Deljenje povezave in nihanje uploada

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Uporabniški avatar
Seeker
Navdušenec
Prispevkov: 646
Pridružen: 29. Avg 2006 ob 21:41
T-2: Še nimam

Deljenje povezave in nihanje uploada

Odgovor Napisal/-a Seeker » 8. Okt 2006 ob 11:20

Da ne bom odpiral 2 tem bom kar tukaj postavil 2 vprašanja.

1. V kombinaciji s SiOL ADSLom in njihovim switchem je kljub temu da je na enem računalniku uT imel unlimited bandwidth povezava bila lepo deljena (drugi je za surfanje dobil dovolj kadar je rabil naloadati novo stran). Pri T-2 opremi pa se strani lepo nalagajo samo pri prvem računalniku, tisti ki ima tudi uTorrent. Na drugemu pa zelo zelo počasi, boljše je, če uTorrent omejim na nekje 90-100 kb/s. Je kakšna možnost, kako porihtati, da bi drugi računalnik lahko normalno surfal brez tega, da vedno nastavljam uT?

2. S uploadom je pa drugačna fora. Imam 1/1 + IPTV. IPTV seveda ne porabi nič uploada, računalnik pa. Modem se sinhronizira na 18/4. Sedaj mi pa povejte, zakaj pri 1 mbit uploada upload niha med 100-125 kb/s?

Aja, modem imam na računalniku, nobenih "nevanih" naprav ni okoli. Je to dobro ali ga moram za max izkoristek postaviti na tla sredi sobe in okoli naresti ograjo? Napeljavaje pa je "zdrava".

Uporabniški avatar
Constantine
Model
Prispevkov: 303
Pridružen: 1. Apr 2006 ob 15:38
T-2: Še nimam
Paket: Trenutno brez :(
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a Constantine » 8. Okt 2006 ob 13:22

Kot je bilo že nkrat rečeno, da je najboljše, da je modem čisto na samem. Pač nima rad družbe :twisted:

Ko sem imel ADSL, sem moral vedno sam dodeljevat bandwith, če sm zabasal na enem, na drugem ni delovalo nič :lol: Pa ne razumem, v čem je problem, da moraš imeti omejen bandwith na enem?

A na ADSLu ti pa ni nikoli nihal upload? Bo kdo drug navedel razloge zakaj ti niha :wink:
Slika
Slika<-- Optika LJ

Odgovori