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Optika: 200/20, IPTV, VoIP =)
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a DrM007 » 8. Okt 2006 ob 11:41

Heh, OrionLady prav imaš. Nikoli nam ni dovolj... Kje so tisti zlati časi Napsterja, ko smo musko vlekli komad po komad. Ne pa zdej, cel album v dveh minutah...

Mularijo je dandanes treba kaznovati z odvzemom interneta:
-"Mulc, te bom tko na dial-up priklopu, da boš cel mesec film dol vleku!"
-"Neeeeeee, ati. Bom pospravu sobo!"
SlikaSlika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 8. Okt 2006 ob 12:08

LOL! Slika
Optika 100/10

OrionLady
Nadebudnež
Prispevkov: 430
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 14:56
T-2: Že imam
Paket: optika T4
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a OrionLady » 8. Okt 2006 ob 12:41

:lol:

Uporabniški avatar
Constantine
Model
Prispevkov: 303
Pridružen: 1. Apr 2006 ob 15:38
T-2: Še nimam
Paket: Trenutno brez :(
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a Constantine » 8. Okt 2006 ob 13:07

DrM, kolk jih ima pa optiko? Kakor jest vidm, so velika večina na bakreni parici. Mislim, da vsak ki vsaj delno uporablja za dolvleko filmov in programov bo vzel 10/10 na optiki. Saj to je prekleto dobra ponudba in še ni težko vzdrževat ratio v dobrem stanju :twisted:

Sem sam imel 10 downloada prve 3 mesce in je bil 750mb velik fajl takoj dol. Zdej sicer ne vem kako stabilen je upload na optiki, ampak vseeno bom hitreje lahko poslal film kolegu, ki živi v Šentvidu, kot pa da ga zapečem na CD, se vsedem v avto in zapelem tja, da ne govorim o stroških :lol: in mislim, da ni nobena stvar tako nujna da nebi mogel poačakti 5-10 min, da dobiš.

Jest sm rabil da sem popravil svoj ratio za 23Gb celih 6 dni z linijo 4/512.

Kar se pa tiče kaznovanja mladine, sem pa iz stola padu, LOL :twisted:
Slika
Slika<-- Optika LJ

Uporabniški avatar
DrM007
Model
Prispevkov: 309
Pridružen: 7. Avg 2006 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Optika: 200/20, IPTV, VoIP =)
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a DrM007 » 8. Okt 2006 ob 14:01

@Constatine:Tudi s tabo se strinjam. Le svoj LAN pogrešam... Bi pa blo kul dol potegnt 25 gb velk film, ugotovit, da je slaba kvaliteta, pa brez občutka krivde zbrisat. Adijo loadanje 100mb samplov.
SlikaSlika

Uporabniški avatar
korenje
Model
Prispevkov: 277
Pridružen: 5. Jun 2006 ob 21:44
T-2: Že imam
Paket: 10/2
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a korenje » 11. Okt 2006 ob 02:15

drm007, to ni res. pri siolu se vedno vztraja ogromno stevilo uporabnikov kljub temu, da placujejo 2x visje cene. to pa zato, ker pri tem igra glavno vlogo dobro trzenje.

"nevedni" ljudje bodo rajs sli na pizdikato, zato ker jih samo zanima, da potegne slikco nage babe v sekundi, kot pravijo na reklami (ceprov to se zdalec ni res na tistem 256kbit/s). za unih 9 eur na mesec bodo vezal nove uporabnike za 2 leti.

Odgovori